CNN: Чому Собор Паризької Богоматері настільки важливий для католиків з усього світу?

16 квітня 2019, 21:39 | Суспільство-дайджест | view photo | view video | 3 |   | Код для блогу |  | 

"Дзеркало тижня", 16 квітня 2019

У Нотр-Даму зберігалися, як мінімум, три священні реліквії: терновий вінець Ісуса Христа, фрагмент "істинного хреста", на якому його розіп'яли, і один з цвяхів, які римляни використовували для розп'яття.

Нотр-Дам - одна з найбільш знайомих церков для католиків. Фото © depositphotos / scaliger

Цей тиждень - Страсний тиждень, - коли мільйони західних християн відзначають смерть і воскресіння Ісуса Христа. Собор Паризької Богоматері готувався показати в Страсну п'ятницю святі мощі віруючим. Але коли в понеділок пожежа охопила священне місце, католики всього світу відреагували з жахом і недовірою, особливо коли знаковий шпиль собору впав серед полум'я, пише CNN.

Протягом декількох поколінь Нотр-Дам був місцем паломництва і молитви, і, хоча кількість віруючих у Франції зменшувалася останні десятиліття, собор залишався  серцем французького католицизму, відкритим кожен день для меси.

"Я навіть не можу на це поглянути", - сказав преподобний Джеймс Мартін, єзуїтський письменник з Нью-Йорка, коментуючи телевізійні кадри, на яких полум'я пожирало культовий готичний собор.

"За межами базиліки Святого Петра (в Ватикані) я не думаю, що є більш знакова церква для католиків. Я не думаю, що є католики, які відвідують Париж, і при цьому не моляться або ходять на месу в Нотр-Дам."

Для Мартіна, як і для інших католиків, було важко не побачити певну символіку в вогні: пожежа спалахнула під час Страсного тижня, самого священного часу в християнському календарі, в той час, коли католицька церква у всьому світі охоплена скандалами через жорстоке поводження з дітьми, і коли Франція кілька місяців коливалася громадського гніву через зростання цін на паливо.

Мартін не самотній в своєму горі. Багато католиків засмучені через пожежу.

"Я просто пішов до Собору Святого Патрика, щоб попросити заступництва для Нотр-Дама! Боже, збережи цей чудовий будинок молитви і захисти тих, хто бореться з вогнем", - написав Кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка в Твіттері.

Кардинал Даніель Дінардо з Х'юстона, президент Конференції католицьких єпископів США, шокований і засмучений через пожежу, але, як і багато католиків, зв'язав несамовиту новина з наступаючим пасхальним святом. Собор, за його словами, "давно є символом трансцендентного людського духу, а також нашого прагнення до Бога".

Кардинал Вінсент Ніколс, архієпископ Вестмінстерський в Англії, назвав собор "серцем віри".

Нотр-Дам не є парафіяльною церквою, що означає, що в ньому немає регулярного числа віруючих, які "належать" до церкви - приходу. Але це все ще домашня церква паризького архієпископа Мішеля Апетиту, яка привертає католиків на вечірню (вечірнім молитвам), меси і таїнство примирення, також відоме як покаяння.

І щороку під час Страсного тижня Нотр-Дам представляє одну з найбажаніших реліквій в християнському світі. Серед них Свята Корона, яка, на думку багатьох, походить від тернового вінця, покладеного на голову Ісуса, і який собор називає своєю "самої дорогоцінної і самої шанованою реліквією". Згідно собору, католики молилися зі Святої Короною більше 16 століть.

Нотр-Дам також вважає своїми скарбами дві інші реліквії, пов'язані зі Страсним тижнем: фрагмент "істинного хреста", на якому був розп'ятий Ісус; і один з цвяхів, які римляни використовували для розп'яття Ісуса. За словами представників Нотр-Дама, цей цвях виходить від Гробу Господнього, місця, де був похований Ісус в Єрусалимі. Християни в Єрусалимі подарували реліквію імператору Карлу Великому в 799 році, і згодом він став потужним об'єктом шанування для поколінь французьких католиків.

Під час Французької революції, коли французькі секуляристи (прихильники концепції, згідно з якою уряд і інші джерела норм права повинні існувати окремо від будь-якого типу релігій. - ред.) Знищили багато культових католицьких творів історії та мистецтва, він був збережений і переданий архієпископу Парижа.

У понеділок, коли пожежники боролися з вогнем в Нотр-Даму, безпеку реліквій була під питанням. У міру того, як вирувало полум'я, архієпископ Парижа Мішель Апетит священиків молитися: "Пожежники Парижа все ще борються за порятунок веж Нотр-Дам де Парі. Годинники, дах і шпиль знищені. Давайте помолимося. Якщо ви хочете, ви можете зателефонувати в дзвони своїх церков, щоб закликати на молитву ".

Близько 12 ночі (за київським часом) представник пожежників заявив, що "в цілому" собор збережений. Ймовірно, мова йде про те, що вціліли стіни.

Терновий вінець Ісуса Христа вдалося врятувати.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 17 квітня 2019, 09:28
  Коментувати коментар

  Й, причому, практично одночасно з цією пожежею Нотр-Дам у Парижі спалахнуло вогняне полум'я і на Храмовій горі в Єрусалимі. ---- Ну що ж: дуже схоже, що в такий спосіб Боже Провидіння - ЩЕ РАЗ! - нагадує і застерігає всіх людей у всьому світі стосовно того, що вже, судячи з усього, наближається і, зрештою, скоро прийде і "настане [судний] день Господній, великий і страшний. І буде: всякий, хто" - вчасно та щиро, в стані "смирення і сокрушеного духа", - покається і "прикличе ім'я Господнє [Ісуса Христа], спасеться". І в правдивій Церкві Божій і "буде спасіння, як [про це] сказав Господь" (Іоїл 2:31; Іс.66:2). ----- "Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе" (Одкр.22:20). :)

  • velovs@ukr.net | 17 квітня 2019, 09:34
   Коментувати коментар

   Р. S. ПОПРАВКА. Кінець цього мого комента правильно слід читати так: "...(Іоїл 2:31,32; Іс.66:2). ---- "Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр.22:20). :)

 • Михаил | 17 квітня 2019, 01:50
  Коментувати коментар

  Ужас! На Страстной неделе! Сколько лет теперь не будут звучать его колокола на Пасху? Большое горе!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Моніторинг ЗМІ

Останні коментарі

 • enzian | 17 лютого 2020, 14:53

  Звісно, вони ж не могли сказати, що отримали наказ з Москви.

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 13:07

  Досить немало, як на мій погляд, правильних і слушних думок і акцентів наголошено і зафіксовано в цій статті. В т. ч., зокрема, щодо цього: "У церквах не може відбутися уніфікація догматики

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 10:11

  "«Ми повинні зберегти Православну Церкву України в Криму, адже наразі це — єдиний осередок українства, який зберігся після 2014 року." ------- Тобто. Так виходить, що ГОЛОВНИЙ зміст і сенс

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 09:34

  И, тем не менее, достаточно много пар у нас - не то что невоцерковленных, а даже, по сути и откровенно, БЕЗБОЖНЫХ - ради "моды" и внешней красоты обряда идут венчаться в храм!!! ------- И в

 • Aquinatus | 17 лютого 2020, 09:27

  Просто о. Дмитрий явно не дипломат и не льстец!

Популярні статті місяця