Чому законопроект 0931 є небезпечним для віруючих і свободи слова

14 грудня 2019, 20:29 | Суспільство-дайджест | view photo | 11 |   | Код для блогу |  | 

Блог Максима Васіна, 14 грудня 2019

Незважаючи на обіцянку Президента Зеленського врахувати зауваження релігійної спільноти до законопроекту № 0931, парламентський Комітет з прав людини вперто просуває резонансні нововведення у сфері протидії дискримінації. Проте за прекрасними гаслами рівності і недискримінації стоять цілком реальні загрози для інших основоположних прав людини, зокрема свободи совісті та свободи слова.

Чи справді заборона дискримінації не може мати жодних виключень?

Ні. Насправді у проекті є кілька виключень. Серед них – “застосування заходів розумного пристосування з метою забезпечення потреб осіб з інвалідністю”. І це важливо.

Законопроект № 0931 робить лише одне виключення для релігійних організацій – дозволяє їм встановлювати особливості щодо переконань і статі лише у сфері відправлення культів (тобто богослужінь), освіти і виховання. Однак цього не достатньо.

У чому ж проблема законопроекту № 0931 для віруючих і журналістів?

Залишається заборона на будь-які дії у публічній сфері, які можна назвати дискримінацією, тобто за межами храму чи іншої культової споруди. Це створює загрозу того, що під гаслами боротьби з дискримінацією та під страхом покарання штрафами буде обмежуватися свобода слова і вираження поглядів.

Як приклад, на підставі законопроекту № 0931 на релігійних діячів чи звичайних віруючих можуть накладатися штрафи за публічну критику одностатевих відносин та гендерної ідеології (де замість біологічної статі пропонується гендерна самоідентифікація). У деяких країнах ЄС, зокрема Великобританії, вже траплялися інциденти, коли християнських проповідників було арештовано поліцією та запроторено за грати за проповідь про гріх гомосексуалізму.

Це може стосуватися не лише виступів на телебаченні чи під час вуличних мирних акцій, але й розмов з колегам на роботі, викладання у школі, студентських дебатів в університеті та навіть звичайної публікації у Фейсбуці. Журналісти та будь-хто у суспільній дискусії не повинні боятися називати речі своїми іменами без страху бути позбавленим права вільно виражати свої погляди через загрозу великих штрафів.

Подібні випадки вже мали місце в Україні у 2018 році, коли за наполяганням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини було видалено з сайту Президента України петицію на захист сімейних цінностей з пропозицією обмежити пропаганду одностатевих відносин серед дітей. Однак тепер згідно законопроекту № 0931 Уповноважений може отримати ще і карні функції – повноваження накладати штрафи за дискримінацію. По-різному можна ставитися до змісту таких петиції, але точно не можна позбавляти громадян України конституційного права на свободу вираження поглядів.

Законопроект 0931 ставить антидискримінаційне законодавство вище інших основоположних прав людини. І це неприпустимо!

Проблеми також виникнуть, якщо будуть вважатися дискримінацією ситуації, коли різного роду спеціалісти відмовляються від виконання певних замовлень, оскільки це суперечить їхній совісті.

Це може бути акушерка в пологовому будинку, яка хоче зберігати життя дітей, а не відбирати його. Це може бути хірург, який не погоджується робити операцію зі зміни статі чи евтаназію (у разі її легалізації). Це може бути друкарня чи рекламна агенція, яка не згодна поширювати аморальні гасла чи якусь ідеологію.

Інші країни Європи також змушені зважати на те, що фанатична боротьба з дискримінацією створює загрози для інших прав людини.

Суди в країнах ЄС дедалі частіше стають на захист свободи совісті та вираження поглядів у справах про дискримінацію. Зокрема, 10 жовтня 2018 року Верховний суд Великобританії вирішив, що відмова пекарні Ashers Baking Company у Північній Ірландії виготовити торт із гаслом на підтримку одностатевих шлюбів не є дискримінацією, а питанням свободи совісті.

Також 17 липня 2019 року Конституційний суд Польщі виніс рішення на захист свободи совісті, визнавши, що власник друкарні – християн не повинен був покараний за відмову прийняти замовлення з пропагандою ЛГБТ ідеології, що суперечить його релігійним переконанням. Суд вирішив, що ці положення закону про заборону дискримінації були неконституційними, оскільки покарання за відмову в наданні послуг на підставі віри перешкоджало праву цього видавця діяти відповідно до його власної совісті.

У Швеції акушерки вже кілька років судяться за право займатися медичною діяльністю без примусу робити аборти. І це одна із небагатьох країн Європи, яка повністю ігнорує свободу совісті в цій сфері.

Очевидно, що законопроект № 0931 потребує суттєвого доопрацювання, адже інакше ці нововведення не тільки збурять релігійну та журналістську спільноту, але й стануть причиною багатьох судових позовів проти України.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 16 грудня 2019, 09:38
  Коментувати коментар

  Минуле людства - це (поміж різного такого іншого), зокрема, і жахлива трагедія Содома і Гоморри. Тих прадавніх міст (та всієї тієї округи), які всуціль загинули: і якраз унаслідок того, що їхні мешканці, що називається, "по шию" погрузли - чи навіть "потонули" - у дуже численних і тяжких та гидотних смертельних гріхах, злочинах і беззаконнях. Включаючи і мерзенні й насильницькі - масово-масштабні сексзбочення. Й, відповідно, розплата за все це була доволі серйозною і суворою, але вповні справедливою. :( І т. д. й т. п. ----------------------- Так от, правдиві християни зовсім не бажають і не хочуть, щоби щось подібне - не дай Боже! - трапилося нині чи в майбутньому. В т. ч. і у нас в Україні. А тому постійно моляться Господеві про набагато краще й ліпше - світле, дуже радісне й блаженне майбуття Царства Божого для своїх країн і народів та, загалом, усього світу. ------------ Це - коли "у той день назвуть Єрусалим престолом Господа; і всі народи заради імені Господа зберуться в Єрусалим і не ходитимуть більше за пожаданнями [колишнього] лихого серця свого" (Єр.3:17). ---- Й саме тоді "над тобою [Єрусалиме] засяє Господь і слава Його явиться над тобою. І прийдуть народи до світла твого, і царі - до сяйва, яке сходить над тобою" (Іс.60:2,3). ---- "І буде у той день" - "відомий тільки Господу" - що "Господь буде Царем над усією землею; у той день буде Господь єдиний, і ім'я Його єдине" (Зах.14:6,7,9). ---- "Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр.22:20). :) ---- А на цьому - дискусія ЗАВЕРШЕНА. Дякую за увагу.

 • fedirtsiv | 16 грудня 2019, 01:41
  Коментувати коментар

  Проблема церковників у тому, що вони і надалі не бачать людей ЛГБТ в Україні. Хоча щороку організовуються різні заходи, щоб навіть дуже духовно засліплені особи почули і побачили, що ЛГБТ існують і потребують державної підтримки та людської поваги і визнання. Замість того, щоб надати ЛГБТ необхідну підтримку та визнання, як це є у багатьох прогресивних країнах світу, українські церковники ведуть себе як обмежені печерні люди - первісні дикуни, котрі в своїй гордині та захланності окрім себе нікого не помічають і готові силою досягати своєї мети. Дике старозаповітнє середньовіччя у світогляді церковників показує їх як добровільно-свідомо відсталих примітивних людей, котрі живуть минулим, а не майбутнім. І саме це відштовхує багатьох прогресивних людей нашого часу від церковної системи культу, коли культивуються застарілі агресивні цінності, які не відповідають запитам сьогодення. Тому чим більше нова влада буде іти на поступки церковникам - тим більше вони будуть нахабніти і надалі цинічно та зухвало качати свої права! І від їхнього фарисейського огидного крику-смороду знудить пів світу! Тому є дуже велика актуальна потреба врятувати Україну і світ від примітивного застарілого церковного мислення, нарешті легалізувати ЛГБТ і показувати добрий приклад для сусідніх держав, котрі це ще не зробили!!!

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 16:39
  Коментувати коментар

  Роз'яснення щодо законопроекту 0931 від (наразі) головуючого у ВРЦіРО архієпископа Віталія КРИВИЦЬКОГО (РКЦ в Україні): -------- https://slovoproslovo.info/roz-iasnennia-shchodo-zakonu-0931-vid-holovuiuchoho-u-vrtsiro-vitaliia-kryvytskoho/

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 16:53
   Коментувати коментар

   Р. S. ПОПРАВКА. Ненароком "підвищив" сан владики Віталія Кривицького. Він наразі (поки що) - ЄПИСКОП. ---- Одначе будемо сподіватися й вірити, що незабаром удостоїться АРХІЄПИСКОПСЬКОГО сану і служіння!

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 16:23
  Коментувати коментар

  А ось що САМ ХРИСТОС зазначав і вказував про співвідношення Старого Завіту і Свого - новозавітнього вчення: "Не думайте, що Я прийшов порушити Закон або Пророків; не порушити прийшов Я, а ВИКОНАТИ. Бо істинно кажу вам: доки існуватимуть небо і земля, жодна йота чи жодна риска не перейде із Закону, поки не здійсниться все" (Мт.5:17). ------- Так що вся ця - расистсько-неонацистська, тобто запекло-антихристиянська і антисемітська, за змістом, маячня і міфологія сучасних ґендерно-сододомитських "богословів" і Ко більш ніж очевидна!

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 17:29
   Коментувати коментар

   Р. S. Між іншим, подібні неонацистські "проповіді", які підбурюють нетерпимість і ворожнечу на релігійному та етнонаціональному ґрунті, явно "тягнуть" на відповідну статтю КК України. ---- На жаль, чинне вітчизняне законодавство у нас працює вельми вибірково. В т. ч. щодо цих ґендерно-содомських активістів, які - під тиском певних кіл ЄС - нині стали в Україні чи не своєрідною "недоторканою священною коровою"... :(

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 14:32
  Коментувати коментар

  Слово в слово спиcані ці "вимоги" про, мовляв, "очищення" (т. зв. "деканонізацію") Святого Письма від "шкідливих єврейських впливів" Старого Завіту... з нацистської расової доктрини! Одначе в ІІІ райху навіть ті - деякі лютеранські єпископи і пастори, які дуже співчували й прямо служили Гітлеру та його тоталітарно-людиноненависницькому режиму НЕ НАВАЖИЛИСЯ на такий "сміливий" крок! ------- А тут якийсь ґендерно-содомський гей-троль зі своїм (перепрошую) не надто чистим фейсом також лізе явно не в свої справи. В т. ч. дозволяє собі "богословствувати" про "відмінності" і "протиріччя" Старого Завіту з "наукою Христа"! Сміх та й годі. :) ------- Інакше кажучи, тут явно проглядає, що вони, по суті, одного поля ягідки і служителі: ці криваві нацистські кати-душогуби і ЛГБТ-активісти. А саме - сатанинсько-диявольські!!!

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 14:53
   Коментувати коментар

   Р. S. До речі, тут є у нас в Україні один відомий сучасний публіцист -"ультрапатріот" та "великий і неперевершений фахівець" у галузі "арійських стандартів". Так от, він "вимагає" не лише геть "відкинути" увесь Старий Завіт, а й також пропонує "переглянути" й "пересіяти", власне, і... Новий Завіт, "вилучивши" звідти... "штучні й шкідливі іудейсько-фарисейські домішки і добавки"... ------- Теж дуже зрозуміло - кому саме він направду (де-факто) служить...

 • fedirtsiv | 15 грудня 2019, 11:45
  Коментувати коментар

  Те, що церковники і пастори ніяк не заспокояться в цьому питанні виразно показує їхню антилюдську антигуманну позицію та суть. А те, що вони на богослужіннях проповідують любов до ближнього - це все пустий звук і фарисейство! Нема в них любові до ближніх ні грама! Вони садисти і гвалтівники людських душ! Христос дав нам заповіді любові і саме вони є правдивим дороговказом і будуть основним критерієм на Суді Божому. Оскільки церковники століттями нахабно переслідують ЛГБТ та закликають своїх послідовників робити те саме - це виразно показує сатанинську позицію церковних організацій! Віруючі в Бога люди повинні рішуче відмежуватися від цього фарисейського збіговиська прихованих сатаністів. Христос за свого земного життя рішуче викривав фарисейську псевдоправедність та лукавство. І сьогодні є божі обранці, котрі не мовчать, коли спотворюють Божу правду, сміливо викривають кривду і мають пряме благословення від Христа діяти і будити людей від церковної омани. А правда полягає в тому, що старий заповіт писався для євреїв і у ньому видно усю єврейську злобу до інших народів та інших світоглядів. Вони не осуджують інцест доньок Лота, злягання дружини Авраама Сари з вельможами для шантажу, щоб отримати матеріальне багатство. Зате закликають зневажати і вбивати не таких як вони. Тому потрібно нарешті офіційно визнати, що єврейська ідеологія старого заповіту антигуманна і це було закріплено свідомо, щоб вивищити один народ понад іншими і отримувати монопольне становище та вплив над народами, що ми виразно спостерігаємо сьогодні. Оскільки Христос приніс нову науку - стару треба забути. Вороги Христа підло і свідомо приліпили його світлу науку до фарисейської і зробили з неї гримучу суміш любові та жорстокості! Тому настав час очистити науку Христа від фарисейських побрехеньок і відмовитися вірити у старозавітні закони та виконувати їх! Амінь.

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 07:44
  Коментувати коментар

  А тут християн закликають і запрошують вийти у вівторок, 17 грудня, на 9.00 ранку до Верховної Ради, де відбудеться пікет проти прийняття цього сумнівного законопроекту 0931, що обмежує свободу слова і свободу совісті: ------------- https://slovoproslovo.info/17-hrudnia-o-9-00-orhanizovuietsia-piket-bilia-parlamentu-proty-zakonu-0931/

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 07:19
  Коментувати коментар

  А отут дотична інфа - на продовження й доповнення цієї теми: ------------- https://slovoproslovo.info/genderni-initsiatyvy-politykiv-na-zhinochomu-konhresi/

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 23 січня 2020, 22:05

  Кипу носит правильно и привычно.

 • Paraeklezyarh | 23 січня 2020, 21:22

  Дай Бог, щоб побажання блаженнішого були почуті )

 • ultimaratio22 | 23 січня 2020, 21:20

  velovs@ukr.net - Разочарую вас. Я не москаль, и не шовинист. Вы как всегда, лжёте.Вы не знаете меня, чтобы так утверждать. Я уважительно отношусь ко всем национальностям.В отличие от вас. Вы

 • velovs@ukr.net | 23 січня 2020, 20:51

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34).

 • velovs@ukr.net | 23 січня 2020, 20:40

  А взагалі-то цей запекло-злобний шовініст-москаль ultimaratio22 (по-своєму) таки має певну рацію. Тобто, як казав і наголошував та рекомендував Христос у Нагірній проповіді: "Не давайте святого