У Константинопольському Патріархаті помолились за упокій душі загиблого немовляти, якого відмовились відспівувати в УПЦ (МП)

9 січня 2018, 11:31 | Константинопольський Патріархат | 13 |   | Код для блогу |  | 

Особистий представник Вселенського Патріарха Варфоломія – архиєпископ Даниїл Памфільський, глава Консисторії УПЦ (Константинопольского Патріархату) в США та правлячий єпископ Західної єпархії УПЦ (Константинопольского Патріархату) США 6 січня 2017 року під час святкового богослужіння з нагоди Навечір‘я Різдва Господнього на парафії Пресвятої Трійці в Бенсенвілл (штат Іллінойс, США) помолилися за упокій душі нещодавно загиблого у Запоріжжі немовляти Євгена.

Про це єрарх УПЦ (Константинопольского Патріархату) в США повідомив на свій сторінці у facebook.  Зокрема, як пише архиєпископ Даниїл, вони «в цей Святий Вечір молились та засвітили свічу Святвечора в пам`ять про дитятко Боже Євгена із Запоріжжя, який трагічно загинув.»

Arhiep-Daniil-Konstantinopol-Panahyda-1w.gif

Разом з архиєпископом Даниїлом за новопреставленого немовля з Запоріжжя, якого відмовились відспівувати в УПЦ (МП), молилися клірики храму УПЦ (Константинопольского Патріархату) в Бенсенвілл митрофорний протоєрей Богдан Калинюк, протоєрей Андрій Шельвах та протодиякон Андрій Фрончак.

Таким чином, як видно з цього повідомлення, заява митрополита УПЦ (МП) Луки Запорізького про те, що жодна Православна Церква у світі, зокрема і Константинопольський Патріархат, не відспівують хрещених в УПЦ КП православних християн, не відповідають дійсності.

Насправді, подібної практики, окрім РПЦ, не знає жодна Помісна Православна Церква. Про це у своїх коментарях на основі канонів Вселенських Соборів і святих отців Церкви наголошують відомі православні богослови: архим. Кирило (Говорун), протод. Андрій Кураєв та багато інших. Митрополит УПЦ (МП) Олександр Переяслав-Хмельницький також наголосив, що згідно з канонами, може не визнаватись лише миропомазання УПЦ КП, але здійснене над немовлям хрещення з виконанням всіх необхідних «православних молитов в ім’я Отця, і Сина і Святого Духа» (т.зв. хрещенська формула в ім’я Св. Трійці) не підлягає у Вселенському Православ’ї запереченню не лише щодо УПЦ КП, але й навіть щодо хрещених католиків та протестантів.

«Коли ще за митрополита Володимира зверталися люди, хрещені в Київському Патріархаті, ми їх приймали через миропомазання. Тобто ми визнаємо таїнство хрещення у католиків, у протестантів, у всіх тих, хто був хрещений в ім'я Святої Трійці. Ми можемо не визнавати таїнство конфермації, тобто миропомазання», - наголосив митрополит УПЦ (МП). 

«В даному випадку, коли мова йде про дитину, яка відійшла у кращий світ, для його душі і для втіхи батьків слід застосувати поняття ікономії» (богословський принцип вирішення церковних питань з позиції поблажливості), - зазначив митрополит.

На його переконання, той факт, що немовля було охрещене в УПЦ КП, не могло бути підставою для відмови у відспівуванні, оскільки тут мав застосовуватись церковний принцип «ікономії». Також єрарх наголосив, що кожен віруючий може помолитися "за новопреставленого немовляти" такою молитвою: "Упокой, Господи, душу новопреставленого немовляти". А також подати у церкві поминальну записку, поставити свічку або подати милостиню і попросити помолитися за спочилу дитину. 

Як відомо, у Запоріжжі напередодні Різдва Христового священик УПЦ (МП) відмовився відспівувати трагічно вбитого самовбивцею 2-х річного немовля через те, що його після народження хрестив священик УПЦ КП. Мати дитини зі сльозами на колінах благала священика УПЦ (МП) не відмовляти у молитві за немовля, але він наодріз відмовився. В іншому храмі УПЦ (МП) м. Запоріжжя так само відмовили у відспівуванні. А митрополит УПЦ (МП) Запорізький і Мелітопольський Лука навіть похвалив за це своїх священиків. При цьому митрополит УПЦ (МП), виправдовуючи такі дії своїх підлеглих, заявив, що так само вчиняють щодо хрещених в УПЦ КП і в усіх інших Православних Церквах світу, зокрема й у Константинопольському Патріархаті. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • lerer10225@com.ua | 10 січня 2018, 16:53
  Коментувати коментар

  Петров Василий! Ви видно дуже добре " розібралися" і "зрозуміли" Євангеліє в частині про відношення до померлих і їх поховання... , а тим більше в богослужінні в цьому випадку... Гордість ваша від цього прямо вище голови випирає... На жаль...

  • Петров Василий | 10 січня 2018, 19:23
   Коментувати коментар

   Не плачьте обо Мне, но плачьте о себе и о детях ваших, ибо приходят дни, в которые скажут: блаженны неплодные, и утробы неродившие, и сосцы непитавшие! тогда начнут говорить горам: падите на нас! и холмам: покройте нас! Лука 23:28-30

  • velovs@ukr.net | 10 січня 2018, 19:38
   Коментувати коментар

   Якщо ж читати й інші його тутешні "коментарі" - і не лише до різних євангельських текстів, - то ясно бачиш і розумієш, що цей "Петров Василий" - просто людина несповна розуму!!! І, до того ж, дуже схоже, що і одержима злим, нечистим духом (демоном). Причому, явно й однозначно - запекло й агресивно-АНТИХРИСТИЯНСЬКОГО характеру.

 • Петров Василий | 10 січня 2018, 15:09
  Коментувати коментар

  Предоставь мертвым погребать своих мертвецов, Матфея 8:22. Церковь, которая отпевает и затем хоронит своих умерших, тем самым уже свидетельствует против самой себя, что она есть как НИЧЕГО общего с Христом не имеющая!!!!

  • Петров Василий | 10 січня 2018, 15:53
   Коментувати коментар

   Вожди слепые, оцеживающие комара, а верблюда поглощающие! Матфея 23:24. Отпевание, как церковное благословение на погребение, есть не чем иным как отречением от Христа. И хотя такая церковь, которая и даёт благословение на погребение умерших не всем, но иногда и отказывает в погребении, такая церковь никаким образом ничего общего с Христом через отказ умершему в погребении НЕ ИМЕЕТ, равно как и захоронение всего лишь отдаляет всякого умершего от Христа!!!!

 • Петров Василий | 10 січня 2018, 14:37
  Коментувати коментар

  Сказав это, Он воззвал громким голосом: Лазарь! иди вон, Иоанна 11:43. Поскольку, воскресение всякого умершего возможно исключительно после возвращения души в него, всякая молитва уже за упокой души умершего есть абсолютно пустой и бесполезный для умершего звук, т.к. не содержит НИКАКОГО обращения ко Христу о воскрешении умершего Христом таким же образом, каким был воскрешён умерший и положенный во гроб не только Лазарь, но все остальные умершие воскрешённые Христом. Чтобы Христос воскресил умершего, надо просить Его о воскресении так, как просили Христа сестры Лазаря Мария и Марфа. И как ничто не мешало Христу воскресить Лазаря на четвёртый день, так ничто не может помешать Христу воскресить не просто только что умершего, но абсолютно всех, чьи тела пусть даже уже давно истлели во гробах и души которых пусть даже ещё с ветхозаветных времён пребывают в аду: и многие тела усопших святых воскресли и, выйдя из гробов по воскресении Его, вошли во святый град и явились многим, Матфея 27:52-53.

  • Петров Василий | 10 січня 2018, 15:04
   Коментувати коментар

   Зачем и вы преступаете заповедь Божию ради предания вашего? Матфея 15:3. Нет , никогда не было и НИКОГДА не будет такой Божьей заповеди, по которой умершего надо хоронить и отпевать!!!! Тот, кто требует, что умершего необходимо отпевать и хоронить, есть не кто иной как слуга дьявола яхве-сатаны ничего общего с Христом не имеющий!!!!

 • Православие | 9 січня 2018, 21:48
  Коментувати коментар

  Так Архиепископ Запорожский Лука так и сказал, что будут молиться за этого ребёнка. Молиться за некрещённых можно, а отпевать их нельзя.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • serge1717 | 28 січня 2020, 20:15

  Пора вже визначитись суддям, або скинути труси....

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:24

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:12

  Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и

 • fedirtsiv | 28 січня 2020, 17:47

  Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати,

 • Михаил | 28 січня 2020, 14:29

  Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое