• Головна
  • Проекти
  • В УПЦ КП наголошують, що сучасний релігійний закон у більшій мірі влаштовує всі конфесії, тому вносити жодних змін не потрібно...

В УПЦ КП наголошують, що сучасний релігійний закон у більшій мірі влаштовує всі конфесії, тому вносити жодних змін не потрібно

17.11.2012, 11:47
В УПЦ КП наголошують, що сучасний релігійний закон у більшій мірі влаштовує всі конфесії, тому вносити жодних змін не потрібно - фото 1

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій просить Президента накласти вето на законопроект № 1021, що передбачає зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Про це, як передає кореспондент «Коментарів», заявив Голова інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій ( Зоря).

зоря.jpgВсеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій просить Президента накласти вето на законопроект № 1021, що передбачає зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Про це, як передає кореспондент «Коментарів», заявив Голова інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій ( Зоря).

За його словами, українські Церкви всіх конфесій просять Президента ветувати закон, оскільки він не влаштовує релігійні організації ні за формою, ні за змістом. Зокрема, Церкви не згодні з тим, як закон приймався: ще після першого читання вони виступили зі своїми зауваженнями щодо багатьох пунктів законопроекту та їх запевнили, що пропозиції будуть враховані. Однак у другому читанні закон був прийнятий без жодних правок і навіть без порівняльної таблиці. Крім того, законопроект № 1021 передбачає зміни в 34 діючих законів України, і реформування релігійної сфери лише один із аспектів.

Крім цього Церкви висловлюються проти зміни процедури реєстрації релігійних організацій: повноваження перекладаються з Міністерства культури, де є відповідне управління на Державну реєстраційну службу, де немає відповідних фахівців. Таким чином, спостерігається формалізація процедури, що відкриває можливість для реєстрації псевдорелігійних і навіть екстремістських організацій. Крім того, змінами передбачається посилення контролю прокуратури, місцевої влади за діяльністю релігійної організації на певній території. Таким чином, відкривається можливість для тиску, особливо якщо конфесія в даному регіоні в меншості. Також викликає зауваження норма, що передбачає повідомлення місцевої влади, про будь-який публічний захід за 10 днів до нього, у зв'язку з чим, виникає безліч неясностей. Наприклад, як бути у випадку організації похоронів та поминальної ходи на кладовищі.

«Складається враження, що ті, хто складав такі норми, не консультувалися з фахівцями», – зазначає владика Зоря.

«Церкви і релігійні організації ще в 2003-2004 роках спільно з центром імені Разумкова, фахівцями та парламентарями розробили Концепцію державно-церковних відносин, на основі якої і повинно відбуватися подальше реформування законодавства у сфері свободи совісті та релігійних організацій. Ми роками просимо, щоб парламент її розглянув, замість цього там приймають те, проти чого ми протестуємо », – додав єпископ Євстратій.

При цьому він зазначив, що існуючий закон «Про свободу совісті та релігійні організації», прийнятий ще в 1991 році, хоча і не є абсолютно досконалим, «таким можна вважати тільки Закон Божий», влаштовує в більшій мірі всі конфесії та релігійні організації України.