Чому Роман Асафов перейшов назад в УПЦ?

6 березня 2020, 13:40 | Суспільство-дайджест | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

RIA-Козятин, 27 лютого 2020

 • Настоятель храму Преподобного Серафима Саровського отець Роман Асафов повернувся до Української православної церкви.
 • Хоча минулого року протоієрей перейшов до церкви помісної.
 • Чому священик вирішив повернутися до лав УПЦ, як це коментують у помісній церкві, та що про це думають віряни?
 • Неділя, 23 лютого, ранок. Ми на подвір’ї храму преподобного Серафима Саровського, що біля військкомату. Чекаємо вірян, щоб поспілкуватися з ними.

  З церкви виходить жінка.

  — Ви прихожанка цього храму? — запитуємо її.

  — Я сюди приходжу, так.

  — Ваш священик перейшов назад до УПЦ… — ми ще не встигли договорити питання, як наша співрозмовниця відмахнулася рукою і втекла.

  Інша козятинчанка, яку ми зустріли трохи згодом, виявилася більш комунікабельною. На її думку, те, що отець Роман повернувся до Української православної церкви — не погано.

  — Я думаю, що це не дуже погано, — каже жінка. — Тому що тут люди місцеві, які тут живуть, багато хто навіть не знає, що це — Київська Русь. Тут, де ми живемо. Туди вже далі, де Хмельницька область і за Хмельницьку область, то вже вважається західна Україна. А це Київська Русь. А Бог — він один. Просто називають по-різному. Наприклад, мусульмани кажуть Аллах. А Він то один. Це як вищий розум.

  Під час нашої розмови на подвір’я храму заходить жінка.

  — Слава Богу! Сьогодні 23 лютого. Хто в радянській армії служив, треба вітати, — каже вона.

  — Навіть багато місцевих жителів кажуть: «Україна це, Україна», — продовжує наша співрозмовниця. — Я кажу: «Правильно, Україна. Але це вважається Київська Русь». Треба було в школі параграфи читати з історії. Багато людей не займалися цим.

  Наша співрозмовниця попрощалася і пішла на Божу службу.

  Парафія преподобного Серафима Саровського була зареєстрована як релігійна громада Української православної церкви Московського патріархату ще у 2000 році. Певно, козятинчани пам’ятають, що раніше храму не було, а службу правили у невеличкому приміщенні, схожому на вагончик.

  У березні 2019-го отець настоятель храму Роман Асафов перейшов з Української православної церкви до помісної. Щоправда, релігійну громаду не перереєстрували. Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, церква значиться у реєстрах як храм УПЦ МП і найменування юридичної особи не змінювала.

  Дошка оголошень на паркані храму. Тут табличка з написом "Українська православна церква"

  Щоб наші читачі не плуталися, пояснюємо: Православна церква України, або помісна утворена 15 грудня 2018 року. Адміністративний центр — Михайлівський золотоверхий собор. Це саме та церква, яка отримала томос про автокефалію. Натомість Українська православна церква заснована Російською православною церквою у 1990 році. Адміністративний центр — Києво-Печерська лавра. Як стверджує Вікіпедія, ця церква має невизначений статус з 15 грудня 2018 року.

  Відтоді, як Роман Асафов перейшов до помісної церкви, минув майже рік і настоятель храму преподобного Серафима Саровського вирішив повернутися до УПЦ. Новину про це розмістили на сайті Вінницької єпархії минулого тижня.

  «Настоятель храму на честь преподобного Серафима Саровського м. Козятин протоієрей Роман Асафов, який у березні минулого року перейшов до ПЦУ, звернувся до митрополита Вінницького і Барського Варсонофія з покаянним листом, у якому висловив щире покаяння у гріху ухилення в розкол та засвідчив намір неухильно зберігати вірність Богові та єдність з канонічною Церквою», — пишуть на сайті Вінницької єпархії.

  До речі, митрополит УПЦ Варсонофій вже встиг навідатися до нашого храму з робочим візитом. Інформацію про це оприлюднили у суботу, 22 лютого.

  «Владика поспілкувався з о. Романом та його сім‘єю, подякував за мужність та бажання служити Церкві Христовій, також архієрей передав необхідні для богослужіння речі», — пишуть про приїзд Варсонофія.

  Ми хотіли розпитати в отця Романа, чому він спершу перейшов до помісної церкви, а потім повернувся в УПЦ. Але у єпархії йому заборонили давати з цього приводу коментарі.

  — Єдине, що я можу сказати — це було рішення релігійної громади, — сказав отець Роман телефоном.

  «Дуже шкода отця Романа»

  Ми поцікавилися у Вінницько-Барській єпархії Помісної церкви, що вони думають з приводу повернення отця Романа до УПЦ.

  — Перш за все, треба зауважити, що релігійна громада храму преподобного Серафима Саровського, що в Козятині, формально до Православної церкви України (мається на увазі помісна церква — авт.) не перейшла, — каже ієромонах Софроній, прес-секретар Вінницько-Барської єпархії Помісної церкви України (ПЦУ). — Там навіть не було відповідних зборів і ніхто нічого не проводив. Це було рішення священника, яке він особисто прийняв і особисто вирішив змінити. На відміну від наших братів, з якими ми колись були разом в Українській православній церкві Московського патріархату, ми не обливаємо брудом і не посилаємо проклять і відлучень навздогін священикам, які вирішили повернутися в Московський патріархат.

  У Помісній церкві поважають рішення отця Романа. Проте його особову справу вінницькій єпархії УПЦ передавати не поспішають. Адже сподіваються, що настоятель храму Серафима Саровського повернеться назад до Помісної церкви.

  — Насправді дуже шкода отця Романа. Бо в Українській православній церкві Московського патріархату до його проблеми не будуть ставитися так лояльно, як у нас, — підсумував Софроній.

  Система Orphus
  Рейтинг
  0
  0
  0коментарів

  Коментарі

  додати коментар 

   Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

   Моніторинг ЗМІ

   Останні коментарі

   • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 06:55

    Р. S. До речі, доволі подібні і схожі - ксенофобно-екстремістські, за змістом, постулати та ідеї - свого часу - активно пропагували й поширювали ніхто інші, як саме німецькі нацисти! Одначе: до чого

   • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 05:15

    Мовляв, нам "варто", геть "відмовитися" від своєї високої національної культури й благодатної духовності, життєдайної моралі і традицій, довгими століттями витворених і розвинутих

   • fedirtsiv | 26 травня 2020, 01:25

    Треба нарешті офіційно визнати і на 100% спростувати церковний міф про "святих" Кирила та Мефодія, які винайшли слов*янську абетку і мову та перекладали церковні книги! Відомо, що вони

   • Slava43 | 25 травня 2020, 23:28

    Лавра повинна бути доступною всім християнським церквам. Тому нехай перейде Лавра в державні руки чи то «заповіту» і всі будуть мати доступ. Лавра не повинна бути нікого особистою власністю, себто

   • Halo | 25 травня 2020, 22:23

    Багато інформації, але вона не спростовує попередній допис. А подекуди є просто зайвою, як-от довжелезний перелік прізвищ науковців, котрий нічого не скаже пересічному читачу.

   Популярні статті місяця