Арсеній Яценюк дав завдання міністрам активніше співпрацювати з Церквами у соціальній сфері

17 жовтня 2014, 10:50 | Моніторинг релігійної свободи | 1 |   | Код для блогу |  | 

Яценюк.jpgГлава Уряду Арсеній Яценюк доручив центральним і місцевим органам виконавчої влади вжити заходів для розв’язання проблемних питань, озвучених під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Про це йдеться у Дорученні Прем’єр-міністра України від 13 жовтня 2014 року № 102, повідомляє Інститут релігійної свободи.

На Міністерство соціальної політики покладено завдання до кінця жовтня “вжити невідкладних заходів для прискорення оформлення вантажів з гуманітарною допомогою, що отримуються релігійними організаціями, для подальшого розподілу в районах проведення АТО та серед тимчасово переміщених осіб”.

Державній службі з надзвичайних ситуацій разом із Мінсоцполітики доручено “налагодити ефективну співпрацю з релігійними організаціями з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням тимчасово переміщених осіб”.

Враховуючі скарги на роздмухування протистояння на релігійному ґрунті, Арсеній Яценюк попросив МВС, Мінкультури, Київську та обласні державні адміністрації “невідкладно вжити заходів для недопущення загострення міжконфесійних відносин, зокрема захоплення культових споруд”.

Крім цього, Міністерство культури має провести моніторинг випадків міжконфесійного протистояння та розробити план заходів щодо їх запобігання. Ще одним завданням Міністерства є відновлення роботи Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, задля чого має бути оновлений її посадовий склад.

Прем’єр-міністр доручив Держкомтелерадіо, Київській та обласним держадміністраціям вирішити питання “безкоштовного надання релігійним організаціям ефірного часу на Першому національному телевізійному каналі, першому каналі Українського радіо та каналах обласних державних телерадіокомпаній для трансляції програм, присвячених духовно-моральним питанням та висвітленню діяльності релігійних організацій”.

Водночас МЗС отримало завдання сприяти членам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у здійсненні заходів за кордоном та розглянути питання створення спеціалізованої громадської ради при МЗС з питань співпраці з релігійними організаціями.

Глава Уряду також доручив Міністерству освіти і науки залучити Раду Церков до роботи з виконання завдань у рамках освітньої реформи, зокрема щодо розроблення механізму державного визнання документів про вищу духовну освіту, акредитації вищих духовних навчальних закладів та присудження ними наукових ступенів з галузі «Богослів’я».

Як повідомлялося, 3 жовтня 2014 року Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов та Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрілися з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Керівники конфесій у своїх виступах подякували Уряду за вже розв’язані проблеми у сфері державно-конфесійних відносин та висловили свої пропозиції для подальшої роботи.

Система Orphus
Рейтинг
1
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Мереживо | 20 жовтня 2014, 11:20
    Коментувати коментар

    Автор цієї інформації мав би більш досконало вивчити озвучений документ, якщо в нього, звичайно, була така можливість, і тоді б він побачив би справжній його номер, бо № 102 - це зовсім інше, але не те. Більш точно це виглядає так: доручення Прем'єр-міністра України від 13 жовтня 2014 року № 38284/0/1-14.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти