Гуцульський храм біля лінії фронту

23 січня 2020, 10:51 | Суспільство-дайджест | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Михайло Ухман

"Український тиждень", 20 січня 2020

В селищі Карлівка Донецької області, що за 20 кілометрів від фронту, з допомогою волонтерів-стоматологів проекту «Тризуб Дентал»,було побудовано храм ПЦУ, який назвали в честь святої Анни.

Все розпочалося у 2015 році. Кілька волонтерів із Запоріжжя приїхали в зону бойових дій, щоб надавати безкоштовну стоматологічну допомогу нашим захисникам. Вони знайшли в селищі  один із покинутих  будинків, обладнали його під свої вимоги і почали приймати в ньому бійців.

 Через деякий час  на цій базі, вони створили радіо, яке назвали «Тризуб ФМ». Частина населення Донецької області і наші воїни, які перебувають в тридцятикілометровій зоні навколо Карлівки, (саме таку територію охоплює радіопередавач), мають тепер можливість насолоджуватися якісним музичним контентом.

На цьому волонтери не зупинилися. Вони задумали створити «соціальний прихисток», куди приходитимуть бійці, щоб побути наодинці з собою, відпочити морально, помолитися. Адже такого місця дуже не вистачає на фронті.

«До нас кожного дня приїжджають десятки українських бійців, волонтерів, громадських активістів. Хтось з них чекає своєї черги до лікаря, інші просто, щоб випити чаю, кави, погрітися, скористатися інтернетом. Всі вони такі різні, але одночасно звичайні українці, яким не вистачає уваги. Тому Мироном Угриним - керівником Національної спілки стоматологів України, було запропоновано створити «соціальний  прихисток», де наші захисники зможуть побути наодинці з собою, відпочити душевно, розглянути художні експозиції, помолитися і просто поспілкуватися один з одним» – говорить керівник проекту «Тризуб Дентал» Ігор Ященко.

Ідею почали втілювати у життя. Неподалік стоматологічного центру підібрали місце і почалася робота. Саму церкву будували хлопці з Верховини, справжні гуцули. Будівля була зроблена в автентичному українському стилі, без жодного цвяха і їй не має аналогів на Донбасі.

Після того, як будівництво закінчилося, храм почав приймати перших вірян. Військовий капелан отець Олександр повінчав Тимура і Марію, закоханих добровольців, котрі вирішили стати чоловіком та дружиною.  Вони познайомилися на війні і свої долі теж вирішили поєднати на Донбасі. Для цього вибрали храм святої Анни.

Тетяна Кіріян, стоматолог- волонтер, яка в 2015 році була першовідкривачем проекту в цьому храмі похрестила свого сина. Таїнство хрещення відвідали десятки бійців ЗСУ, волонтерів, добровольців.

В цей день, коли відбулися хрестини,  померла маим Мирона Угрина. Він був хресним батьком сина Тетяни. Символічно, що матір пана Мирона звали Анною.  Також Анною назвали дочку Василя Мезенцева, одного із основних волонтерів проекту «Тризуб Дентал». Який теж був присутній на церемонії відкриття разом з своєю дитинкою.

Після цього до храму прихали священики, військові капелани з Православної Церкви України. Дехто з них з 2014 року перебуває на фронті і допомагає нашим бійцям, як волонтер та духівник.

Один з священиків – Дмитро Поворотній у 2015 році свідомо поїхав забирати тіла наших вбитих воїнів, які утримували російські окупанти. Він не побоявся, що з ним теж можуть розправитися, як це було з тими, хто не підтримував московського напрямку.

З початком 2020 року у храмі почались служити літургії. Під час Різдвяних свят, в церкву приходили колядники, які приїхали відвідати українських солдатів, що воюють на Донбасі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Моніторинг ЗМІ

  Останні коментарі

  • Стефан | 28 лютого 2020, 23:22

   Возведение огульной, порочащей критики на Православную Церковь Украины и верующих украинцев, - нечистоплотные конкурентные приёмы вражды, борьбы завистливых, алчных рыночных, лотошных, сварливых

  • myk | 28 лютого 2020, 21:54

   Чи частині своєї "канонічної території" РПЦ надала автокефалію (про Orthodox Church in America)? Ні. Але тим, з ким були історично і ментально пов'язаними. То ж нехай не засуджують інших.

  • myk | 28 лютого 2020, 21:49

   Про "у дусі всеправославного діалогу та консенсусу". Чи так РПЦ надавала автокефалію Православній Церкві в Америці? Ні, бо Предстоятеля ПЦА не включено в диптихи більшості Православних

  • serge1717 | 28 лютого 2020, 21:04

   Міша ти просто мокшанський дибіл!

  • serge1717 | 28 лютого 2020, 21:03

   Він просто піп онуфрій і ніякий він не митрополит Київський!!!

  Популярні статті місяця