У монастирі тримають білок

9 жовтня 2008, 16:21 | Краєзнавство-дайджест | 0 |   | Код для блогу |  | 

Володимир МОРОЗ. — "20 хвилин", 9 жовтня 2008 року

Богоявленський монастир у Кременці — один із найкращих на Волині. Його висока, витримана у кремових і білих тонах дзвіниця ніби нависає над дорогою Тернопіль-Дубно, що проходить через центральну вулицю цього містечка. Поряд із будівлею стоїть старе дерево. Але воно зовсім не заступає монастиря, а тільки підкреслює його велич.

Потрапити до монастирського подвір’я можна двома способами: через браму уже згаданої дзвіниці або “Святі ворота”. У першому випадку ви одразу ж потрапляєте на спокійне подвір’я до основного храму — колишнього костьолу католицького ордену отців-реформатів. А от за “Святими воротами” на кожного очікує сюрприз: зліва від них стоїть клітка з молодими білками. Звірята жваво дряпаються сіткою та гілками всередині кліті, їдять горіхи. Вони якось по-своєму радіють людям і не бояться їх. Цих білок не зловили дорослими і зумисне закрили у неволю. Їх ще маленькими знайшов чоловік біля дерева, виходив, водій монастиря протягом п’яти місяців годував їх з піпетки і віддав черницям. Тваринки не можуть жити на волі, адже не вміють самостійно розбити навіть горіха, свідчить напис на їхній клітці.

Історії цього місця

Монастир Богоявлення Господнього приваблює багато віруючих. Чернече життя у цій обителі розпочалося ще у XVIII столітті. Спершу монастир належав згаданим отцям-реформатам, але на початку ХІХ століття його передали греко-католикам отцям-василіанам. Проте й вони не затрималися на цьому місці довго: у 1833 році після невдалого польського повстання василіан звинуватили у підтримці антицарських виступів. Обитель закрили. Її передали православним. Відтоді у старовинних стінах встигли побувати парафіяльна церква, семінарія, чоловічий і жіночий монастирі. А за радянських часів у церкві, де колись над Царськими вратами була чудотворна ікона Матері Божої “Скорботна”, облаштували спортзал. Келії віддали лікарні, а збудовану на початку ХХ століття дзвіницю спалили. Тільки на початку 90-х років минулого століття черниці повернулися до монастиря і відродили його.

Як туди дістатися

До Кременця щодення курсують автобуси з міжміського автовокзалу Тернополя. Відстань до цього райцентру нашої області становить 75 км.

Кому варто їхати

До Богоявленського монастиря їздять як дорослі, так і діти. Часто там можна побачити й цілі родини. Православний монастир добре відомий у східних областях нашої країни.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти