Папа: Я просив Господа, аби Він зупинив епідемію Своєю рукою

19 березня 2020, 10:51 | Суспільство-дайджест | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Підготувала Світлана Духович

Радіо Ватикан (українська редакція), 18 березня 2020

 

В інтерв’ю для італійської газети «Repubblica» Папа Франциск закликав усіх підтримувати тих, які втратили своїх рідних.

«Я просив Господа зупинити епідемію: “Господи зупини її Своєю рукою”, – за це я молився», – зазначив Святіший Отець, відповідаючи на запитання журналіста газети «Repubblica» про намірення його молитви в неділю пополудні, 15 березня 2020 р., під час відвідин базиліки SantaMaria Maggiore та храму святого Марцела в Римі. 

Важливість маленьких проявів уваги

Даючи пораду про те, як поводитися в цій ситуації, що склалася внаслідок поширення коронавірусу, Наступник святого Петра зазначив, що потрібно надавати значення маленьким конкретним вчинкам, маленьким проявам уваги до тих, що є поруч з нами, до родичів і друзів.

“Потрібно усвідомити, – додав він, – що в маленьких вчинках – наш скарб. Такі незначні жести часто залишаються непомітними в анонімній буденності, жести ніжності, любові, співчуття, які, однак, є вирішальними, важливими. Наприклад, приготувати теплу страву, приголубити, обійняти, зателефонувати… Це все є родинними проявами уважності до щоденних деталей, які сприяють тому, аби життя мало сенс і щоб між нами було єднання й спілкування.”

Від віртуального до конкретного 

Святіший Отець зазначив, що в сучасному суспільстві спілкування часто має тільки віртуальний вимір, але потрібно віднайти здатність близького спілкування, тобто, будувати стосунки, що ґрунтуються на конкретних проявах уваги й терпеливості. «Часто в сім’ях, – додав Папа, – за столом панує глибока тиша, але це не означає, що вони слухають одні одних, а те, що батьки під час їжі дивляться телевізор, а діти сидять за мобільними телефонами. Вони виглядають, ніби монахи, ізольовані одні від одних. Там немає спілкування. Однак, важливо слухати одні одних, бо таким чином ми усвідомлюємо потреби інших, їхні труднощі й бажання. Існує мова конкретних вчинків, яку потрібно плекати. Я вважаю, що біль цих днів повинен відкрити на цю конкретність».

Наші вчинки впливають на життя інших 

Вселенський Архиєрей висловив вдячність медичним працівникам і волонтерам, згадуючи також родичів тих людей, що померли внаслідок зараження коронавірусом.

“Прошу всіх перебувати поруч з тими, хто втратив своїх рідних, та старатись підтримати їх, як тільки можуть.” – закликав він.

Папа поділився з журналістом, що його вразила нещодавно опублікована стаття відомого італійського телеведучого Фабіо Фаціо, який писав, що «наші вчинки завжди впливають на життя інших», зазначаючи, зокрема, що ті, які ухиляються від сплати податків, спричиняються до того, що потім не вистачає грошей на охорону здоров’я. 

Віднайти надію 

На завершення Папа Франциск закликав усіх, також і невіруючих, до надії: «Всі є Божими дітьми, і Він споглядає на всіх, – наголосив він. – Навіть і ті, що ще не зустріли Бога, що не мають дару віри, можуть знайти шлях надії в маленьких речах, у які вірять: можуть знайти силу любові до своїх дітей, до сім’ї, до ближніх. Дехто може сказати: “Я не можу молитися, бо не вірю”. Але, одночасно, вони можуть вірити в любов людей, які їх оточують, і там віднайти надію». 

 

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Моніторинг ЗМІ

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 17:55

   "Христос більший за своє євхаристичне Тіло і Кров - святе причастя. Христос - це Боже Слово і Божа Премудрість, з якою ми зустрічаємося і якою ми наповнюємося, читаючи Святе Письмо. Христос - це

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 14:10

   "А біля тих храмів, які залишалися відкритими, на Великдень чатували міліціянти і комсомольці. Це було всього 30 років тому." -------- 30 років тому - це, значить, 1990 р. Одначе тоді,

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

   Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

   "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

   Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

  Популярні статті місяця