Ukrainian Jews celebrate Purim

1 March 2018, 07:50 | Religious holidays and traditions | 4 |   | Code for Blog |  | 

The jolly festival of Purim is celebrated every year on the 14th of the Hebrew month of Adar (late winter/early spring). Purim 2018 begins on Wednesday night, February 28, and continues through Thursday, March 1 (March 2 in Jerusalem). It commemorates the salvation of the Jewish people in ancient Persia from Haman’s plot “to destroy, kill and annihilate all the Jews, young and old, infants and women, in a single day,” as recorded in the Megillah (book of Esther).

 

Celebrations include:

 

 • Reading of the Megillah (book of Esther), which recounts the story of the Purim miracle.
 • Giving money gifts to at least two poor people.
 • Sending gifts of two kinds of food to at least one person.
 • A festive Purim feast, which often includes wine or other intoxicating beverages.

 

 

A traditional Purim food is hamantaschen (or oznay Haman), three-cornered pastries bursting with poppy seeds or another sweet filling. Literally translated as “Haman’s ears,” this name led to the myth that the pastries celebrate the cutting off of the wicked man’s ears before he was hanged.

 

Система Orphus
Rating
0
0
4comments count

comments

add comments 
 • velovs@ukr.net | 1 March 2018, 08:53
  comment comment

  І все-таки в святі Пурим є не лише історичний, а і певний ДУХОВНИЙ сенс. Справа в тому, що ті сили диявольсько-демонічної темряви, які стояли "за" і використовували Гамана і Ко, таким чином прагнули й жадали знищити ВСІХ послідовників тодішньої ПРАВДИВОЇ - біблійної віри в єдиного й істинного Бога-Творця. ----------- Одначе тільки ЦИМ той їхній зловісний план-задум ніяк не обмежувався. У такий спосіб вони намагалися повністю вигубити, зліквідувати якраз ТЕ етнорелігійне середовище, з якого - згідно численних пророцтв і обітниць Божого Слова - і мав прийти у цей світ його Божественний Спаситель - Цар-Месія!!! ------------- Одначе - завдяки чудесному втручанню в цю супернебезпечну ситуацію Божого Провидіння - вони зазнали повного фіаско. Тогочасний піст і щиросердна ПОКАЯННА молитва старозавітнього вибраного народу, зрештою, і створили те сприятливе ДУХОВНЕ тло, на якому і здійснилося те благословенне його спасіння. А всі запекло-злобні його вороги й ненависники справедливо отримали по заслугах: вони самі потрапили саме у ту могильну яму, яку підступно вирили для інших... --------------- А ще за кілька століть по тому на Святій Землі Ізраїлевій у наш світ і направду прийшов обіцяний Богом Отцем Його Єдинородний Син - Цар царів і Спаситель світу Ісус Христос з Назарету!!!

  • velovs@ukr.net | 1 March 2018, 10:11
   comment comment

   І так виглядає, що наразі оцей істинний і повний - ДУХОВНИЙ сенс свята Пурим - і що по-своєму логічно й природно - не бачать і не усвідомлюють не лише адепти всіх течій та різновидів сучасного юдаїзму. ---- А і (чомусь?!) велике число саме ХРИСТИЯНСЬКИХ священнослужителів і теологів, душпастирів і духовних вчителів-наставників! --------- Мало того: іноді з вуст і дописів окремих "християн" - як пересічних прихожан, так і (навіть) декого зі священиків - можна почути й прочитати "дуже цікаву", але направду всуціль перекручену "інтерпретацію" біблійно-історичних подій, пов'язаних з цим святом. Тобто таку, яка, по суті, ставить в ній все з ніг на голову і повторює якраз ту "версію", що її вигадали та активно пропонують і поширюють ніхто інші, як деякі світоглядно-ідеологічні послідовники й однодумці того самого Гамана і Ко... ----------------------- Одначе така їх постава цілком зрозуміла й очевидна. Бо, як наголошує Сам Господь у Своєму Слові Божому, "у ті самі дні й у той самий час, коли Я поверну полон Іуди і Єрусалима, Я зберу всі народи, і приведу їх у долину Іосафата, і там учиню над ними суд [- поміж різного іншого - зокрема, і] за народ Мій і за спадщину Мою, Ізраїля, який вони розсіяли між народами, і землю Мою розділили. І щодо народу Мого вони кидали жереб..." (Іоїл 3:1-3). ----------- І, судячи з усього, ми якраз нині і живемо саме в ці ЕСХАТОЛОГІЧНІ - в "останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду. Себто, вже скоро і "настане [той судний] день Господній, великий і страшний" (Іоїл 2:31; Мал.4:5). ------------ А от ця історія, викладена у біблійній книзі Естер, дуже наочно й переконливо нагадує і засвідчує, як саме судитиме й учинить Господь Бог - у т. ч. - з УСІМА затято-злобними ворогами і недоброзичливцями. Своїми та Свого вибраного народу: причому, не лише Старого, а й, безперечно, і Нового Завітів...

  • velovs@ukr.net | 1 March 2018, 10:40
   comment comment

   Р. S. Крім того, ці події, про які читаємо в книзі Естер, яскраво демонструють нам таку ситуацію, коли всі злостиво-нечестиві й усуціль беззаконні можновладці і чиновники - причому, досить швидко і радикально - були усунуті з владних структур держави та покарані. ------ А натомість до правління державою були покликані ті побожні й благочестиві люди, що мали правдивий страх Божий й покору Його волі та відданість своєму народові.

  • velovs@ukr.net | 1 March 2018, 12:03
   comment comment

   Й, напевно, нам, християнам, а надто у ці дні, коли відзначається це старозавітнє свято Пурим, та, загалом, і надалі варто й слід брату певну й належну - ДУХОВНУ науку з біблійної книги Естер. -------- Тобто, щонайперше, молімо й благаймо милостивого Бога, щоби Він - за прикладом покірної Богові цариці Естер та смиренномудрого й богопосвяченого Мардохея - потужно відродив і обдарував Свою Христову Церкву - у т. ч. - цим благословенним духом, силою та практично-послідовним служінням свв. пророків Іллі та Івана Хрестителя. ---------- Аби натхненні й проваджені Божим Духом християни різних традицій, деномінацій та юрисдикцій "щоб усі були єдине", "щоб вони були звершені в єдності" (Ін.17:21,23). В єдності й правдивій і щирий любові - до Бога та один до одного. --------------- Задля того, аби, зокрема, рішуче, неспростовно й успішно викривати й протистояти в суспільстві всякому та різному ідолопоклонству, збоченню й беззаконню, агресії і нетерпимості, ненависті й ворожнечі, будь-якій несправедливості і неправді. Та "щоб навернути серця батьків до дітей [та дітей - до батьків], і непокірних - до мудрості праведників, щоб приготувати Господеві народ звершений" (Лк.1:17; Мал.4:6). Цього разу - вже для грядущого Його Другого, у всій величі, славі і тріумфі, приходу на землю й, відповідно, "перед настанням [Його судного] дня Господнього, великого і страшного" (Мал.4:5; Іоїл 2:31). ---------- "І буде: всякий, хто [вчасно й у щирому покаянні та смиренні] прикличе ім'я Господнє [Ісуса Христа], спасеться". Бо тоді Сам Ісус Своїм Святим Духом увійде і житиме в його серці та вестиме по життєвій дорозі. І якраз у Церкві Божій і "буде спасіння, як [про це] сказав Господь" (Йоїл 2:32).

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • ustavschyk | 16 July 2019, 22:45

  Google Translate strikes again.

 • Ігор Затятий | 16 July 2019, 10:31

  «Обіцянка - цяцянка, а дурневі радість»

 • barni | 16 July 2019, 09:48

  " Коли ми навчимося бути разом, єдиною (Українською, а не католицькою авт.ком.) Церквою, перемагати те, що нас роз’єднує" - ТОДІ МИ СТАНЕМОГ ДІЙСНО НЕЗАЛЕЖНОЮ УКРАЇНОЮ. Браво Владико!!!

 • Zenia | 16 July 2019, 02:10

  Дай Боже! Греків довго обманювали проросійською пропагандою, й вони останні роки погано ставились до українців через брехню кремля... Може, тепер протверезіють?

 • barni | 15 July 2019, 23:42

  От тут то (я готовий спокійно вислухати всіх) НАМ ПОТРІБНО ПОВЧИТИСЯ в рф? ХТО, ДЕ І ЯК ЗАХИЩАЄ УКРАЇНУ ЇЇ ПЦУ !? Може шевчук зі своїми ієрархами та з папою в римі? Чи МЗС, зі своєю незліченною

Most Popular Articles month