• Головна
  • Новини
  • ВРУ проголосувала за відзначення ювілею митрополита Андрея Шептицького...

ВРУ проголосувала за відзначення ювілею митрополита Андрея Шептицького

17.06.2014, 13:55
ВРУ проголосувала за відзначення ювілею митрополита Андрея Шептицького - фото 1
Сьогодні парламент проголосував про відзначення 150-річного ювілею з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Це рішення підтримало 227 депутатів.

Шептицький.jpgСьогодні парламент проголосував за відзначення 150-річного ювілею з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Це рішення підтримало 227 депутатів.

Нагадаємо, Міський голова Львова Андрій Садовий 6 червня закликав депутатів Верховної Ради України проголосувати за вшанування пам’яті та відзначення 150-річного ювілею з дня народження митрополита Шептицького.

«Прошу всіх депутатів проголосувати постанову про вшанування пам’яті і відзначення ювілею – 150 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Вже місяць ця постанова не голосується у Верховній Раді. Це велетень українського народу, батько наш, тому прошу депутатів підтримати цю постанову», – сказав мер.

Довідка:

Андрей Шептицький (29.07.1865 – 01.11.1944) очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. Митрополит мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії.

Митрополит Шептицький перший із вищих єрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні із вірними.

Як Митрополит, двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Сприяв розбудові Російської Греко-Католицької Церкви. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії. У 1907 році добився призначення єпископа для США, а в 1912 році – для українців в Канаді.

У міжвоєнний період Митрополит Шептицький продовжував роботу з розбудови УГКЦ. За його ініціативи було засновано Львівську греко-католицьку академію (1928р.), Богословське наукове товариство.

Під час Другої Світової війни Шептицький ставив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом.

Митрополит підтримував діяльність наукових культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар».

Заснував Український національний музей, надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у кращих навчальних закладах Європи.

На сьогодні триває процес беатифікації Митрополита Андрея.