АГАФАНГЕЛ (Савін)

22 квітня 2010, 14:19 | Персони | 0 |   | Код для блогу |  | 

Agafangel_savin.jpgАГАФАНГЕЛ (Савін), Митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ (МП). Народився 2 вересня 1938 р. в с. Бурдино Тербунського р-ну Липецької обл. (Росія). Протягом 1958–1960 років навчався в Київській духовній семінарії, з 1960 до 1962 – в Одеській. З 1962 р. навчався в Московській духовній академії, яку закінчив у 1966 р. зі ступенем кандидата богослов’я. У квітні 1965 р. прийняв чернечий постриг у Московській Троїце-Сергієвій Лаврі. 18 квітня 1965 р. висвячений в сан єромонаха. З 1966 р. працював і викладав в ОДС. У 1967 р. 7 квітня був возведений у сан ігумена, а 1 червня – у сан архимандрита. З 1967 до 1975 р. – ректор Одеської духовної семінарії. 16 листопада 1975 р. хіротонізований в єпископа Вінницького і Брацлавського. З 1975 по 1990 р. – керував Хмельницькою єпархією. 7 вересня 1981 р. був возведений у сан архиєпископа, 10 березня 1989 р. – у сан митрополита. 7 серпня 1991 р. мав очолити Івано-Франківську і Коломийську кафедру, але відмовився їхати. 7 вересня 1991 р. звільнений згідно з поданим проханням. У квітні 1992 р. знову очолив Вінницьку кафедру. З липня 1992 р. – митрополит Одеський і Ізмаїльський. Постійний член Священного Синоду. З 1993 р. – ректор ОДС. З 27 серпня 1995 р. – Голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ. Докладніше >>>

Система Orphus
Рейтинг
0
0