На Хортиці знайшли ритуальні споруди віком 5 тисяч років

20 серпня 2008, 13:19 | Краєзнавство-дайджест | 0 |   | Код для блогу |  | 

Михайло ВОРОНОВ, Юрій ПЕТРИШИН. — "5 канал", 19 серпня 2008 року

Найдавнішій знахідці на запорізькому острові Хортиця - 5 тисяч років, стверджують археологи. Вони розкопали ритуальні споруди у вигляді кам'яних кіл. Вік цієї знахідки і може бути датою заселення острова першими людьми.

Деякі брили посунути з місця можна хіба що вчотирьох. Прадавні ж люди камені притягли від берегів Дніпра, обробили та розклали у формі величезних кіл, кажуть науковці. Встановити призначення таких споруд вони поки що не беруться, бо в ті часи люди не мали писемності. Тому історики лише припускають: ці мегаліти - ритуальні споруди.

Максим Остапенко, гендиректор заповідника "Хортиця": "Загалом на цій площадці, території близько 100 квадратних метрів, було знайдено 12 культових кілець із каменю такого плану, як ми бачимо, і вік цих об'єктів досягає 5000 років. Це унікальні пам'ятки так званої середньостогівської культури".

Поблизу кам'яних кіл не менш важливі знахідки - шматочки давнього посуду і поховання трьох дітей. Від кожної знайденої деталі - зліт фантазії і гіпотез. І це все планує використати для розвитку туризму запорізький губернатор.

Олександр Старух, в.о.голови Запорізької облдержадміністрації: "Сьогодні всі сіли біля телевізора, включили про Індіану Джонса чи там про Лару Крофт – расхитительницу гробниц, подивились про археологію по телевізору і все. А люди якраз своєю практикою показують, що у нас не треба нікуди їхати - ні в Сахару, ні далі. У нас тут під ногами більше багатства, ніж там".

За мріями про заохочення інтересу до місцевих пам'яток і обіцянка про збільшення фінансування розкопок. Втім губернатор натякає, у розкритті таємниць історії має допомогти не лише місцева влада.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти