Храм святого Климента Папи: незламність крізь століття випробувань

7 березня 2016, 11:58 | Релігійне краєзнавство | view video | 0 |   | Код для блогу |  | 

Автор: Юрій Дрьомов,

оператор (знімав на камеру) Юрій Вовк, відеомонтаж Маркіян Карп’як

Львів справедливо вважається одним з найчарівніших міст Європи. Своєю історичною та архітектурною спадщиною місто привертає до себе увагу мандрівників з усього світу, адже протягом століть його будували найкращі архітектори з цілої Європи.

Відомий Львів і різноманіттям своїх храмів, кожен з яких через свою унікальну історію має не лише архітектурну, але й неабияку духовну цінність. У цьому контексті особливої уваги заслуговує храм, стіни якого були свідками численних людських страждань, а сама будівля неодноразово піддавалась нарузі.

Мова йде про храм святого Климента Папи, збудований у 1894 році, під керівництвом відомого українського архітектора Івана Левинського. На той час будівля храму входила до комплексу монастиря, що став прихистком для сестер згромадження Кармеліток Босих, котрі переїхали до Львова з Познані, через утиски з боку тамтешньої влади.

Однак, з приходом радянської влади у 1939 р., черниці були змушені залишити власну обитель. У приміщеннях монастиря розташувалася катівня НКВС. Відтак, головний храм було розділено на окремі поверхи та приміщення. Пізніше, у 1941 р. фашисти влаштували тут відділок Гестапо. Відомо, що у дворі храму відбувалися розстріли військовополонених та жертв радянських репресій.

У повоєнні роки, в колишньому монастирі розміщувався охоронний полк НКВС. Згодом, келії та храм були передані у користування міській телефонній станції, а після розпаду Радянського Союзу – все це стало надбанням «Укртелекому», дирекція якого використовувала храм як операційний зал для розрахунків та полагодження справ з клієнтами.

Про історію та сьогодення храму святого Климента Папи, далі у сюжеті …

Система Orphus

Ілюстрація статті:Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти