UOC-Moscow Patriarchate Accuses Ukrainian Greek Catholic Church of Supporting Kyivan Patriarchate

4 February 2013, 10:15 | Interchurch relations | 4 |   | Code for Blog |  | 

The accusation regarding the Ukrainian Greek Catholic Church (UGCC) was voiced in the report of the head of the Ukrainian Orthodox Church-Moscow Patriarchate (UOC-MP), Metropolitan Volodymyr, on the state of the UOC-MP and the challenges facing it, which was read out at the hierarchical council of the Russian Orthodox Church.

The head of UOC-MP accused the UGCC of supporting the Ukrainian Orthodox Church-Kyivan Patriarchate, of providing spiritual care to the Ukrainian diaspora and adding to the interdenominational conflicts in the Bila Tserkva and Vinnytsia Eparchies, even though he noted that the relations between the Orthodox and Greek Catholics in Ukraine are not very tense.

Metropolitan Volodymyr referred to the UOC-KP address to the heads of the national Orthodox Churches and the Roman Catholic Church, Church of England and the UGCC with the request to recognize the validity of the sacrament of baptism administered within the schism.

“No response was received in Kyiv from the head of the Roman Catholic Church or the head of the Church of England. Only the head of the Ukrainian Greek Catholic Church, Supreme Archbishop Sviatoslav Shevchuk, sent to the so-called UOC-KP an official letter stating the actual recognition of the sacrament of baptism in UOC-KP.

“Therefore, the UGCC has become the only denomination which actually supported the Ukrainian schismatics. The UGCC thereby violated the principles developed both in the process of the Orthodox-Catholic dialogue and the inter-Christian dialogue in general. The participants of the dialogue undertake not to establish formal contacts with church groups that are not canonically recognized. Therefore, the Orthodox Church does not maintain contacts with schismatic groups within the Catholic Church and hopes that official representatives of the Catholic side will not maintain contacts with groups which are not in communion with the world Orthodoxy,” reads the letter of Metropolitan Volodymyr.

The metropolitan also mentioned conflicts between representatives of the Ukrainian Greek Catholic Church and communities of the UOC-MP in the Bila Tserkva and Vinnytsia Eparchies even though he noted that in comparison with 1980s and 1990s, the relations between the two churches are better.

Система Orphus
Rating
0
0
4comments count

comments

add comments 
 • Вероніка | 18 February 2013, 00:06
  comment comment

  "Ми повинні задуматися над виробленням більш ефективного механізму пастирської опіки українців у діаспорі" не допоможе. я, як представник діаспори, в жодному разі не зайшла б в храм УПЦ МП. Швидше буду ходити в Англіканську Церкву. так шо...

 • Паломник | 4 February 2013, 16:21
  comment comment

  Тут прослідковується спроба вбити клин між УГКЦ і УПЦ КП.Але пам'ятаймо, що "в єдності сила народу".

 • anatolius | 4 February 2013, 11:27
  comment comment

  Цікава заява від УПЦ МП. Перш завсе цікава тим, що Церква, яка не зробила жодного самостійного екуменічного кроку (ініціативи) за все своє 20-літнє існування апелює до екуменічного діалогу... Це лицемірство. Православні використовують екуменізм виключно для шанштажу (дістають його з шухлядки коли вигідно) Знову ж таки апелюючи до Баламандського документа, який треба або читати в цілому (як і інші документи католицько-православного діалогу) або не читати взагалі. УПЦ МП й близько не збирається дотримуватись Баламандського угоди по відношенню до католиків, вже навіть в тому, що не зупняє антикатолицьку пропаганду, яка виходить з їх середовища там де греко-католики хочуть заснувати свої парафії (це при тому що в тому ж таки тексті говориться що Украина — это многоконфессиональное государство. Наша Церковь последовательно выступает за сохранение и укрепление в Украине межконфессионального и межрелигиозного мира.). Таке ж однобоке трактування є "прозелітизму", який не поширюється на всіх, а тільки на тих хто реально належить до УПЦ МП. Вже не гвоворячи про неохрещених. Цікава апеляція до можливості розпочати діалог із "католицькими розкольниками". Зрозуміло що це догналіти (католики-традиціоналісти УПЦ МП в принципі взагалі вважають схизматиками вищої марки - тому ними і діалогу то не вийде). Ну як то кажуть welcome. Якщо хочеть вимурувати берлінську стіну по межі УГКЦ-УПЦ КП і УПЦ МП-догналіти, то важко сказати кому насправді буде сумно... Що ж до хрещення в УПЦ КП то УГКЦ показала свою вірність вченню Церкви, а не людським примхам (так як серйозних причин чому в УПЦ МП не визнають хрещення УПЦ КП по сьогодні озвучено не було...). Хрещення визнають і в РКЦ, і в Московській Паріархії це добре знають, тільки ті дипломатично відмовчались:) А УГКЦ ще й підтвердила свою самостійність у відповідь на закиди про підпорядкованість підступному Ватикану, про яке так люблять говорити православні. Але в цій заяві є одна дуже потужна теза, це про діаспору. УПЦ МП поставила РПЦ в незручне становище - мовляв українці, які є за кордоном тяжіють скоріше до "розкольників" і греко-католиків. Натомість РПЦ вважає що вихідці з України, Білорусі, Росії і Молдови це одна паства Руської Церкви. УПЦ МП ж фактично говорить про потребу паралельних українських парафій. Цікаво як на це відповість Паріархія, всі вірні за кордоном якої вважаються вихідцями з "русского мира". Створення окремих парафій УПЦ МП за кордономможе чітко відмежувати УПЦ МП від РПЦ і в Україні... Ситуація патова.

  • Shvagyrr | 4 February 2013, 15:35
   comment comment

   MP - Wellknown for their selfrighteousness.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Last comments

 • bopa | 8 June 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Стефан | 2 June 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

 • Рокитне | 2 June 2020, 12:34

  Це добре було б.

Most Popular Articles month