Єпископ ПЦУ запросив румуномовні громади Буковини до Румунського вікаріату ПЦУ

Єпископ ПЦУ запросив румуномовні громади Буковини до Румунського вікаріату ПЦУ - фото 1
Єпископ Чернівецький і Буковинський Православної Церкви України Феогност (Бодоряк) запросив православні громади долучитися до Румунського вікаріату ПЦУ.

Свою заяву-звернення до віруючих православних християн Чернівецької області, які проживають у румуномовних громадах Буковини, владика виголосив на прес-конференції 5 квітня, пише molbuk.ua.

Він розповів, що новостворений вікаріат має особливу адміністративну структуру з правами самоврядування в складі ПЦУ. Релігійним громадам, які виявлять бажання увійти в румунський вікаріат, нададуть право на дотримання, за власним вибором, румунської православної богослужбової, мовної та календарної традицій.

"Православна Церква України Божою волею постала і продовжує своє служіння у дусі та істині, несучи слово Боже до кожного. Піклуючись про єдність у різноманітності, наша Українська Церква дбає за всіх православних християн на своїй канонічній території.

Ще у перший рік інституційного становлення був створений у підпорядкуванні предстоятеля ПЦУ Православний румунський вікаріат.

Тож закликаю наших співбратів, особливо на Буковині, де проживає найбільше румуномовного населення, до єднання навколо ПЦУ, навколо Київського митрополичого престолу на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм", - звернувся владика до румуномовних громад.

Єпископ Феогност розповів, що після надання Томосу про автокефалію ПЦУ собор виголосив, що має намір утворити вікаріат для румуномовних громад в Україні. Цей задум був реалізований.

"Взяли до уваги статут вікаріату, створений у Румунії для українців. Ми знаємо, що вони там володіють українською, спілкуються також і румунською. Але Патріарх румунської ПЦУ надав їм таке право зберігати свої українські традиції, культуру, мову, мову богослужбову. Звичайно, вони слухають Богослужіння і румунською. Це нормально. Тобто створені всі умови, щоби задовільнити всі духовні потреби українців у Румунії.

Такий самий склали вікаріат і статут для румуномовних громад і Україні. Він нічим не відрізняється. Цей вікаріат створений для румуномовних людей, які мають бажання приєднатися до ПЦУ зі збереженням усіх їхніх традицій, мови, культури, звичаїв та богослужбової мови. Ніхто не буде змушувати проводити богослужіння українською мовою. Ми вже з багатьма спілкувалися, є певні кроки у цьому напрямку. Церква наша молода, усіх із любов’ю приймаємо", - зазначив владика Феогност.

Як відомо, у лютому у Чернівецькій області об’єднали три паралельні єпархіальні структури ПЦУ в одну єпархії.

Нагадаємо, Священний Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні 29 лютого 2024 року, яке відбулося під головуванням Патріарха Даниїла, прийняв рішення про заснування на території України своєї структури.

В ПЦУ заявили, що на території України канонічну юрисдикцію має лише їхня Церква.