Patriarch Filaret: UOC-MP Keeps Faithful By Deceit

22 May 2012, 09:28 | Inter-Orthodox relations | 18 |   | Code for Blog |  | 

Filaret_day_w.jpgexklusiv.gifDuring his visit to the Bukovyna region, Patriarch Filaret commented to our RISU correspondent Yurii Chornei that anouncements on the walls of churches of the Ukrainian Orthodox Church-Moscow Patriarchate (UOC-MP) equate people baptized in the Kyivan Patriarchate with people who have committed suicide and thus who are not to be prayed for.

"Why do they preach that the Sacraments of Baptism, Marriage, Burial in the Kyivan Patriarchate are invalid? In order to intimidate ordinary believers: do not go there, everything is not valid there. And people who do not know the Orthodox creed believe that. In that way, they keep a part of the believers," explained the hierarch.

Patriarch Filaret stated that al the Sacraments administered by the UOC-KP are valid and denied the wide spread thesis that the Kyivan Patriarchate is a "schismatic" church.

"I would like to give an example of Moscow calling others schismatics. As soon as the situation changes, it suddenly begins to call yesterday’s 'scismatics' 'divided brethren.' Remember when 'karlovchanie' were called schismatics. That is the Russian Orthodox Church Abroad was called 'Karlovatskyi schism.' Have you heard about it?  And now, when the time has come to unite, Moscow does not call them schismatics any more but 'divided brethren.' There is no schism any more but a division," said the patriarch.

According to the patriarch, the determining role here is played not by the creed or the grace of the Holy Spirit but by the imperial policy.

"When it is convenient to them they call black things white and vice versa. Therefore, one should not pay attention to it," he stressed.

At the same time, Patriarch Filaret is of the opinion that the relations between the two churches should be dominated by love which will lead to unification.

Система Orphus
Rating
2
0
18comments count

comments

add comments 
 • Dzhmil | 6 June 2012, 12:15
  comment comment

  Невизнання Київського Патріархату - суто політична справа. Москва не хоче відпускати Україну, за Москвою - гроші, тому решта дрібних православних церков (кожна з них численно набагато менша від УПЦ Київського Патріархату) діють, озираючись на Москву. Зміниться політична ситуація - зміниться і ставлення до нашої Церкви. Згадаємо, що власне Московську церкву не визнавала жодна інша 141 рік поспіль. Згадаємо тривалу ізоляцію Болгарської або Грузинської церков. Сьогодні так само, як українську, не визнають церкву Македонську, і що ж з того? УПЦ існує на підставі канонічного права, зокрема апостольського правила. І справа не в тому, що її тепер і зараз не визнають земні владики - а в тому, що її визнає Сам Господь Бог, чому свідчення благодать, яка присутня в храмах УПЦ і чудеса зцілення, які там відбуваються. Тому не треба плутати Господа Бога з "Газпромом", а Апостольську Церкву з філією ФСБ.

  • bespridel-82 | 23 January 2013, 15:24
   comment comment

   Ви взагалі не розумієтесь на Святому Письмі та церковних догматах. Денисенко подібний Юліану Отступніку, який відступив від чистоти православної віри. Ваше розуміння про те, що Москва не хоче відпускати Україну, немає нічого спільного з "Церковним Інститутом". УПЦ КП - це політичний проект, який виник на хвилі деморалізації та націоналізму. Сила православія визначається в її єдності та чистоті віри і дотримання Апостольських правил та Вселенських Соборів. Той хто прагне зруйнувати єдність, хоче позбавити силу православної церкви та чистоту її вірування. Ваші чудеса пояснюються елементарно: в Нагорній проповіді Ісуса Христа говориться:"Чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми проповідували, чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми зціляли інших, чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми чудеса творили." І сказав їм Господь: "Відійдіть від мене, бо я не знав вас ніколи." Всі ваші чудеса не більше, як від лукавого. Якщо ви вшановуєте святих, то поцікавтесь, що пророкував св. преподобний Лаврентій Чернігівський: "На Україні ніколи не було і не буде патріархів. Патріархи завжди були в Москві. Але прийде час, коли на Україні з’явиться лжепатріарх. Весь світ устрашиться його безбожжю і беззаконню, сам піде у вічну погибель і всіх за собою поведе. Тоді в ті храми старайтесь не ходити, бо благодаті Божої там не буде. Господь не дасть смерті лжепатріарху і він сам накладе на себе руки. Участь його чекає, як Іуду Іскаріота. Але Києво-Печерські святі ще вимолять у Господа Бога, і знову буде Єдина Православна Церква". Анафема вам, розкольники, уніати і українці-самосвяти!

 • Shurick | 25 May 2012, 11:44
  comment comment

  "Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого . В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Діда Мороза (Санта Клауса). Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас." Взято звідси - http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9 А щодо канонів, шановний Валерій - можна почитати наприклад таке: коментар Є.В. Бєлякової, в 2000р. - кандидата історичних наук Інституту російської історії РАН, наукового співробітника. "Сегодня Русская Православная Церковь не имеет авторитетного комментированного сборника церковных канонов. С одной стороны, в религиозном сознании широко распространено представление о неизменности канонического наследия, с другой стороны, современная практика далеко ушла от тех норм, которые предписывали каноны." Повний текст - тут http://www.sedmitza.ru/text/443838.html Цікаво, а з 2000 року щось в цьому плані змінилося?

 • Михаил | 23 May 2012, 02:03
  comment comment

  Верить, что Денисенко настоящий патриарх, это всё равно, что верить в Деда Мороза - тоже красиво одет, но сущности никакой. Тоже самое с обрядами "УПЦ КП" - они так же недействительны, как если бы их совершил Дед Мороз. Во-вторых: не УПЦ МП вводит людей в заблуждение, а "УПЦ КП" врёт людям, что их обряды настоящие. Большинство сторонников "УПЦ КП" плохо разбирается в канонах, а им врут, что всё канонично.

  • Shurick | 23 May 2012, 11:52
   comment comment

   З якого це дива у Св.Миколая (Діда Мороза, Санта Клауса) вже немає ніякого наповнення? Смішно, до чого дійшла думка пана Михайла - обряди, що здійснювались визнаним святим єпископом (причому визнаним всіма церквами - і православними, і інославними) вже для нього є недійсними. А за порівняння дякую - лестить. Щодо канонів. Я чесно кажу, що я в них не розбираюсь, як і більшість інших (не тільки в УПЦ КП). Мені це байдуже. Проте мені не байдужа сьогоднішня ситуація, коли ми маємо розділену церкву, взаємну нетерпимість один щодо одного і з цим купу проблем, які ніхто за нас (усіх вкупі) не вирішить. А рано чи пізно це доведеться робити (до речі, саме тому і немає різких висловлювань щодо УПЦ КП в інших православних церквах, окрім РПЦ - вона завжди вирізнялась чорно-білим поглядом на оточення). І тільки від нас з Вами залежить, наскільки швидко проблема розділення вирішиться. Маю надію, з Божою допомогою по любові і з відкритим серцем, а не з примусу.

  • kalimera | 25 May 2012, 19:15
   comment comment

   А ти розбираєшся в канонах? Назви хоч один який можнавикористати щоб сказати, що УПЦ КП не православна або щось в ній не так?

  • Islandec | 8 June 2012, 10:08
   comment comment

   Nu, nu...do Sudu Bozhoho druzhe!

 • pater-peter | 22 May 2012, 22:14
  comment comment

  Ага, любов. Якраз любов до білої шапки і валить всі міжконфесфйні діалоги.

  • kalimera | 25 May 2012, 19:25
   comment comment

   Міжконфесійний діалог: так прокляті розкольники впали на коліна і визнаєте, що ви всі малороси, мова ваша неблагодатна, незалежність України це історична помилка... А білу шапку на нього надів собор як і на Кіріла.

 • chernomorets | 22 May 2012, 16:46
  comment comment

  дивно ось що. Є позиція, яка висловлена тут. і є позиція всіх письменників-поетів-істориків, які взагалі нічого про любов як шлях до єдності не говорять. а тільки влаштовують при кожному приводі - наприклад, презентації книги - пятихвилинки ненависті до УПЦ МП, УАПЦ, УГКЦ...Чому єпископат УПЦ КП не виховує власних чільних мирян, чому не поправляє їх? чому бачимо явища ще гірші ніж чаплінізм в РПЦ?

  • Andriy Chmel | 22 May 2012, 22:48
   comment comment

   Як Ви пропонуєте "виховувати мирян"? :)) Ненависть, яку Ви так логічно помітили - цікаво, а яку Ви бажаєте реакцію на оголошення типу "ви всі самогубці, горіть у пеклі"? Ваша структура заточена на дуже емоційне ставлення до українців і до КП конкретно (ненависть - це досить м*який термін), продукує цю емоцію 24 години на добу, 365 днів у році - тільки останнім часом стало трохи легше. УАПЦ в усьому солідаризується з вами - тому і їм те саме ставлення. Ми не можемо завадити своїм людям рефлексувати над тим, що вони - прокляті самогубці з вашої точки зору. Але при чому тут КП? PS. З УГКЦ - майже нормальні стосунки.

  • Islandec | 8 June 2012, 10:05
   comment comment

   Ne pohodytysia z tym sho napysav Blazhennyj tut vazhko - napysav pravdu - ne myrotychyla b ikona Bohomateri v Maniavskomu monastyri, ne myrotochyla b ikona Amfilohija Pochajivskoho v Malij Ilovyci, ne myrotochyla b ikona Luky Krymskoho na Volyni - v riznyx cerkvax KP - jakby tam ne dijala b Bozha Syla...Pohodtesia, v polityci MP shchodo KP chymalo nenavysti tezh...Liubovi brakuje usim!

 • Валерій | 22 May 2012, 14:24
  comment comment

  Еге ж, усі православні церкви світу помиляються, вважаючи УПЦ КП розкольниками, один пан Денисенко правий.

  • Shurick | 22 May 2012, 15:11
   comment comment

   А ну ж бо парочкою прикладів "усіх православних церков", що вважають УПЦ КП розкольниками, киньтеся. Бажано з посиланнями і не з інформації РПЦ або УПЦ МП. Наскільки я знаю, усі православні церкви світу (окрім московської) відносяться до українського питання обережно і не дозволяють собі різких висловлювань накшталт Ваших.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • bopa | 15 October 2019, 22:45

  Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

 • Paraeklezyarh | 15 October 2019, 13:47

  Те що відбувається з ПЦУ після отримання Томосу про автокефалію назвати "розвитком" важко. Швидше то були намагання створити (а в кого протидіяти створенню) автокефального Київського

 • velovs@ukr.net | 12 October 2019, 18:30

  Ну що ж: та штучна ізоляція (невизнання) ПЦУ у світовому православ'ї, що її цинічно й зухвало інспірував, тиснув і нагнітав (відповідні страшилки-жахалки) МП, по суті, подолана. Принаймні, успішний

 • Paraeklezyarh | 12 October 2019, 15:08

  Слава Богу ! Це дійсно вияв мужності предстоятеля та єпископату Елладської церкви. Пам'ятаймо про це.

 • velovs@ukr.net | 11 October 2019, 17:03

  Водночас, як каже і акцентує Святе Письмо, це саме Господь "змінює часи і літа, СКИДАЄ ЦАРІВ і ПОСТАВЛЯЄ ЦАРІВ; дає мудрість мудрим і розуміння розумним" (Дан.2:21). ----- А ось щодо декого

Most Popular Articles month