• Головна
  • Анонс від видавництва "Дух і літера"...

Анонс від видавництва "Дух і літера"

01.03.2004, 14:34
Пропонуємо до уваги деякі з новинок видавництва на релігійну тематику.

Пропонуємо до уваги деякі з новинок видавництва на релігійну тематику.

Ігор Туров. Ранній хасидизм: Історія. Віровчення. Контакти із слов'янським середовищем. — Київ: Інститут юдаїки, 2003 – 254 с. Виникнення і поширення релігійно-містичного руху "хасидизм" у другій половині ХVІІІ — початку ХХ ст. беззаперечно було одним з найбільш значимих і загадкових явищ в історії східно-європейських євреїв. Запропонована до уваги читачів книга містить огляд найбільш значимих подій історії раннього хасидизму (1760-1815 рр.). В ній розглядаються основи віровчення основоположників цього релігійного руху. Велику увагу автор приділяє аналізу гіпотез про вплив на хасидизм вірувань і культів слов’ян, які проживали на території України, Польщі, Білорусії в той час.

Рабин Давид Кахане. Щоденник Львівського гетто / Упорядн. Ж. Ковба. (Серія "Бібліотека Інституту юдаїки") — К.: Дух і літера, 2003. — 267 с. Ця книга — свідчення духовної особи, рабина Давида Кахане про трагічну долю львівських євреїв періоду фашистської окупації, про власний порятунок, порятунок дружини й доньки у монастирях Студійського уставу, резиденції митрополита Шептицького, його роздуми про сенс Голокосту. Вперше подаються спогади українців-галичан про рабина Кахане, інформація про галицьких рабинів і католицьке духовенство часів Другої світової війни.

Христос Яннарас. Свобода етосу / Пер. з англ. — К.: Дух i лiтера, 2003. — 258 с. Книга Христоса Янараса "Свобода етосу" є однiєю з найгрунтовнiших праць грецького фiлософа i богослова. Ця праця присвячена осмисленню фундаментальних етичних проблем з позицiй органiчного синтезу православно-патристичноi традицii iз здобутками фiлософii екзистенцiалiзму, вона розкриває сутнiсть моральностi людини, її етосу, як способу усвiдомлення i переживання екзистенцiйного факту свободи, що є унiверсальною основою життя. Фiлософ прагне переконати читача, що всi природнi людськi прагнення — тобто бажання любовi, намагання побудувати досконале суспiльство або розкрити красу цього свiту засобами мистецтва можуть реалiзуватися лише завдяки євхаристичному етосу, який є мiсцем вiльного спiлкування Бога i людини.

Сергій Аверинцев. Псалми Давидові -- К.: Дух і Літера, 2003. До збірника увійшли вибрані псалми у перекладі С.Аверинцева та об'ємисті богословські коментарі до них. "Коло витоків усіх церковних славословій, у неосягненній для розуму людського далині часів — і все ж таки, варто погодитися, зовсім близько, неначе б то із глибини нас самих: Давидові Псалми. Слова, простішими за які неможливо уявити — водночас мало що є несподіванішого за них. До їхньої простоти потрібно докопуватися, добираючись щоразу глибше". Новий переклад Аверинцева допомагає дослухатися та відчути стрій мови псалмів, передає той "початковий досвід", що знаходиться в основі усіх наступних запитань та шукань християнської культури. Перед читачем відкривається неозорий "світ Псалмів, де жаль - це материинське тепло, де мислити і вчитися — це шепотіти, перебираючи губами, де Божий захист — се тверда скеля. Де все твердо та надійно, наче камінь. Де людина одчайдушно взиває, знаючи, що за межами світу її чують". З питань замовлення літератури інтернетом звертатися на на офіційний сайт видавництва "Дух і літера".