Що робити сучасному художнику в церкві

Тетяна Васенда за роботою - фото 1
Тетяна Васенда за роботою
Творчий шлях Тетяни Васенди, художниці та місіонерки з Тернополя, розпочався в 2014 році. Тоді Таня зрозуміла, що Бог дав їй унікальний інструмент впливу, якого не варто соромитися і послуговуватися ним лише для близьких, а ділитися своєю творчістю з іншими, використовуючи хист у поєднанні з Божими істинами.

Ганна Посвята

Вплив образотворчого мистецтва в минулому здається більш доречним, ніж в сьогоденні. Художники тодішніх епох виконували важливу місію в церковному житті — розписували храми, писали картини на біблійну тематику, відображали все, що відбувалося в суспільстві того часу, на полотнах.

— А що ж робити сучасному художнику в церкві? Обмежитись тільки малюнком на стіні та ілюстрацією в Біблії? Це все, до чого Бог покликав? — каже Тетяна, згадуючи, як одна людина таким питанням змусила її задуматися.

Виклик було прийнято і невдовзі у художниці з'явилися ідеї, які покращили життя суспільства.

Полотна як відповідь на бездоріжжя. 2015 рік.

“У дворі, біля нашого будинку була жахлива дорога. Мешканці збирали підписи, добиваючись вирішення проблеми у місцевої влади.

Одного ранку я прокинулась з ідеєю, як я можу змінити ситуацію з бездоріжжям своїм мистецтвом”.

Серія Автомобілі - фото 122049
Серія Автомобілі

 

Згодом в дворі вже стояла авторська серія картин Тетяни Васенди “Автомобілі”, яка своєю яскравістю і презентацією не могла не привернути уваги громадськості.

Ідея вилилася в цілий проєкт з дитячим святом і майстер-класами. Тоді маленький дворик не міг вмістити всіх гостей заходу, а сьогодні там красується прекрасна дорога.

Полотна зібрали кошти на притулок в Африці. 2018 рік.

“Коли ми з чоловіком навчалися в місіонерській школі, я знала, що в Африку ми не поїдемо як місіонери. Але допомогти мені хотілося, бо багато друзів служили в тій країні. Спитала себе: як я можу своєю творчістю в Тернополі вплинути на дітей в далекій Африці? Достатньо фінансів я не маю, але вмію творити щось своїми руками”.

Таня мала бажання зробити портрети африканських дітей, але не розуміла, кому в Тернополі вони можуть стати в нагоді. Пазл склався, коли до художниці звернувся керівник міжнародної місії “Transformation nations” в Африці з пропозицією про створення саме таких портретів.

Що робити сучасному художнику в церкві - фото 122050

Тетяна залучила декілька колег з різних міст України, і разом вони створили для аукціона в Америці 12 мальовничих картин з фото реальних африканських дітей.

Зібрані на благодійному аукціоні гроші допомогли у будівництві дитячого притулку в Африці.

Як гільзи стали полотнами. 2023 рік.

В своїй творчій майстерні Тетяна реалізовує тепер нову ідею — розмальовує гільзи. Таня поставила собі за ціль — із потворного створити щось світле.

Волонтери продають незвичайні вироби охочим, а виручені гроші передають на потреби захисникам України.

Один із тубусів, які розмалювала Таня, продали на аукціоні у Швеції за 16 тисяч гривень.

Що робити сучасному художнику в церкві - фото 122051

З проданих розписаних гільз виручили кошти на турнікети, авто та дрон для аеророзвідки.

— Є ідея, є бажання і Бог дасть можливості!, — каже Тетяна і вже планує презентувати тернополянам свою нову “переможну” серію робіт навесні.

Що робити сучасному художнику в церкві - фото 122052