Конфесії, релігійні організації

Греко-Католицька Церква
Блаженні мученики УГКЦ ХХ століття
Верховний Архиєпископ Мирослав Іван кардинал Любачівський
Мукачівська Греко-Католицька єпархія
Мукачівська Греко-Католицька єпархія - греко-католицька єпархія знаходиться в межах Закарпатської області України. На сьогоднішній день має статус sui iuris ("свого права"). Її окремішній статус історично обумовлений існуванням у відмінних політичних умовах, ніж решта греко-католиків України. Проте з часу проголошення незалежності Української держави було розпочато низку ініціатив, для досягнення повної єдності всіх греко-католиків України. Мукачівська єпархія є матірною для Словацької та Угорської Греко-Католицьких Церков, а також для Пітсбургської митрополії в США та частково для Крижевацької єпархії в Хорватії.
Українська Греко-Католицька Церква. Історія (до 1772 р.)
Українська Греко-Католицька Церква – одна з гілок Київської Церкви, яка у 1596 році відновила повну єдність із Римським Апостольським Престолом. На сьогодні УГКЦ є найбільшою Східною помісною Католицькою Церквою у світі.
Українська Греко-Католицька Церква. Історія (кін. XVIII — XX ст.)
На землях, які потрапили після поділу Речі Посполитої до складу Австро-Угорської імперії, частина унійної Київської митрополії продовжила своє існування у якісно інших умовах, ніж та, яка потрапила під владу Російської імперії.
Українська Греко-Католицька Церква. Історія (Кінець 80-х років ХХ століття – до наших днів)
6 вересня 2004 року Блаженніший Любомир проголосив послання «Про утвердження Патріаршого устрою УГКЦ», в якому обґрунтував справедливість прагнення українських греко-католиків мати патріаршу структуру в Церкві.