Архітектура старого Калуша. Краєзнавці вивчали основний греко-католицький храм (фото)

25 грудня 2019, 13:34 | Краєзнавство-дайджест | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Сайт газети "Вікна", 24 грудня 2019

Фото: Олександр Коваль

Калуські краєзнавці Олександр Коваль та Василь Фіцак реалізовують новий проєкт — "Архітектура старого Калуша"

У рамках реалізації нового проєкту «Архітектура старого Калуша» краєзнавці раніше провели дослідження трьох історичних будівель, а саме: ЗОШ №1 (в народі — «червона школа»), приміщення виконкому Калуської міської ради та дитячої музичної школи на вулиці Бандери.

Храм добре збережений до сьогоднішніх днів і є основним храмом греко-католицької громади міста Калуш

Цього разу краєзнавці вивчали приміщення мурованої будівлі церкви Архистратига Михаїла, побудованої в 1913 році. Основним із засновників храму є о. Володимир Петрушевич. 1916 року священника жорстоко побили російські військові за те, що не дозволив їм осквернити щойно збудований храм. Невдовзі внаслідок завданих травм о. Володимир Петрушевич помер і був таємно похований на калуському кладовищі.

Раніше йшлося, що в Калуші знайшли гробницю, в якій похований парох церкви Архистратига Михаїла. Отець Володимир Петрушевич — перший парох церкви святого Архистратига Михаїла. Саме з його ініціативи та Тимофія Пітулея, за проєктом Василя   Нагірного, будівничого Теодора Мельничука, за благословенням митрополита Кир Андрея Шептицького церкву було збудовано і в урочистій обстановці освячено 21 листопада 1913 року деканом Калуським о. Дмитром Рожановським у присутності 5000 людей.

1906 року отець Володимир Петрушевич їздив до Єрусалиму, звідки привіз хрест-мощовик із мощами святого Йосафата.

Храм добре збережений до сьогоднішніх днів і є основним храмом греко-катилицької громади міста Калуш, зазначає Олександр Коваль.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти