Київська єврейська адвентистська громада здійснили екскурсію до Бабиного Яру

2 червня 2016, 11:22 | Народний репортер | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Бабин Яр — одне з трагічних місць на карті Катастрофи східноєвропейського єврейства, трагедії Голокосту ХХ століття. Цієї осені в Україні відзначатиметься 75-та річниця цієї сумної події. Під час розстрілів у київському Бабиному Яру загинули майже 34 тисячі євреїв, а взагалі протягом 1941–1943 років тут було страчено до 150 тисяч громадян. 29 травня Київська єврейська адвентистська громада «Бейт Шалом» («Дім Миру») здійснила екскурсію до Бабиного Яру, щоб згадати про історію Голокосту, про київських євреїв, що загинули в цьому сумнозвісному місці.

Екскурсія Бабиним яром

Екскурсія «Бабин Яр. Трагедія минулого та уроки сучасності» була організована в рамках серії лекцій з питань юдео-християнського діалогу, які тривають у громаді з березня цього року щосуботи. Одна з тем була присвячена Голокосту. Після цього слухачів запросили відвідати Бабин Яр, аби більше дізнатися про Катастрофу євреїв Києва.

Віталій Обревко, спеціаліст у галузі єврейських досліджень, член Української асоціації юдаїки, під час екскурсії згадав про трагедію східноєвропейського єврейства та її передумови. Він розповів про знищення євреїв міста Києва нацистським режимом, а також показав місця, де відбувалися розстріли євреїв, де знаходився Сирецький табір військовополонених, старий єврейський цвинтар, місце знищення доказів масових вбивств.

Відвідувачі екскурсії побачили пам’ятники жертвам розстрілів у Бабиному Яру.

Окрім євреїв (яких вбивали виключно за етнічною приналежністю), тут страчували циган, військовополонених, підпільників, членів ОУН та українських діячів.

В екскурсії взяли участь 30 осіб, серед яких — члени Київської єврейської адвентистської громади «Бейт Шалом», члени адвентистських громад Києва та інших міст, а також відвідувачі лекцій з юдео-християнських відносин.

Вони пройшли шляхом, який 75 років тому став останнім для майже 34 000 євреїв. Віталій Обревко зосереджував увагу слухачів на пам’ятних місцях, щоб надати повну картину та показати масштабність події.

Екскурсія Бабиним яром

Лейтмотивом екскурсії стали слова Соломона «Рятуй узятих на смерть, також тих, хто на страчення хилиться, хіба не підтримаєш їх?» (Прип.24:11). Адже ці слова звучать до кожної людини крізь тисячоліття, особливо до тих, хто взяв Слово Боже за свій моральний орієнтир.

Цей заклик Бога не залишатися байдужими до долі ближнього найглибше переосмислюється в цьому місці. Відвідувачі екскурсії були зворушені почутим та побаченим. Адже, як сказав один з присутніх, Ярослав Петраковський: «Коли ходиш цими мальовничими місцями, складно уявити, що тут відбувалися жахливі речі. Природі вдалося сховати жахіття минулого. І якби не пам’ятники, якби не пам’ять, то я б ніколи не здогадався б, що ця краса приховує. Навколишня краса викликає захоплення, але усвідомлення того, що тут відбувалося, не може не викликати смуток та біль».

Учасники заходу протягом цієї подорожі отримали відповіді на багато запитань щодо незбагненного феномену Катастрофи та загибелі людей у Бабиному Яру.

Громада «Бейт Шалом» планує влаштовувати подібні екскурсії і надалі. Члени громади впевнені, що такі заходи необхідні для того, аби світ пам’ятав про Голокост — страшну сторінку історії єврейського народу та людства, щоб подібна трагедія більше ніколи не відбулася. Повідомила прес-служба Церкви адвентистів сьомого дня в Україні.

Екскурсія Бабиним яром

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти