У Кропивницькому збирають підписи під листом щодо антиукраїнської діяльності УПЦ (МП)

20 жовтня 2017, 09:55 | Релігія і політика | 15 |   | Код для блогу |  | 

Активісти Кропивницького та області розпочали збір підписів під відкритим листом єпископа Кропивницького і Голованівського Марка до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка, Голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка, Голови Кіровоградської міської ради Андрія Райковича, щодо антиукраїнської діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ (МП). Про це повідомляє видання Гречка.

Лист опублікований на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ КП

У зверненні йде мова про участь у засіданні Священного Синоду Російської Православної Церкви архиєреїв від УПЦ (МП) митрополита Київського Онуфрія (Березовський) та митрополита Кіровоградського (самозваний Єлісаветградський) Іоасафа (Губень). Також їх привітання для Путіна.

"Згідно з повідомленням офіційного сайту Московського Патріархату, ці архиєреї разом із іншими на чолі з Патріархом Кирилом направили президенту Росії вітальну телеграму, у якій, зокрема, відзначили вагомий вклад В. Путіна «в утверждение идеалов справедливости, мира и согласия между странами и народами». Якщо хто забув, то потрібно нагадати, що саме Путін зі своїми посіпаками розв’язав війну з Україною, вбив тисячі українських воїнів та цивільних, ще більше наших громадян зазнало каліцтв та змушені були покинути рідні домівки. Тож виникає справедливе запитання: хіба не верхом цинізму є участь архиєреїв із України в такому вітанні? Хто в Україні солідарний із такою оцінкою діяльності Путіна, яку дали владики Онуфрій та Іоасаф разом із Синодом РПЦ? Якщо Путін – миротворець, то хто ж тоді П. Порошенко та воїнство України!?", - йдеться у листі.

Як повідомила "Гречці" волонтерка Оксана Червона, наразі відбувається збір підписів від громадських організацій.

Нагадаємо, один із учасників засідання Синоду РПЦ митрополит Кіровоградський і Новомиргородський УПЦ (МП) Іоасаф (Губень), через представника єпархії протодякона Іоанна Ганчини відмежувався від вітальної телеграми Путіну.

"На Синоді про це нічого не було сказано, текст не обговорювався і члени Синоду нічого не підписували. Це така інформація, якою я володію на сьогодні", - сказав представник єпархії.

За словами протодиякона Іоанна, відправка телеграми не пройшла протокольної процедури на засіданні Синоду і не зафіксована в журналах засідання.

Однак цю телеграму "від імені членів Священного Синоду Російської Православної Церкви» опублікував 6 жовтня офіційний сайт РПЦ. У передмові до документу прямо стверджується: "Члени Священного Синоду РПЦ направили вітальну телеграму Президенту Російської Федерації В.В. Путіну з нагоди 65-річчя від дня народження".

Аналогічна інформація розміщена в офіційному повідомленні Московської Патріархії про засідання Синоду 6 жовтня.

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
15коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Василий Петров | 22 жовтня 2017, 11:36
  Коментувати коментар

  Повеяло могильным холодом репрессий 37-го???? Теперь становится понятным зачем был нужен весь этот ЛЕНИНОПАД: вместо большевика к нам пришёл АКТИВИСТ, который уже намного лучше знает, где находится светлое будущее, и уж точно где удобнее всего искать "врагов народа", тем более если они ещё и в рясах в рясах!!!!! Теперь активист РЕШАЕТ, что народ хочет и как, поэтому активистам, а на самом деле ябедам, доносчикам и провокаторам как в старые "добрые" времена будет опять не хуже чем при тов. Сталине, НКВДисты обазавидуются!!!!!! Кто то сказал: история повторяется?????? История никогда не повторяется, она просто НИКОГДА и НИЧЕМУ не учит!!!!!

  • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2017, 15:41
   Коментувати коментар

   Господь - через Своє Боже Слово - каже й наголошує: "І Я вилив на них гнів Мій за [невинну] КРОВ, яку вони [рясно й нещадно] проливали на цій землі, і за те, що вони ОСКВЕРНЮВАЛИ її ІДОЛАМИ своїми" (Єз.36:18). Так що, як чітко бачимо, оті ПОГАНСЬКІ ідоли - монументи Лєніну та іншим комуно-більшовицьким вождям і катам, поруч із ріками крові численних безневинних жертв, і стали одними з основних - і саме глибинних ДУХОВНИХ першопричин і першоджерел тих серйозних і тяжких ПРОКЛЯТЬ та ОСКВЕРНЕНЬ, котрі обрушилися на Україну та її людність. Й, зокрема, у ХХ ст. А тому, природно, що цей "лєнінопад" - як важлива складова ДЕКОМУНІЗАЦІЇ - і є ОДНІЄЮ з (і, причому, якраз лише "візуальних") передумов процесу ОЧИЩЕННЯ і ОЗДОРОВЛЕННЯ. Й, передусім, морально-духовного й ментального нашого вітчизняного суспільства! У т. ч. призупинення зловорожої діяльності в Україні зрадницько-колаборантської "5-ї колони" північно-східного - імперсько-шовіністського агресора і загарбника. Однією, але, зрозуміло, що ДАЛЕКО й ДАЛЕКО не єдиною. І навіть - НЕ НАЙВАЖЛИВІШОЮ. І це, вочевидь, слід ясно й недвозначно усвідомлювати і розуміти!!! Звичайно, що в перебігу цього процесу (поки що) не обходиться, на жаль, без окремих, а особливо - радикально-емоційних і світоглядних перекосів і крайностей... Разом з тим: якось порівнювати їх із великим й дуже жорстоким і кривавим - сталінсько-НКВДистським терором, то це треба мати дуже велику і явно - хворобливо-параноїдальну ФАНТАЗІЮ та уяву! Чи просто виконувати певні завдання-інструкції своїх хазяїв і працедавців із ФСБ...

 • velovs@ukr.net | 20 жовтня 2017, 10:39
  Коментувати коментар

  Якщо казати прямо й однозначно, то - за нинішніх умов фактичної збройної агресії РФ проти України - будь-яка легальна діяльність в Україні (по суті і змісту, явно й прямо) ворожої - промосковської "5-ї колони", включаючи т. зв. "Опоблок" та УПЦ МП, а також усіх їхніх медіаресурсів тощо, мала б бути неодмінно ПРИПИНЕНОЮ. Одначе тут, як бачимо, дійсна ситуація далеко не така. Ну, по-перше, має місце і реалізується певний міжолігархічно-корупційний "договорняк" (2014 р.) - розподіл сфер власності і впливу. Ну а, по-друге, так виглядає, що нинішній "кондитерський" ґарант та його оточення на Банковій будь-що прагнуть продовжити своє - фактично безконтрольне й безкарне - політико-бізнесове владарювання й панування в Україні і на другий президентський термін (тобто, і після 2019 р.). А тому, аби успішно провернути всю цю "комбінацію", їм, як вони собі міркують, дуже ("позаріз") важливо провести у 2-й тур президентських виборів 2019 р. кандидата саме від колаборантсько-проросійських кіл... І якраз через це тут і маємо те, що СБУ, як і інші - відповідні компетентні держоргани й структури, наразі практично (чи майже) крізь пальці дивляться на існування (а, здебільшого, по суті, навіть і ЗАОХОЧУЮТЬ) антиукраїнську діяльність всієї цієї "5-ї колони"...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Львівянин | 17 грудня 2018, 00:09

  Причому тут вручення Томасу до архирейської служби Юожої

 • Halo | 17 грудня 2018, 00:07

  від Тараса Чорновола "...Учора ми побачили підсумок великої справи, яка вириває саму душу українського народу з пазурів Москви. Якщо відкинути незначну частину відвертих ватників та

 • Михаил | 16 грудня 2018, 22:19

  Сами себе-то не врите, "обосновать" можно все. Вы же понимаете, что я прав.

 • velovs@ukr.net | 16 грудня 2018, 20:09

  А, між іншим, оті криваво-червоні пентограми на баштах Кремля - то, по суті, окультно-масонська символіка. Та і, до того ж, виготовлені вони з найулюбленішого коштовного каменю самого Люцифера -

 • velovs@ukr.net | 16 грудня 2018, 19:57

  Кстати, из Священной истории Ветхого Завета хорошо известен такой вот эпизод. Когда величайшая свытыня - Ковчег Господень по территории Земли Обетованной торжественно перемещался и входил в Иерусалим

Популярні статті місяця