• Головна
  • Новини
  • Синод УГКЦ випрацював конкретні кроки для залучення мирян до активного життя у Церкві...

Синод УГКЦ випрацював конкретні кроки для залучення мирян до активного життя у Церкві

24.09.2012, 10:37
Синод УГКЦ випрацював конкретні кроки для залучення мирян до активного життя у Церкві - фото 1
Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який проходив 9 - 15 вересня 2012 року у Вінніпезі (Канада), прийняв низку пропозицій щодо головної теми цьогорічного Синоду: «Роль і місія мирян в УГКЦ».

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який проходив 9 - 15 вересня 2012 року у Вінніпезі (Канада), прийняв низку пропозицій щодо головної теми цьогорічного Синоду: «Роль і місія мирян в УГКЦ». Про це повідомив секретар Синоду владика Богдан (Дзюрах).

За його словами, 2012 рік в УГКЦ був присвячений християнському покликанню з наголосом на покликанні мирян. «Ця ділянка церковного життя вимагала особливої уваги, оскільки миряни становлять понад 90 відсотків від загального числа вірних нашої Церкви. Саме від мирян – від їхньої християнської зрілості та громадської активності – залежить не тільки стан Церкви, а й стан суспільного життя загалом. Від мирян рівно ж залежить якість духовних і суспільно-політичних еліт, адже саме з середовища мирян з’являються майбутні священнослужителі, монахи й монахині, суспільні діячі тощо. Тому роль мирян у житті Церкви і суспільства важко переоцінити», – пояснив Секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Синод_УГКЦ.jpg

На Синоді, крім думок єпископів, звучали також думки експертів і самих мирян із усього світу, які під час підготовки головної теми надсилали свої пропозиції. Пізніше ці спільні роздуми вилилися в низку рішень, за допомогою яких владики хочуть допомогти мирянам краще розуміти їхню місію та успішно її виконувати.

Йшлося про важливість допомагати мирянам у розумінні Божого Слова, спонукати їх до більш активної участі в молитовно-літургійному житті та благодійній діяльності (дияконії) Церкви.

Так, у поглибленні в мирян розуміння Божого Слова, на думку єпископів, важливу роль мають відіграти душпастирі, які повинні подбати про належне пояснення Святого Письма всім вірним і стати провідниками біблійних груп при своїх парафіях. Тому Синод постановив доручити священнослужителям організувати при парафіях систематичне проведення біблійної години, а вірних заохотив до щоденного читання Божого Слова – приватно і в родинному колі. Патріаршій катехитичній комісії було доручено надалі розвивати біблійний апостолят у парафіях, інститутах богопосвяченого життя та церковних навчальних закладах УГКЦ.

Щоб оживити участь вірних у молитовно-літургійному житті Церкви, Синод заохочує мирян до участі в богослужіннях не тільки в неділі та свята, а й в інші дні тижня. Єпископи звертають увагу батьків на їхнє завдання виховувати дітей у вірі та в любові до Бога і ближніх та до активної участі в житті церковної спільноти. Молитвою має супроводжуватися все життя віруючої людини, тому владики Синоду закликають усіх вірних знати та практикувати разом з дітьми щоденні молитви, а також молитви до і після споживання їжі.

Особливо важливою ділянкою життя Церкви, де можуть проявитися дари мирян, є благодійна діяльність – дияконія. Владики УГКЦ заохочують мирян до участі в різного роду братствах і харитативних інституціях, які допомагають хворим, сиротам, мігрантам, вдовам, ув’язненим, самотнім, людям похилого віку тощо. Дуже корисним має стати, на думку єпископів УГКЦ, організація віруючих мирян за професійною ознакою. Вже зараз в УГКЦ на місцевому рівні діють спільноти християнських лікарів, юристів, бізнесменів тощо. Синод заохочує поширювати таку практику, вбачаючи у ній корисну і цінну для духовного поступу мирян ініціативу.

Наприкінці Синод єпископів УГКЦ закликав мирян до відкритості до представників інших конфесій та всіх, хто шукає зустрічі з Христом. Парафії УГКЦ мають стати, на думку владик Синоду, місцем доброзичливості для усіх без винятку людей.

Синод єпископів УГКЦ оприлюднив спеціальне Послання до мирян.

Ознайомитися із змістом Постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2012 року можна за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/2505.0.html