“Рак. Життя після діагнозу” — актуальна тема лютневої “Кани”

1 лютого 2018, 15:34 | Огляд видань | 2 |   | Код для блогу |  | 

Kana_1802.jpgНевипадково

лютневий випуск журналу редакція “Кани” присвятила саме темі про онкохвороби. Це місяць, коли відзначається Всесвітній день хворого, Всесвітній день боротьби проти раку та Всесвітній день онкохворої дитини. У назві теми “Рак. Життя після діагнозу” ключовим словом є ЖИТТЯ. Бо діагноз “рак” не закінчує життя вмить, це переважно не є несподівана і раптова смерть як від інфаркту чи травм у дорожній аварії. ЖИТТЯ після діагнозу триває. Так, на якийсь час. Але усі ми тут “на якийсь час”, навіть без діагнозу...

Життя після діагнозу – зовсім не теорія. Безліч тих нещасних табу, низька культура у ставленні до хворих у нашому суспільстві, байдужість у медичній сфері. Тому що про це ТРЕБА ГОВОРИТИ. Мабуть, кожен знає когось онкохворого. Але досвід хвороби торкає не лише самих хворих, але й родичів, тих, хто жив поруч. Шок, запитання “чому?”, несприйняття, боротьба, лікування, депресії, страх, примирення, мовчання, сльози, безпорадність, надія – все це належить до життя після діагнозу, а радше – просто до життя. Бо, як каже в інтерв’ю психолог Володимир Станчишин: “Хвороба – це даність. Людина не знає і ніколи не знатиме, чому так сталося”. Це даність життя. Нашого людського життя на землі. А “Кана” пише саме про життя, тому і про хвороби.

Життя насправді – багатогранна, цікава і захоплива пригода. Якщо у ньому є Бог, то навіть якщо у ньому є хвороба, людина живе благословенно, тобто є щасливою і реалізованою. І це прекрасно видно у житті отця П’єра Лефевра, тому варто прочитати інтерв’ю з цим дуже простим а водночас глибоко просякнутим життєвою мудрістю французьким священиком.

Розмова з митцями іконописної майстерні “Алімпій” може надихнути вас до молитви, а текст Дзвінки Матіяш — до молитви за тих, хто носить вишиванки.

У цьому номері — нова рубрика “Літургійна школа”, де у розмовах з літургістами будуть розбиратися всі нюанси богослужінь Церкви.

У віртуальну мандрівку на Ферерські острови запрошує Вікторія Рудич.

Незабаром редакція планує запустити сайт журналу.

Придбати «Кану» можна на сайті та у крамницях “Свічадо”, у кіосках преси “Інтерпрес” та храмах Львова. А слідкувати за анонсами матеріалів журналу та спілкуватися на актуальні теми можна на сторінці “Кани” у Фейсбуці та Інстаграмі (@kana_ua).

Передплатити можна у будь-якому відділенні Укрпошти або онлайн. Передплатний індекс 68747

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 2 лютого 2018, 13:37
  Коментувати коментар

  "Бо, як каже в інтерв’ю психолог Володимир Станчишин: “Хвороба – це даність. Людина не знає і ніколи не знатиме, чому так сталося”. Це даність життя. Нашого людського життя на землі. А “Кана” пише саме про життя, тому і про хвороби." ------------------------ А що з ЦЬОГО приводу нам, християнам, КАЖЕ й НАГОЛОШУЄ Слово Боже?! ------------------- А от що. -----------Приміром, Ісус, наставляючи Своїх "цих дванадцятьох" учнів, так "промовляв" до них: "ходячи ж, проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне; хворих зціляйте, прокаженних очищайте, мертвих воскрешайте, бісів виганяйте: задарма одержали, задарма давайте"(Мт.10:5,7,8). ---------------- Тобто Христос, іншими словами, дав їм саме ТАКЕ - вельми важливе доручення та належний інструментарій для його успішного виконання. На їхнє - 70-ти учнів - "з радістю" вимовлене повідомлення: "Господи, і біси коряться нам в ім'я Твоє", ось, зокрема, як "Він же сказав їм: Я бачив сатану, що, як блискавка, впав з неба. Ось даю вам ВЛАДУ НАСТУПАТИ на змій, і на скорпіонів, і на ВСЯКУ силу вражу; і ніщо не зашкодить вам" (Лк.10:17-19). ----------------------- Й, до речі, саме ТАК і відбувалося, наприклад, у ранній новозавітній Церкві: "До [християнської спільноти] Єрусалима також сходилося багато людей з навколишніх міст [і сіл], які приносили хворих та одержимих нечистими духами, і вони ВСІ зцілялися" (Діян.5:16). ---------------------------- А загалом же Ісус отаке заповів та обіцяв душпастирям та, в цілому, ВСІМ членам Своєї ПРАВДИВОЇ Церкви Сходу і Заходу. "І сказав їм: ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всьому творінню. Хто увірує і охреститься, буде спасенний, а хто не увірує, буде осуджений. Тих же, що увірують, супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами, братимуть змій; і якщо смертоносне щось вип'ють, не пошкодить їм; покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові" (Мк.16:15-18). ------------------------------ І ось якраз ЦЕ - поміж іншого - і є суверенна ВОЛЯ і ЗАДУМ Господні щодо УСПІШНОГО, ЕФЕКТИВНОГО й ПЕРЕКОНЛИВОГО служіння Його Христової Церкви!!!

  • velovs@ukr.net | 2 лютого 2018, 14:01
   Коментувати коментар

   Одначе (чомусь?!) деякі сучасні християни більше вірять і довіряють окремим "психологам", що, мовляв, "хвороби - це ДАНІСТЬ". І з якими (нібито) і слід змирятися й покірно їх приймати: як цю "даність"... Так, "даність", але від КОГО саме?! Від САТАНИ та його демонів і бісів!!! ----------------------------------- А як саме - відповідно до настанов і заповідей Спасителя - слід і належить правдивим християнам розбиратися й вчиняти з УСІМА, без винятку, посланцями і слугами сил диявольсько-демонічної темряви (в т. ч. УСІМА - навіть найтяжчими й НЕВИЛІКОВНИМИ - хворобами й недугами), дуже яскраво і наочно демонструє, скажімо, служіння Богові і людям відомого британського КАТОЛИЦЬКОГО священика-харизмата Даміана СТЕЙНА. :-) ------------------ Себто БУДЬ-ЯКИЙ зацікавлений може "замовити" в Пошуку це ім'я - Даміан СТЕЙН (Damian STAYNE) та - дуже легко й просто - ОСОБИСТО в цьому досвідчити й переконатися. --------- Тобто: що повну рацію мав і (подосі!) має наш Господь і Спаситель (у т. ч. Цілитель і Лікар) Ісус Христос!!! Але НІЯК - ті чи ті - "психологи" та інші (т. п.) "експерти" і "фахівці"! :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 21 травня 2018, 19:29

  1) Я на "земельку" поїду завтра вранці, дорогий друже. ---- 2) Ні: я не хвилююся, бо напевно знаю, що у Вас з головою все о'kay. ---- 3)Розумію Вашу іронію. ---- 4) Харизматом себе -

 • В. Ясеневий | 21 травня 2018, 18:54

  А я думав, істинний християнине Веловс, що Ви вже працюєте на земельці.А тут на тобі...Ви так гарно,ніжно, побожно і, звичайно, в дусі істинного харизмата, тобто повної любові захвилювалися, чи бува

 • lerer10225@com.ua | 21 травня 2018, 18:54

  Так, від такого багатоголового змія, як РПЦ, можна очікувати чого завгодно, тільки не виконання заповіді Христа любити ближнього, бо зібралися там "лютые волки, не щадящие стада...", які

 • velovs@ukr.net | 21 травня 2018, 17:14

  А ось тут інфа про подібний - і вже традиційний масовий захід у Києві "Всі разом - за сім'ю", який пройде 9-10 червня ц. р.:

 • Ігор Зенькович | 21 травня 2018, 14:39

  ТомоСу.

Популярні статті місяця