Заклик до миру на тлі стрімко-зростаючого насильства!

16 квітня 2014, 10:31 | Документи українських Церков у діаспорі | 0 |   | Код для блогу |  | 

Звернення Собору Єпископів Української Православної Церкви Сполучених Штатів Америки

Улюблені брати і сестри у Христі: вітаємо вас святим іменем Господа нашого Ісуса Христа в час цьогорічного Страсного Тижня!

З болем на серці, ми звертаємося до вірних Української Православної Церкви США та Християнської громади в усьому світі. Ситуація на нашій прабатьківщині Україні викликає все більше і більше занепокоєння.

Багато людей з Сполучених Штатів Америки та цілого світу висловлюють нам свої слова співчуття і духовного переживання. Сьогодні, дорогі брати і сестри, ми хотіли б приєднатися своїм голосом до плачевного голосу, який із зростанням лунає по всіх частинах України тапо усьому світі; від щирого серця кожної людини, від імені однієї великої родини - людства: це крик за мир! Це крик, який з переконанням заявляє: ми хочемо мирної України; ми хочемо бути чоловіками і жінками миру, і ми хочемо, щобу нашому суспільстві, яке є розділене конфліктами - мир став реальністю! Воєнний конфлікт не повинен статися! Мир - це дорогоцінний дар, який необхідно розвивати і захищати.

Християни всього світу вступили у священний час Страсного Тижня. Ми недавно подорожували з Христом, входячи в старий Єрусалим. Ми стали свідками біблійних вигуків: “Осанна в вишніх... Благословен, хто йде в ім'я Господнє!” Проте, ми також бачимо вхід лукавого в життя багатьох людей на нашій прабатьківщині Україні. З однієї сторони, як одна Християнськa громадa, ми молимося і страждаємо з Христом; проте, з іншої сторони – виглядає так, що нація, яка наголошує на своєму християнському корінні, чинить агресивні дії проти своїх сусідів. Як таке може відбутися під час цього священного часу? Ми в першу чергу задаємо це питання політичним і релігійним лідерам Російської Федерації, чиї дії суперечать кожній спробі мирного вирішення конфлікту.

Сьогоденні загрози і військові дії в Східній Україні змушують нас молитися Богу за мирне врегулювання. Це болюча реальність, що мир Христової присутності під час цього священного часу - Страсного Тижня перебуває під загрозою. Цим конфліктом ніякого вирішення ситуації не було досягнено, навпаки, ситуація стала більш напруженою і тривожною. Спокій сотень тисяч сімей та їхнє право жити в мирі, як сім'я, було порушено військовими діями. З кожним днем збройні протистояння розпалюютьвсе більше і більше почуття недовіри і ненависті між людьми.

Мивіримо в те, що Христова місія і спасіння повинні принести мир і примирення між людьми. Це може бути досягнуто тільки на основі поваги і дипломатичних переговорів. Усіх чоловіків і жінок доброї волі єднає єдине священнепокликання - жити в мирі. Сьогодні, з наполегливим та негайним закликом ми звертаємося до всієї Української Православної Церкви в Україні та Діаспорі, а також до кожного Християнина інших конфесій: моліться за мир в Україні, бо він належить всьому людству!

Ми молимося за людей Східної України, тих які страждають у економічному розпачі та тих, які живуть у переслідуванні і страху. Нехай ті, кого це стосується пам'ятають, що війна та ізоляція не є вирішенням ситуації, якої мирні люди шукають або потребують.

Ми щиро молимося за людей Західної України, щоб вони могли зрозуміти розлад та обмеження Східних регіонів України і підтримали один одних у досягненні солідарності з братами і сестрами на Сході.

Наші смиренні молитви за народи України, Сполучених Штатів, Європейського Союзу, за їхніх лідерів та інші нації, які безпосередньо мають вплив в суперечці з Російською Федерацією щодо ситуації на Сході України. Мирні переговори за столом, а не конфронтації на полі бою - є те, що зараз найбільш необхідне.

Від імені Святої Православної Церкви, заради всієї світової спільноти, особливо тих, хто живе на Україні тає маніпульованими діями Російського уряду, ми закликаємо до припинення погроз та залякувань.

У невичерпній обіцянці про мир і примирення, яку дав нам Христос, ми будемо продовжувати молитися і працювати для швидкого розв'язання цього конфлікту, до чого запрошуємо і вас. Боже правосуддя та мир повинні бути встановлені в Україні і всюди, де люди живуть під загрозою війни.

Ми звертаємося до всіх українців: Православних і Католиків, та людей доброї волі по всій території Сполучених Штатів Америки, щоб приєднатися до нас в засвідченні надії, якуми маємо в наших серцях щодо миру для Українського народу. Нехай наші молитва, піст та підтримка зворушать наш народ, щоб сприяти мирному врегулюванню конфлікту на нашій прабатьківщині!

З молитвами в Христі, що прийняв страждання і розп'яття за Його творіння,

+ Антоній,

Митрополит Української Православної Церкви США та Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі

+ Даниїл,

За Божою ласкою Єпископ Української Православної Церкви США

Система Orphus
Рейтинг
0
0