Провідні церкви України: страх перед коронавірусом не має подолати людяність

21 лютого 2020, 12:43 | Суспільство-дайджест | 2 |   | Код для блогу |  | 

"Радіо Свобода", 20 лютого 2020

Нові Санжари, 20 лютого 2020 року

Нові Санжари, 20 лютого 2020 року

Провідні християнські церкви України виступили з заявами у зв’язку з поверненням додому громадян України, евакуйованих із ураженого коронавірусом Китаю, яких на місцях намагаються не впустити на медичне спостереження.

«Страх і відчуження підштовхують людей до несприйняття, – мовиться, зокрема, в заяві єдиної канонічної помісної Православної церкви України. – …Але ми зобов’язані вказати на моральну сторону виклику, з яким зіткнулося наше суспільство».

«Кожен з нас може і має зрозуміти, як нам ставитися до тих, кого евакуюють з Китаю – так само, як би ми хотіли, щоби поставилися до нас, якщо би ми опинилися на їхньому місці! …Отже, нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність! …Нехай Господь дасть усім нам, як суспільству, мудрість та витримку, збереже від пошесті згубної хвороби та від згубної ненависті й відчуження!» – заявили в канонічній ПЦУ.

Зі схожими словами звернувся і глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), що є частиною світової Католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Святослав. «Мені дуже боляче чути про спротив громадян України щодо повернення наших співвітчизників, які опинилися в зоні небезпеки сучасного коронавірусу в Китаї. Така реакція людей є зовсім не християнською», – наголосив він.

«Для того, щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті й зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові», – сказав предстоятель УГКЦ і закликав: «Прошу всіх людей, які називають себе християнами, утриматися від усякого виміру ненависті та не чинити перешкод для повернення до своїх домівок синів і дочок України».

І в Українській православній церкві, яка є частиною Російської православної церкви (Московського патріархату) і канонічний статус якої в Україні сумнівний, виступили зі схожою заявою. Як сказав керуючий справами УПЦ (МП), її митрополит у Борисполі і Броварах Антоній, «будь-який вірус можна вилікувати – у стократ складніше вилікувати розділення, що запанувало в людських серцях».

Говорячи про українців, евакуйованих із Китаю, він наголосив: «Хіба це не наші брати та сестри? Хіба вони не потребують нашої підтримки і розуміння? Хіба не кожен із нас міг опинитись на їхньому місці? І хіба правильно використовувати їхні складні обставини для зведення політичних рахунків?»

Останніми днями в очікуванні на повернення з Китаю евакуйованих українців і групи іноземних громадян, яких мали помістити на двотижневий карантин-спостереження (обсервацію), в кількох місцях України, куди, за чутками, могли привезти евакуйованих, були влаштовані акції протесту з метою не допустити цих людей під приводом побоювань, що це може призвести до потрапляння в Україну нового коронавірусу. Нині такий протест триває в Нових Санжарах на Полтавщині, куди врешті доставили цих людей.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • barni | 23 лютого 2020, 14:00
  Коментувати коментар

  А хіба воно ("духовенство") хоч колись працювало з людьми (за одиничними винятками). Прийшов піп да храму, у визначений час, помахав кадилом, згріб гроші з таци і гайда в бар, або ж по своїх справах !

 • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 11:29
  Коментувати коментар

  Те, що наші люди так протестували ще раз підтверджує той факт, що духовенство погано працює з народом. Їхнє фарисейство і грошолюбство тільки відштовхує народ від таких "помазанників". Коли у храмах культ мамони, без купленої свічки і пожертви на храм там нема що робити... коли духовенство не з народом, а з депутатами, чиновниками злигалося - це все показує застарілий світогляд, самовозвеличування і неповагу до людей! Тому 21 століття вимагає від нас нових стандартів, методів та якості роботи в суспільстві. Вони повинні базуватися на прийнятті, заохоченні, підтримці, повазі, довірі, доброзичливості, радості, щирості, сердечній любові. А не на кривді, зухвальстві, зверхності, цинізмі, впертості, тиску, згіршенні, пригніченні, лукавстві, залякуванні, страху, відчаю!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

  Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

 • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

  Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 13:39

  І, судячи з усього, вже скоро має прийти той час, коли вони (прислужники Антихриста) спочатку - під тим чи іншим благоприйстойним приводом - заборонять християнам приходити в їх храми і собори та

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 11:03

  Ця "нарада" за участі, головним чином, предстоятелів лише деяких Церков - насамперед Московської, а також саме сателітів і васалів Москви, могла висловити лише приватну точку зору цього

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 08:03

  Дуже схоже. І, судячи з усього, грядущий прихід Антихриста все ближче й ближче... ------ Разом з тим: усе це також означає і свідчить, що і неминуче (після того) повернення Христа - тільки вже як

Популярні статті місяця