У Києві день хіджабу став святом християнсько-ісламської дружби

3 лютого 2015, 18:23 | Репортажі | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Ірина РИНДИЧ

Міжнародний день хіджабу відзначають 1 лютого. Цьогоріч в Ісламському культурному центрі м. Києва до свята провели майстер-клас: як правильно підібрати, одягати і носити українську народну хустку і мусульманський хіджаб. Ініціатором його проведення виступила жіноча організація «Мар’ям».

Свято доволі молоде, в Україні його святкують вдруге. Захід зібрав чимало гостей різного віросповідання. Знайомство з мусульманським стилем одягу, який з них є традиційним для роботи, навчання, відпочинку, купання – все це можна було побачити тут.

Проте він мав на меті показати не тільки традиційний мусульманський хіджаб, та розказати про нього, але й ознайомити присутніх з традиціями носіння української хустки.

Майстер-клас із зав'язування хусткиОбмін традиціями був одним з найважливіших аргументів при плануванні свята, зазначили організатори. Спершу було проведено екскурс в української історії. Про появу традиційної української хустки, її еволюцію, стилі та краєзнавчі особливості розповідала Оксана Косміна, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН. Окрім історичних даних етнолог також провела майстер-класи з різними техніками одягання хустин. Участь у якому радо брали усі присутні.

Народознавець також зазначила, що такий обмін інформацією, культурою є дуже важливим, потрібно побільше проводити таких спільних заходів.

А так вбирають хіджабДруга половина свята була присвячена мусульманському хіджабу. Які різновиди тканин краще підходять, де їх можна купити, та як правильно одягати його – про все це було розказано. Але можна було не тільки спостерігати, а й взяти участь — приміряти традиційний мусульманський хіджаб, не зважаючи на релігійну приналежність.

Своїми враженнями від такого дійства поділилась відвідувачка Тетяна Євлоєва: «Я прийшла сьогодні заради української національної хустки, оскільки давно мріяла потрапити на подібний майстер-клас. Активно цікавлюсь різними техніками зав’язування хусток, багато з них можу відтворити. Але сьогодні навчилась дечому новому, зокрема, як зав’язувати хустину з вушками».

Вона також зауважила, що можна бути мусульманкою і при цьому залишатись українкою, не відрікатись від національної культури чи традиційного українського вбрання. «Не зважаючи на досить високу релігійну терпимість у нас була така проблема, як ненамагання зрозуміти один одного: мусульмани жили своїм життям, християни своїм, не було ніякої точки перетину, існували як в паралельних світах. Єднання почалось рік тому, за подій на Майданні, і продовжується сьогодні, тому так важливо проводити різні спільні заходи», – додала вона.

Свято красиКоментуючи подію для РІСУ, одна з організаторок заходу, член жіночої організації «Мар’ям» Ольга Фриндак додала: «Ідея святкування виникла декілька років тому. Через нерозуміння мусульманок, їхніх традицій щодо одягу в багатьох країнах. Такими заходами ми намагаємось донести до людей, що нас оточують, правдиву інформацію про одяг жінки-мусульманки».

«Проведення такого заходу дуже важливе, адже багато кримських татар виїхало на материк, роз’їхалось по Україні в пошуках прихистку, і це стимулювало українців більше дізнатись про ісламську культуру, про кримсько-татарську культуру. І такі заходи допомагають побачити спільне між нами, і досягати ще більшого взаємопорозуміння, взаємоповаги», — додала вона.

Ну і яке ж свято без фотографій, всі присутні радо робили спільні фото в традиційних українських і мусульманських вбраннях.

Розповідь про українську хустку

Різні мусульманські хустки

Спільне фото на пам'ять

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • RODOVID | 9 грудня 2018, 22:09

   А юридично, інвентаризація Почаївської лаври представниками Кременецько-Почаївського заповіднику(в присутності працівника СБУ) підтвердила, що всі цінності і майно в повному порядку! Отже питання -

  • fedirtsiv | 9 грудня 2018, 21:36

   Коли духовенство, живучи у світському суспільстві, де закони держави мають перевагу і повинні поважатися та виконуватися, як фарисейське насліддя агресивно нав"язує людям певні норми як

  • velovs@ukr.net | 9 грудня 2018, 21:10

   І ось ДОСЛІВНО що - і якраз з цього приводу - казав і наголошував Сам Син Божий у Своїй Нагірній проповіді до тих, хто є "сіллю землі" і "світлом для світу": "Блаженні гнані

  • velovs@ukr.net | 9 грудня 2018, 20:32

   Так справді: Христос любить усіх людей і заповідає нам любити своїх ближніх. І навіть ворогів. --------- Разом з тим: священик о. Марк Морріс - і саме, керуючись цією Христовою любов'ю до грішних

  • fedirtsiv | 9 грудня 2018, 19:31

   Відома істина Христа: віддавайте кесареві кесареве, а Богові - боже. Це означає, що земне не потрібно змішувати з небесним. І навпаки. Тобто кожному своє: вірянам одне, невірянам - інше. Хто зазіхає

  Популярні статті місяця