Лист до митрополита Антонія Паканича: Ваша гостинність до Помісних церков вимагає тепер плати?

21 грудня 2018, 08:06 | Суспільство-дайджест | 2 |   | Код для блогу |  | 

fanarion.blogspot.com / Церкваріум, 20 грудня 2018

Грецький сайт, наближений до Патріарха Варфоломія, дав відсіч аргументам УПЦ МП проти автокефалії

До Його Преосвященства, митрополита Бориспільського Антонія

Ваше Преосвященство,

Перепрошуємо, однак вам необхідно взяти уроки еклезіології, а не намагатися повчати тих, хто вас навчив Православної Віри! Чи може учень навчати учителя? Де це бачено! Отже:

1. Два митрополити, ваші брати до учорашнього дня, не порушили своєї архиєрейської присяги! Після недоречного рішення Патріарха Московського розірвати канонічні зв'язки з Фанаром вони вирішили живитися від витоків джерела, а не від його потічку, який сам же і вирішив роз'єднатися з джерелом. Фанар надав Патріархію Москві, та, як відомо, під таким тиском і засобами, які було би добре не згадувати, бо це не робить вам честі. [Ці митрополити] вирішили бути з джерелом, яке вам дав Христос, однак не з вами, які [згодом] обрали шлях відречення від [витоків] джерела вашого ж існування, тобто від Матері-Церкви.

2. Митрополит Київський Епіфаній тепер має канонічне священство, оскільки був рукоположений колишнім [митрополитом] Київським Філаретом, який рукоположив і Бл[аженнійшого Патріарха] Московського Кирила. Невже разом із позбавленням сану зникає і священство? І невже її відновлення вимагає додаткової процедури чи повторного рукоположення? А чи відомі Вам рішення Першого Вселенського Собору, Сьомого тощо, про прийняття розкольників, які хрестяться в ім’я Отця і Сина і Святого Духа? Прочитайте, будь ласка! А також: ви, як і Фанар, маєте спілкування з Церквою Болгарії. Невже під час їхнього відновлення у 1945 році були знов рукоположені ті, хто був відлученим від церкви після Святого та Великого Собору 1872 року? Звісно ж ні! І чи вони надіслали листа з покаянням? Ні! Був лише [їхній] намір воз’єднатися з канонічною Церквою. Отже, чи це не подвійні стандарти?

3. Чи Ви не чули про право апеляції? Прочитайте у правильних джерелах! Особливо 9-те та 17-те правила Четвертого Вселенського Собору! Їх відновив [у служінні] Вселенських Патріарх! Навіть якщо Ви це заперечуєте, але привілеї Вселенського Престолу існують. І що [ж з ними] робити? Саме завдяки цим прерогативам ви отримали колись Патріархію.

4. Ваше Високопреосвященство каже нам: «Для нас було би дивно й гірко, якби наші браття з Помісних Церков, які раніше приїздили в Україну до нас і ми їх приймали і співслужили з ними та мали тепле та щиросерде спілкування у Христі, тепер нас залишать та увійдуть у спілкування з розкольниками». Так ось чому Ви виявляли гостинність Вашим високим гостям? Щоби купити, таким чином, їхню згоду з антиканонічними діями, які ви чините проти Матері-Церкви? Почуйте всі, хто мав нагоду бути прийнятим у [цих] святих отців? Вони тепер від вас зажадають плату! Чи ви продасте своє сумління, щоби розрахуватися за гостинність? Історія буде судити вас достойно! 

5. Це не узаконення розкольників. Це відновлення єдности. Прийміть нарешті, що єдиним уповноваженим [органом в таких питаннях] - є Вселенська Патріархія. Це буде Вам лише честю.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 23 грудня 2018, 07:28
  Коментувати коментар

  Даремно де-хто (Михаил, мухамуха 33 та інші пропогандисти русскага мира - мира без границ, ибо где рассеянин, там и рассея) називає Патр.Варфоломея ПАПОЮ. Та ж прослідкуйте за риторикою Патр.Кирилла - це ж він, як ніхто інший поводиться як ПАПА расейский и всея всесенная, подражая риторике Путина...Дійсно - шовінізм - безмежний, а тим більше -російський, який перевершує іПатр.Варфоломея и навіть ПАПУ римського...

 • muhamuha33 | 23 грудня 2018, 07:10
  Коментувати коментар

  Якби варфоломій провів би собор з іншими православними церквами і більшістю голосів було б вирішено питання Розкольників спільно, то це була б інша справа, а так він сам пішов у розкол!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Моніторинг ЗМІ

Останні коментарі

 • Стефан | 12 грудня 2019, 18:28

  Защита людей, являющихся заложниками на оккупированных территориях Украины, благородное и справедливое дело, как отдельных лиц, так и организаций, включая международные.

 • Стефан | 12 грудня 2019, 18:17

  Шаман Александр Габышев не экстремист, не преступник, а мирный пешеход, спорстсмен-марафонец на сверхдальнее расстояние, привлекает своим примером людей к духовной восточной практике жизнеосмысления

 • fedirtsiv | 12 грудня 2019, 18:07

  У Києві вітчим півроку ґвалтував 6-річного хлопчика. Поліція Києва затримала 30-річного чоловіка, який близько 6 місяців ґвалтував 6-річного хлопчика, який є його пасинком. Вітчим систематично

 • velovs@ukr.net | 12 грудня 2019, 17:50

  Інфа на тему, загалом, дотичну до порядку денного цього форуму: ----------- https://slovoproslovo.info/cbn-family-academy-zaproshuie-pryiednatysia-do-molytovnoho-marafonu-za-sim-iu/

 • fedirtsiv | 12 грудня 2019, 16:55

  Оце ще раз показує усе фарисейство церковників! Їм начхати на вірян - вони відстоюють свої шкурні інтереси, а люди стають заручниками церковної пропаганди! І дійсно найбільша біда зазомбовані віряни.

Популярні статті місяця