За час відкритого вторгнення жодна з церков Московського Патріархату на Донеччині не перейшла у підпорядкування ПЦУ

11 лютого, 09:33
Православні
За час відкритого вторгнення жодна з церков Московського Патріархату на Донеччині не перейшла у підпорядкування ПЦУ - фото 1
Жодна з церков у Донецькій області майже за два роки відкритої війни з Росією не змінила свою релігійну підлеглість. Зокрема, у регіоні діють майже 300 громад УПЦ Московського Патріархату, і серед них немає таких, які б перейшли до Православної Церкви України.

Про підпорядкування релігійних громад Донеччини Вільному радіо повідомили в управлінні культури та туризму Донецької ОДА у відповідь на інформаційний запит.

“Станом на 05.02.2024 до Управління не надходило заяв від релігійних громад щодо реєстрації нової редакції статутів у зв’язку зі зміною підпорядкування та приєднанням до ПЦУ”, — написали посадовці.

На початку 2024 року на Донеччині налічувалось 295 релігійних організацій УПЦ Московського Патріархату. Це найбільше серед усіх інших релігійних громад, які діють у регіоні.

Зазначимо, держава визнає підлеглість релігійних громад згідно з законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”. За цим законом будь-яка релігійна громада має право вільно змінювати своє підпорядкування. Для цього необхідно внести зміни у статут на загальних зборах релігійної громади, якщо рішення підтримають не менш ніж дві третини її членів.

“Таким чином, у разі, якщо загальні збори релігійної громади ухвалили рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях та внесення відповідних змін до свого статуту (положення), вона має подати до облдержадміністрації документи для реєстрації, встановлені статтею 14 Закону”, — йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Тобто без реєстрації в ДонОДА жодна з релігійних організацій не може змінити свою підлеглість.