«На початку було… чисто» — тема липнево-серпневої «Кани»

29 червня 2016, 15:18 | Огляд видань | 0 |   | Код для блогу |  | 

"Кана" в липніСтарше покоління дивується: і що нового в тому «еко»? От у їхні часи було «еко»: молоко – в бідончику, сардельки – загорнуті в папір, городина – з села і все це – спаковане у плетену «авоську». Ну а потім настала ера пластику, поліетилену та ГМО, і сьогодні нашу українську екокультуру доводиться формувати від основ. Цим займаються численні екоактивісти, екологічні організації і ще – Церква. Про це все розповідає липнево-серпневе число «Кани».

Але в цьому анонсі хочемо зазначити, що над темою номера редакція почала працювати ще два місяці тому. До того, як загорілося відоме сміттєзвалище на Львівщині. Цей факт наводить на трохи сумну думку: доки ми плануємо серйозно зайнятися вирішенням проблеми, наслідки вже скоєних вчинків можуть стати незворотними.

«Часом здається, що зміна клімату, проблема зі сміттєзвалищами – це далекі речі і мене не стосуються, — говорить в інтерв’ю Христина Пархуць, заступник директора з розвитку Парку Культури у Львові. Вона каже, що деякі проблеми на щодень оком не побачиш, відповідно, вони не дуже очевидні. Тому «у Львові є організації, які, наприклад, влаштовують екскурсії на Грибовицьке сміттєзвалище, аби люди побачили, які там масштаби сміття. Це смієттєзвалище ж перевиконало свої функції на 25 років...»

Про екскурсії на Грибовецьке сміттєзвалище, як виховний захід, також розповідає Олег Котис, координатор екологічного напрямку в проекті «Хтось не зробить». Він зазначає, що бракує конкретної інформації про те, як сортувати сміття, бо люди про це дуже мало знають.

На екосвідомості і ековихованні наголошує і Папа Франциск. Свою першу енцикліку Laudato si’ («Славен будь») він присвятив саме цій темі, і з її оглядом можна ознайомитись у цьому номері журналу. Папа наголошує на тому, що екологічна свідомість – це вихідна точка, з якої починається турбота про довкілля, про природу. Бо не лише глобальні зміни, політичні та економічні реформи, міжнародні угоди та домовленості впливають на довкілля.

Тому в «Кані» окреме місце в темі номера присвячене ековихованню дітей. А також і добрим прикладам раціонального використання повсякденних побутових відходів, що є способом прищепити екосвідомість і дорослим.

Запрошуємо читача звернути особливу увагу на інтерв’ю про гомосексуалізм. Про природу цього явища детально і професійно розповідає науковець Юрій Мончак, директор лабораторії молекулярної діагностики, професор медичного факультету Макгільського та Монреальського університетів у Канаді. Серед іншого він говорить, що гомосексуалізм не має генетичного підґрунтя.

Корисним і цікавим читачам стане інтерв’ю із сім’єю Трухіних, чоловік і тато якої не так давно повернувся з АТО. І трохи позбавить новітніх стереотипів про наших східних сусідів інтерв’ю з росіянкою Єленою Волковою, яка на філософсько-богословському факультеті УКУ читала курс лекцій «Біблія, література і культура».

Також в цьому числі знайдете добрі поради для здоров’я, куховарства, дозвілля і поглиблення духовного життя.

Детальніше про умови придбання журналу «Кана» дивіться на сайті видавництва «Свічадо». Про «життя» часопису читайте на нашій сторінці у Фейсбуці.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Моніторинг ЗМІ

  Останні коментарі

  • bitov | 12 листопада 2019, 15:30

   Стаття 14. Готування до злочину 1. Готуванням до злочину є підшукування або пристосування засобів чи знарядь, підшукування співучасників або змова на вчинення злочину, усунення перешкод, а також

  • velovs@ukr.net | 12 листопада 2019, 15:22

   Переконання й постава ж ПРАВДИВИХ християн - у подібних випадках - має, вочевидь, бути саме такою, як і у їхнього Господа і Спасителя Ісуса Христа з Назарету. Тобто: "Отче, прости їм, бо не

  • velovs@ukr.net | 12 листопада 2019, 14:51

   Заклики й підбурювання до ЛЮДИНОВБИВСТВ, а особливо із застосуванням надзвичайно жорстоких і варварських методів, - згідно чинного українського законодавства - розцінюються і кваліфікуються як

  • bitov | 12 листопада 2019, 13:34

   Я би їх посипав дустом! Дихлордифенілтрихлорметилмета́н (скор. ДДТ, повна хімічна назва: 1,1,1-трихлоро-2,2-ди(4-хлорофеніл)етан) — інсектицид, що використовується проти комарів, шкідників

  • lerer10225@com.ua | 12 листопада 2019, 12:52

   От диву даєшся отакій безсоромності і зухвалості керівництва УПЦ МП, коли ними заперечується написано ними ж самими, як говориться, чорним по білому... Звикли на зазомбованість та бездумність своїх

  Популярні статті місяця