УПЦ (МП) системно і постійно працює виключно в інтересах імперіалістичної Росії, ‑ експерти

14 липня 2017, 13:25 | Релігія і політика | 5 |   | Код для блогу |  | 

Численні факти антиукраїнської діяльності Московського Патріархату навели в студії "Радіо Свобода" експерти, коментуючи заяву Міністерства культури щодо фактів співпраці представників УПЦ (МП), зокрема членів Синоду, з терористами. На їхню думку, тільки за факти, задокументовані СБУ, Міністерством внутрішніх справ, діяльністю цієї церкви повинні зайнятися правоохоронні органи.

"Якби це були поодинокі факти, то це б викликало реакцію на системному рівні, керівництво церкви б заявляло б, що вони цього не підтримують, а засуджують... Винних осіб відповідним чином карали б... Якщо УПЦ (МП) в особі митрополита Онуфрія досі не визнає самого факту російської агресії, говорячи що це громадянська війна,... це свідчить про одне, що це ‑ система, і їй слід давати оцінку в рамках українського законодавства... Конституція України працює як з одного боку стін Києво-Печерської Лаври, які є зовнішніми, так і в середині, в нас немає окремої екстериторіальної церкви, тому коли є порушення законодавства, ми не повинні впадати у священний ступор, бо тоді кожен, хто порушує закон, буде казати, чим я гірший", ‑ заявив архиєпископ УПЦ КП Євстраті (Зоря) в ефірі "Радіо Свобода".

Завідувач відділу гуманітарної політики Національного Інституту стратегічних досліджень Сергій Здіорук повідомив, що закінчує працю над проектом закону щодо деструктивної діяльності УПЦ МП в умовах війни Росії проти України, який буде поданий Президенту та Верховній Раді.

"Насправді ж, українська так звана церква Московського Патріархату системно і постійно працює виключно в інтересах імперіалістичної Москви. І це засвідчено як документами її статутними, так, на жаль, і сотнями фактів, велика частина з яких задокументовані СБУ, Міністерством внутрішніх справ України. Печерський суд вже своєю постановою вніс до Єдиного реєстру судових рішень дії протоєрея Святоіверського монастиря у Донецьку за коригування артилерійського вогню бойовиків по збройних силах України, за розвідницьку діяльність щодо дислокації військових частин українських збройних сил тощо. Задокументовані СБУ факти проти священиків Московського Патріархату, які не просто благословляли, чи брали якусь іншу опосередковану участь в терористичних актах проти України, а зі зброєю в руках, наголошую, воювали в цих терористичних організаціях проти України. Деякі з них навіть очолювали окремі терористичні групи. І ці священики не тільки не заборонені в священнослужінні, вони ніяк не покарані, служать під Москвою", ‑ заявив Сергій Здіорук.

Експерт повідомив, що в Національному Інституті стратегічних досліджень належно вивчають ситуацію щодо цього питання. Він навів численні кричущі факти антиукраїнської діяльності Представників УПЦ (МП), зокрема і єпископів та митрополитів, у різних єпархіях та митрополіях цієї Церкви: Закарпатській, Одеській, Запорізькій, Чернівецькій, коли вірних закликають не підтримувати владу, творити сепаратистські угрупування, освячують терористичну зброю, святкують окупацію, не ховають українських військових, що були вірними цієї Церкви, а її очільник досі називає війну Росії проти України громадянською війною. 

"А щодо митрополита Мирофана (йдеться про Митрофана (Юрчука), митрополита Луганського і Алчевського, дії якого засуджуються в заяві Мінкульту), то ще будучи архиєпископом, 2014 року, коли розпочалася війна саме він закликав київську центральну владу визнати референдум "ЛНР". Тобто, це системне явище, і Московський Патріархат несе найбільшу загрозу у гібридній війні в нас тут, в Україні". ‑ додав Сергій Здіорук.

Він наголосив, що зараз є нагальна потреба в ухваленні законопроектів №4511 про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, що визнана державою-агресором та №4128 про свободу совісті та релігійні організації щодо врегулювання процедури зміни юрисдикції релігійних громад.

"І якщо такими організаціями буде порушений закон, а факти такого порушення я навів вище, то такі організації повинні заборонятися", ‑ заявив експерт. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Aquinatus | 19 липня 2017, 11:41
  Коментувати коментар

  Священство не может поддерживать Украину или Россию, но каждый епископ должен поддерживать князя своей епархии и области - так было и в старину

 • Fr. Valerii | 14 липня 2017, 23:20
  Коментувати коментар

  А що робити з громадами УГКЦ в Донецьку і Луганську, які переєстрували статути у відповідних "міністерствах" "днр" і "лнр"?

  • Fr. Valerii | 15 липня 2017, 10:29
   Коментувати коментар

   Виявилось, що ця інформація не є правдивою. Сруктури "лднр" вели мову про це, але на цей момент громади УГКЦ ані в "днр" ані в "лнр" статути не переєстрували.

 • Оленка | 14 липня 2017, 20:53
  Коментувати коментар

  Архієпископ конфліктуючої конфесії та один, не відомо чи заангажований, працівник Національного інституту. Але ж можна знайти ще безліч таких самих експертів, що співатимуть зовсім іншу пісню. Хіба не пам'ятаємо, що скільки людей - стільки й думок? По суті. Вже є прецендент судового рішення по діям... прости, Господи, нерозумного ієрея УПЦ. Якби існували об'єктивно доказові факти подібних дій інших представників УПЦ, я думаю, справа йшла б по тому самому шляху. Однак не йде. Отже, фактів немає. А владика Митрофан мусить жити в існуючому середовищі. Згадайте спірну Псковську місію у роки Другої Світової.

  • enzian | 15 липня 2017, 14:07
   Коментувати коментар

   Думок, може, й багато, а от кричущі факти співпраці "УПЦ МП" з агресором та його колаборантами приховати не вдасться.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 18:10

  "У нашому [американському] суспільстві не все гаразд. Ми ніколи ще не мали стільки і стільки не споживали, однак як легко ми спускаємося від багатства та привілеїв до ницості та навіть

 • Paraeklezyarh | 16 жовтня 2019, 10:57

  Ймовірніше оберуть п.п. 5-6. РПЦ зараз необхідно зберегти лице перед своїми прихильниками. Та й підготовка до такого реверансу йшла не одне десятиліття. В церковних лавках Московського патріархату

 • bopa | 15 жовтня 2019, 23:00

  Православна церква в Україні переживє тепер ювілейни період відновлення своєї автокефалії. Період повернення Митрополита Мстислава (Скипника) в Україну, його служіння і інтронізацію у Святій Софії на

 • bopa | 15 жовтня 2019, 22:45

  Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

 • bopa | 15 жовтня 2019, 22:37

  Добре, що християни в Україні почали прислухатися і усвідомлювати своїх братів по вірі. Проте, слід не забувати, що у Церкві зміни у взаємозвязках приймають очільники, предстоятелі за згодою своїх

Популярні статті місяця