ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ до вірних латинського обряду з нагоди річниці Голодомору в Україні

1 листопада 2008, 17:09 | Документи Римо-Католицької Церкви | 0 |   | Код для блогу |  | 

Дорогі Брати і Сестри!

Цього року відзначаємо 75-ту річницю трагічних подій штучного голоду на Україні в 1932-1933 роках. Цим Пастирським Листом прагнемо нагадати усім про цю болісну сторінку в нашій спільній історії. Вшановуючи чергову річницю української трагедії, згадуємо мільйону українців, поляків, росіян і представників інших народів, які внаслідок примусової колективізації, загинули від голоду на теренах України, над Волгою, передгір’ях Кавказу та в інших частинах колишнього Радянського Союзу, що залишило глибокий слід у свідомості наступних поколінь.

До теперішнього дня багато держав, в тому числі Ватикан, визнали, що голод на Україні був злочином проти людства. Також і Католицька Церква в Україні вже багато років жертвує свої молитви до Бога за всіх померлих від голоду. Церква завжди захищає свободу і добро кожної людини.

У наших молитвах пам’ятаємо про всі тогочасні жертви, скривджені родини, дітей, молодь. Пам’ятаючи про ті минулі роки, благаймо Господа, щоб захистив нас і нашу країну від подібних подій у майбутньому.

Священики нехай 22 листопада організують спільні молитви за усіх померлих від голоду в 1932-1933 роках, а вас, дорогі вірні, заохочуємо до якомога чисельної участі в цих богослужіннях. Увечері підчас спільної молитви в сім’ях запалімо свічки у вікнах як знак солідарності з усіма вірними.

Нехай добрий Бог у своєму безмежному милосерді зачислить до грона спасенних усіх померлих підчас голодомору в Україні, а нас живих обдарує своїм щедрим благословенням. «Від голоду, вогню і війни, спаси нас, Господи».

З пастирським благословенням Арх. Мечислав Мокшицький

Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

Система Orphus
Рейтинг
0
0