Католицька школа «Нарнія» в Одесі святкує своє десятиліття

22 лютого 2016, 09:26 | Народний репортер | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Школа Цього року католицька школа в Одесі святкує перший ювілей. 10 років тому, у 2006 році, в Одесі було відкрито дитячий садок, який з 2009 році має статус приватного навчально-виховного комплексу «Нарнія». Засновниками «Загальноосвітньої школи І ступеня – дошкільного навчального закладу «Нарнія» є отці салезіяни. На сьогоднішній день НВК «Нарнія» – єдина школа Римо-Католицької Церкви в Україні.

Товариство Святого Франциска Сальського або Салезіяни – це монаше згромадження, засноване Святим Йоаном Боско з метою служіння Богові через служіння дітям та молоді, особливо тим, які найбільше цього потребують. Це згромадження є присутнім у 132 країнах світу. В Одесі салезіяни служать майже 60 років. Все своє життя салезіяни присвячують вихованню дітей і молоді, створюючи добрий родинний дух, підбадьорюючи, підказуючи правильний шлях, завжди супроводжуючи своїх вихованців у процесі зростання.

Виховний процес у «Нарнії» побудований на так званій «Запобіжній системі виховання» Дона Боско, видатного душпастиря й вчителя молоді, який значну увагу звертав на інтеграційне виховання, що ґрунтується на християнських цінностях,адже людина сама по собі є покликана до Бога, походить від Нього і теж має до Нього прямувати. Запобіжна система базується на розумі, релігії, душпастирській любові. Цей метод формування дитини не передбачає використання примусу, але звертає увагу на той потенціал добра, який дитина має в своєму в серці.

Дон Боско вважав: «Слід давати підліткам повну свободу бігати, стрибати, шуміти. Гімнастика, музика, декламація, театр і прогулянки – ось найбільш ефективні засоби, щоб домогтися дисципліни, і їх потрібно використовувати для зміцнення моральності та здоров'я. Потрібно тільки стежити за тим, щоб у змісті або в поведінці не було нічого поганого».

Саме тому колектив “Нарнії” залучений у постійний процес християнської та салезіянської формації, яка допомагає створювати разом виховавчу атмосферу, засновану на Євангельській любові Ісуса Доброго Пастиря.

Учбовий заклад бере свою назву від серії казок «Хроніки Нарнії» видатного письменника, ученого і богослова Клайва Стейплза Льюіса, за допомогою якої він бажав розповісти дітям про Бога.

Навчально-виховний процес проводиться у 5 групах дитячого садка і 8 навчальних кабінетах для учнів 1-4 класів з ліцензованим обсягом навчального закладу 160 осіб.

Крім обов'язкових шкільних предметів, усі учні можуть відвідувати додаткові заняття, гуртки і факультативи (музичний театр, гурток образотворчого мистецтва, шахи, християнська етика), які забезпечують психофізичний, розумовий і духовно-моральний розвиток дитини, його художньо-естетичне формування. НВК «Нарнія» має потужну матеріально-технічну базу: кабінет інформатики, спортивний зал, актовий зал, велике подвір’я, новий футбольний майданчик, кабінет психологічної допомоги.

Християнськими елементами у процесі виховання є духовна бесіда і ранкова молитва, предмет «Основи християнської етики в українській культурі», який упродовж багатьох років незмінно провадять сестри салезіянки, підготовка та переживання християнських свят. Кожного року НВК «Нарнія» забезпечує можливість безкоштовного навчання кільком дітям з бідних родин.

Розповіла с. Наталія Вакулішина, FMA

Школа

Школа

Школа

Школа

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

    Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти