• Головна
  • Новини
  • В центрі Києва триває протистояння. На Майдані Незалежності перебувають священнослужителі різних конфесій (Оновлюється)...

В центрі Києва триває протистояння. На Майдані Незалежності перебувають священнослужителі різних конфесій (Оновлюється)

11.12.2013, 09:47
В центрі Києва триває протистояння. На Майдані Незалежності перебувають священнослужителі різних конфесій (Оновлюється) - фото 1
Близько першої години ночі 11 грудня силовики почали зачищати барикади мітингувальників поблизу Майдану Незалежності. Небайдужі вийшли на захист містечка протестувальників. До ранку їхня кількість збільшилася приблизно до 15 тисяч.

Священик під час розгону Євромайдану на колінах просить Беркут зупинитисяБлизько першої години ночі 11 грудня силовики почали зачищати барикади мітингувальників поблизу Майдану Незалежності. Небайдужі вийшли на захист містечка протестувальників. До ранку їхня кількість збільшилася приблизно до 15 тисяч.

Постійний Синод єписпопів Української Греко-католицької Церкви на чолі з Главою Патріархом Святославом висловив занепокоєння діями силових структур на Майдані Незалежності вніч з 10 на 11 грудня 2013 року. Владики УГКЦ заявили про свою підтримку і солідарність з мітингувальниками та засудили дії, скеровані на обмеження громадянських прав.

Владика Борис Ґудзяк звернувся до бійців спецпірозілу Беркут. "Хлопці, послухайте мене, не беріть гріха на душу. Подумайте, що ви розкажете дітям і внукам. Нема нічого гіршого, ніж вбити брата, нічого гіршого за Каїнів гріх", — сказав владика під час ранкової молитви, на якій були присуті владики УГКЦ.

З приводу подій на Майдані Незалежності вночі 11 грудня звернувся Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет. "Застосування сили для обмеження конституційних прав громадян на свободу мирних зібрань і свободу висловлення своєї думки, чому весь світ став свідком цієї ночі, є неприйнятним. Існуюча політична та суспільна криза не має вирішуватися силовими засобами, які лише ведуть до зростання напруги. Наслідком силових дій може бути лише радикалізація протесту та сповзання нашої держави у повномасштабний громадянський конфлікт", - зазначив глава УПЦ КП.

Спільнота Українського католицького університету оголосила громадянську непокору президентові та його уряду і разом з Євромайданом домагатиметься негайної відставки чинної влади, сформування тимчасового уряду й проголошення дострокових виборів в усі органи влади.

Делегація Ужгородської Богословської Академії і Карпатського університету УПЦ (МП) на чолі з членом проводу НРЗ, ректором академії та університету архимандритом Віктором Бедем о 9 годині 11 грудня, подолавши ряд міліцейських кордонів, долучилась до багатолюдного революційного Майдану в м. Києві.

Одеські лютерани вдарили у дзвони під час спроби придушити Майдан у Києві. На флагштоку біля церкви піднято національний прапор України. Подзвін з церкви має багато значень: він може звучати і як набат, коли жителі знаходяться в смертельній небезпеці, і як заклик до мобілізації у спільній посиленій молитві.

Викладачі-богослови духовних навчальних закладів Церкви Євангельських християн баптистів виступили на підтримку мітингувальників на Майдані та закликали молитися за український народ.

Патріарх всієї Грузії Ілля II зробив спеціальну заяву стосовно складної політичної ситуації в Україні. «Ми із занепокоєнням слідкуємо за розвитком ситуації в Києві. Ми жалкуємо щодо складної ситуації в країні. Ми благословляємо нашу паству молитися за мир в Україні. Зі свого боку ми продовжуємо молитись за наш братній народ, тим самим допомагаючи їм мирно подолати цей важкий період», — заявив грузинський патріарх.

У зв’язку із подіями на Євромайдані священнослужителі Львівської архиєпархії УГКЦ вирішили щогодини бити у церковні дзвони по 5 хвилин. Сьогодні вони звернулися з такою пропозицією до єпископа-помічника Львівського Венедикта (Алесійчука) і єпископ підтримав цю ідею.

Конференція римо-католицьких єпископів України рішуче засуджує чергове застосування сили вночі 11 грудня 2013 року проти мирних демонстрантів у Києві.«Складається враження, що представники влади не чують численних закликів до мирного вирішення існуючого конфлікту і їхні дії ведуть до зростання напруження в суспільстві та можуть нести за собою непередбачені наслідки», - йдеться у заяві єпископів РКЦ в Україні.