Правила користування порталом РІСУ

Редакція РІСУ хоче визначити межі і засади використання матеріалів РІСУ, їх коментування, участі у форумі, ведення блогів, надсилання власних матеріалів тощо.

1. Загальні положення

1.1. Портал РІСУ є власністю Українського Католицького Університету і адмініструється редакцією РІСУ. Редакція встановлює правила користування порталом РІСУ і має право в разі необхідності, без попередження вносити зміни до цих правил.

1.2. Незнання цих правил не звільняє від необхідності їх дотримання. Розміщення будь-якого тексту на РІСУ автоматично означає згоду з цими правилами.

2. Користування порталом

2.1. Портал РІСУ створено для об’єктивного інформування своїх читачів про релігійне життя в Україні та в українській діаспорі. Його користувачем є кожен, хто зайшов за адресою risu.org.ua або на інші веб-ресурси, які належать РІСУ.

2.2. Матеріали РІСУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ. У разі використання їх в Інтернеті — обов’язкове гіпер-посилання на risu.org.ua.

2.3. Користувач може бути звичайним або зареєстрованим. Звичайний користувач може читати, передруковувати матеріали (за умови дотримання пункту 2.2 цих правил), надсилати в редакцію запити, листи, зауваження, свої матеріали чи інше. У певних випадках, коли це дозволено редакцією, він може коментувати матеріали РІСУ, ставити запитання гостям веб-конференції.

2.4. Зареєстрований користувач має ті ж самі права, що й звичайний, але також має право коментувати всі матеріали РІСУ, де передбачено коментарі, брати участь в роботі форуму РІСУ, мати блог на РІСУ, бути „народним кореспондентом” РІСУ. Також зареєстрований користувач може підлаштовувати вигляд порталу для власної зручності, наприклад робити невидимими певні рубрики.

2.5. Адміністрація зобов’язується використовувати адреси електронних скриньок зареєстрованих користувачів порталу виключно для розсилки повідомлень, для закритого контактування з ними. Без згоди користувача адміністрація не оприлюднює його дані профіля.

3. Інтерактивні ресурси порталу

3.1. Інтерактивні ресурси РІСУ (коментарі, форуми, блоги і т.п.) призначені для обміну думками, висловлювання позицій користувачів РІСУ.

3.2. Інтерактивні ресурси мають постмодерацію, тобто модератор читає повідомлення після їх розміщення на ресурсі.

3.3. Категорично заборонено розміщувати на інтерактивних ресурсах РІСУ заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж або державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України; заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель або споруд, насильницького виселення громадян; заклики до агресії або до розв'язання військового конфлікту; будь-які повідомлення та інші дії, які заборонені законодавством України.

3.4. Заборонено прямі і непрямі образи користувачів та авторів РІСУ, зокрема за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання.

3.5. Заборонено розміщення реклами, комерційних повідомлень, а також повідомлень, які не мають інформаційного навантаження і не стосуються тематики РІСУ.

3.6. Не допускається вживання в коментарях, на форумі чи інших інтерактивних ресурсах РІСУ ненормативної лексики, порнографічної інформації, наклепів, висловів, метою яких є навмисна провокація агресії інших учасників ресурсу, повідомлень, що містять свідомо неправдиву інформацію.

3.7. Редакція РІСУ заохочує користувачів вказувати свої імена та прізвища, навіть якщо логування відбувається під нікнеймом.  Ми заохочуємо прозорість в дискусії! А коментарі від анонімних користувачів, які містять неаргументовані звинувачення, є неприпустимими, оскільки ті, щодо яких висунуті звинувачення, не можуть апелювати.  А тому редакція залишає за собою право видляти такі коментарі і вимагати від анонімних користувачів або представитися, або має право їх видаляти без обговорення.

3.8. На форумі РІСУ забороняється:

— публікувати повідомлення з прямими посиланнями на завантаження (або посиланнями на ресурси, що містять посилання на завантаження) піратських копій програмного забезпечения, засобів для обходу захисту програмного забезпечення, інших програм і файлів, що порушують авторські та суміжні права;

— створювати теми, що дублюють відкриті раніше і незакриті теми;

— допускати флейм та флуд (флейм – словесна війна, суперечка заради суперечки; флуд – беззмістовні повідомлення або повідомлення, що не містять корисної для розвитку дискусії інформації).

3.9. Не забороняються, але і не вітаються повідомлення, які не стосуються обговорюваної тематики.

3.10. Редакція залишає за собою право без попереджень стирати невідповідні висловлювання чи цілі дискусії, які порушують пункти 3.2-3.7 цих правил.

3.11. Кожен користувач може поскаржитися редакції на коментарі, пости на форумі чи в блогах. У разі слушності скарги, авторам цих коментарів чи постів редакція висловлює зауваження. Якщо таких зауважень протягом певного часу назбирується 5 і більше — редакція має право щодо порушників призупинити можливість ними ставити коментарі і брати участь у дискусіях на форумі або скасувати їх реєстрацію на порталі РІСУ, про що їх попередньо попереджується. Користувач, щодо якого було застосовано покарання, має право апелювати в редакцію РІСУ.

4. Ведення блогів

4.1. Зареєстровані користувачі порталу РІСУ мають право з дозволу редакції засновувати і вести блог на порталі РІСУ.

4.2. Блог є авторським проектом, редакція не несе відповідальності за його зміст. Заборонено одному користувачу під різними логінами вести більше одного блогу.

4.3. Бажаючі мати блог на РІСУ у письмовій формі зобов’язуються дотримуватися правил ведення блогу і розділу 3 правил користування порталом РІСУ. Вони мають заповнити весь профіль користувача, зокрема, вікно «Про себе» і аватар (світлину) розміром 86 на 86 пікселів, які будуть видимі для загалу на блозі. Лише після цього може бути відкритим доступ до блогу.

4.4. Вхід у персональну сторінку блогу є у профілі. Розмішуючи статтю, автор блогу має заповнити 3 вікна: назва (заголовок), опис (коротке реноме статті, яке буде видно лише у стрічці блогу, але не в тексті самої статті), стаття (сам текст статті). Нижче автор зазначає видимість статті на одній або двох мовних версіях порталу в залежності від мови, якою написана стаття. Заохочується акуратне ведення блогу з точки зору технічного оформлення та граматики, що позитивно свідчить про самого автора.

4.5. Редакція РІСУ не забороняє, але і не схвалює розміщення одним автором підряд кількох статей у блозі, а також розміщення текстів, які є проповіддю певних релігійних поглядів у чистому вигляді.

4.6. Автори блогів не можуть без погодження з редакцією стирати статті зі свого блогу.

4.7. Редакція РІСУ залишає за собою право вносити технічну коректуру в статтях та в блогах без погодження з автором блогу, якщо це вимагає технічна безпека порталу або якщо допущені технічні помилки під час розміщення статті. Лише за згоди або на прохання автора редакція може провести коректуру самого тексту статті.

4.8. Редакція залишає за собою право:

— з певних причин призупиняти оформлення нових блогерів РІСУ,

— деактивовувати (не стирати) певні статті з блогу, якщо вони порушують вище зазначені правила — про це редакція повідомляє автора блогу.

4.9. Авторам, які систематично порушують правила ведення блогу, буде відмовлено у праві мати свій персональний блог на РІСУ.

5. Підсумкові положення.

5.1. Адміністрація порталу залишає за собою право вносити зміни до цих правил. У цьому випадку на сайті буде опубліковано відповідне повідомлення про зміни.

5.2. Адміністрація порталу може позбавити права користування сайтом учасника, який систематично порушує ці правила.

5.3. Адміністрація порталу не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення на порталі несе користувач, який їх розмістив.

5.4. Адміністрація порталу завжди готова взяти до уваги побажання і пропозиції будь-якого користувача порталу щодо роботи ресурсу.

Останні оновлення 12 жовтня 2010