Українці знають свою історію і не можуть капітулювати, — архиєпископ Вісвальдас Кульбокас

11 березня, 20:50
Україна і світ
Вісвальдас Кульбокас - фото 1
Вісвальдас Кульбокас
Джерело фото: РВ
Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас прокоментував слова Папи Римського Франциска про «білий прапор» і «переговори» між Україною та країною-агресором Росією.

Як повідомляє NW, свою думку він висловив в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, опублікованому в понеділок, 11 березня.

Коментуючи інтерв'ю Папи, архиєпископ Кульбокас сказав, що понтифіку «потрібно було дати можливість висловитися детальніше». Він розкритикував перше запитання інтерв'юера про те, «повинна Україна підняти білий прапор чи ні — навіщо починати з жертви?».

За словами апостольського нунція, «серце Папи сумує через численні жертви війни в Україні, починаючи з дітей».

«З метою зупинити війну Папа першим підіймає білий прапор — у тому сенсі, що він запрошує всіх до діалогу, бо продовження кровопролиття завдає йому болю. До того ж якби журналіст хотів вести об'єктивну розмову, варто було б спершу запитати Папу, що, на його думку, має зробити Росія. Достатньо просто розплющити очі — звідки два роки тому взялися ракети, бронетехніка і солдати? З України чи з Росії?» — додав він.

Відповідаючи на запитання про те, що ж має зробити Росія, нунцій сказав, що вона повинна припинити вбивати та посилати на українську територію своїх військових, ракети, дрони тощо.

"…Моє головне завдання — молитися за всіх, за агресора і жертву агресії. Коли я молюся, я прошу, щоб Росія припинила вбивства і щоб Україна знайшла наймудріший шлях впоратися з цією агресією і нестерпним болем", — заявив апостольський нунцій.

Інтерв'юер також запитав у архиєпископа Кульбокаса, як трактувати запрошення Папи Римського до «переговорів». Той відповів, що можливість переговорів супроводжується питанням, «що призведе до більшої кількості жертв».

«Намагатися дати відсіч у цій війні чи здатися? Українці знають свою історію, вони знають, що це відбувалося неодноразово, знають з історії, що ціна підкорення такій владі була набагато вищою — не тільки жертви, а й муки, зокрема масові, як під час Голодомору. І якщо так, постає питання: що принесе більше жертв — протистояння агресору чи укладення якоїсь угоди? І якою в такому разі має бути ця угода? Це не може бути капітуляція», — сказав Кульбокас.

У нещодавньому інтерв'ю швейцарській італомовній телерадіокомпанії RSI Папа Римський Франциск сказав, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність білого прапора» і що «вести переговори — це сміливо». При цьому він закликав вести переговори, «поки усе не стало гірше».