РОБЕРТ (Москаль)

7 серпня 2012, 13:23 | Персони | 0 |   | Код для блогу |  | 

moskal.jpgРОБЕРТ (Москаль), колишній Єпископ Пармський УГКЦ. Народився 24 жовтня 1937 року у місті Карнегі (Пенсільванія, США). Три роки навчався у початковій школі у місті Карнегі, відтак - ще три роки — у початковій школі в Шауні (у східному Карнегі) і два роки в середній школі у Кларк Юніорі. 1951 року вступив до Малої семінарії Святого Василія Великого у м. Стемфорді (Коннектикут). 1955 року вступив до Великої семінарії у Стемфорді і через 4 роки здобув науковий ступінь бакалавра філософії. 1963 року захистив ліцензіат з богослов’я при Католицькому університеті та семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні. 3 червня 1961 року – склав перші монаші обіти та отримав піддияконські свячення; 14 квітня 1962 року – дияконські свячення; 25 березня 1963 року – ієрейські свячення. Після свячень обіймав посаду секретаря в канцелярії Архієпископа Філадельфійського водночас творив парафію у м. Варингтоні (Пенсільванія). Водночас навчався у Філадельфійській музичні академії та консерваторії. У 1967 році призначений віце-канцлером Філадельфійської архієпархії. У 1977 році обраний президентом Асоціації українців-католиків в Америці “Провидіння”. 3 серпня 1981 року Святіший Отець Іван Павло II та Синод Єпископів УГКЦ, на якому головував Блаженніший Патріарх Йосиф Сліпий, номінували о. прелата Роберта Москаля єпископом. Єпископська хіротонія відбулася 13 жовтня 1981 року в Кафедральному храмі Непорочного Зачаття у Філадельфії. 3 грудня 1983 року Папа створив нову єпархію Святого Йосафата у м. Пармі (Огайо) та призначив Владику Роберта її першим єпархом. Введення на престол відбулося 29 лютого 1984 року. 29 липня 2009 року Святіший Отець Венедикт ХVІ, Папа Римський, прийняв зречення Владики Роберта Михаїла (Москаля) з уряду Єпарха Пармського. Детальніше >>>.

Система Orphus
Рейтинг
0
0