УПЦ МП відкрила за кордоном близько 100 парафій, - клірик Вселенського Патріархату

Протоєрей Миколай Данилевич і протоєрей Володимир Мельничук зараз майже не спілкуються - фото 1
Протоєрей Миколай Данилевич і протоєрей Володимир Мельничук зараз майже не спілкуються
Джерело фото: Facebook Володимира Мельничука
УПЦ МП відкрили близько 100 парафій у Європі. Це багато, бо це ціла єпархія. Деякі помісні Церкви мають всього 100 парафій.

Про це в інтерв'ю Главкому розповів протоєрей Константинопольського Патріархату Володимир Мельничук, який служить в італійському місті Удіне.

"Є в УПЦ МП і проросійські парафії, є і дуже українські парафії, які служать українською мовою. Не знаю, що їх тримає в УПЦ МП. Можливо, неправильне вчення про «Матір-Церкву». Вони почуваються членами не Вселенської, а саме Онуфріївської Церкви", - зазначив він.

За словами о Володимира, парафії УПЦ МП Онуфрія в Італії – це результат зусиль майже однієї людини – отця Миколи Данилевича.

"У нього давні зв’язки з Італією, у нього тут родина, і він сам проводить левову частку часу тут. У нього залишилися особисті зв’язки із католицькою і світською владою.

Одразу після початку повномасштабної війни був такий період, коли Католицька Церква не надавала їм приміщення, казали «не ясно, хто ви є?». Але потім отець Миколай зумів їх переконати. Мовляв, хоча ми й частина РПЦ, але не можемо молитися під час війни у їхніх храмах. Проголосити автокефалію також поки не можемо...", - пояснив клірик Вселенського Патріархату.

До УПЦ МП ідуть здебільшого ті українці, які ходили до РПЦ, але далі не можуть молитися з ними, і біженці.

"Але я б не сказав, що вони (УПЦ МП) активно перетягують вірян до себе із російських парафій. Бо часто для людей, які ходили до РПЦ, навіть УПЦ МП не благодатна.

Слід сказати, що попри усе, у РПЦ багато залишилося українців. Ми в Удіне живемо, це практично кордон зі Словенією, близько Австрія. У мене у Відні є знайомі священики РПЦ. То знаю, що у місті храми РПЦ заповнені на 80% українцями біженцями. Причому у Відні є і українські парафії Константинопольського Патріархату і УПЦ Онуфрія. Це означає, що для віруючих не важливо, чи російська це церква, чи ні. Це важко пояснити, але так є, і це слід враховувати", - наголосив священнослужитель.