Вступні зауваги

Від редакції РІСУ. Пропонуємо до уваги опис паломництва на святу гору Афон відомого львівського громадського і політичного діяча, почесного консула Королівства Нідерланди у Львові Богдана ПАНКЕВИЧА. Коли пан Богдан запропонував РІСУ першій оприлюднити тексти записок паломника, ми одразу погодилися. В українській історії та літературі відомі описи паломництв на Святу Землю, на Афон, до інших світових та українських прочанських місць. Сьогодні традиції паломництва відроджуються в Україні, відомі сучасні описи паломництв до українських святинь, але нам мало відомо про сучасні описи паломництва на Афон (Атос по-грецьки). Тому пропонуємо ознайомитися з описом прочанства сучасного українця до православної монастирської республіки. Сподіваємося, що цей опис сприятиме зацікавленню українців святою горою Афон, у т.ч. допоможе корисними порадами.

Гарного читання і приємних вражень! 


Атос (Афон, Свята Гора, Агіон Орос) – півострів на північному сході Греції, посвячена Богородиці земля, на якій православні монахи об’єдналися у своєрідну монашу республіку.


ЗМІСТ

Предісторія

 1. Дорога
 2. Салоніки
 3. Уранополіс
 4. На Святу Землю
 5. Свята Гора – Агіон Орос
 6. Монастир «Велика Лавра»
 7. Монастир «Іверон»
 8. Монастир «Пантократор» і скит св. Іллі
 9. Монастир «Есфігмен»
 10. Монастир «Хіландар»
 11. Келія св. Антонія Печерського
 12. Прощання з Атосом
 13. Дорога назад. Українські місця Атосу

Додатки:

АВТОРСЬКІ ЗАУВАЖЕННЯ:

Автор не є добре обізнаним із релігійними обрядами та літургійними правилами. Тому прошу пробачення за деяке невігластво, яке обов’язково зможуть зауважити в тексті релігійно освічені особи.

Світлини автора та з Інтернет-мережі

Богдан Панкевич,
м. Львів, листопад 2008 року

© Богдан Панкевич
© РІСУ

Передрук повністю чи частинами, інше використання тексту без письмової згоди автора строго заборонені!