ВАСИЛЬ (Тучапець)

2 квітня 2014, 15:31 | Персони | 0 |   | Код для блогу |  | 

ВАСИЛЬ (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ. Народився 29 вересня 1967 року в м. Яворові на Львівщині. До монастиря отців василіан вступив 10 листопада 1986 року. Довічні обіти склав 29 грудня 1996 року. Навчався в Івано-Франківській теологічній академії та Папському богословському відділі (Варшава). Має науковий ступінь ліценціата патрології. Таїнство Священства прийняв 12 липня 1997 року в катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську [святитель владика Софрон (Дмитерко)]. Із 2005 року ігумен у Київському монастирі Святого Василія Великого. Із 2009 року синкел у справах монашества Київської архиєпархії УГКЦ. Із 2012 року протоконсультор Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ в Україні. 2 квітня 2014 року Папа Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ про поділ Донецько-Харківського екзархату УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Екзарха Харківського отця Василя Тучапця. Новому єпископу надано титулярний осідок Чентуріонес. Детальніше >>>

Система Orphus
Рейтинг
0
0