ORTHODOXIA.INFO: Діалог Варфоломія – Кирила з українського питання (повний текст)

28 вересня 2018, 15:24 | Суспільство-дайджест | 11 |   | Код для блогу |  | 

Андреас Лударос

ORTHODOXIA.INFO, 28 вересня 2018 /"Церкваріум"

Які аргументи, бурхливі діалоги та розбіжності у поглядах були під час зустрічі Константинополя та Москви? Вперше orthodoxia.info публікує частину розмови, яку мали Константинопольський та Московський патріархи 31 серпня на Фанарі.

Протягом трьох годин Варфоломій та Кирил обговорили питання, які розділяють дві Церкви: Україна, демарш РПЦ на Всеправославному Соборі та міжхристиянський діалог.

Як видно з діалогу, який мали два очільники церков, Вселенський Патріархат вважає, що Україна не входить в юрисдикцію Москви, в той час як РПЦ намагається будь-яким чином це заперечити.

«Нас ніколи не полишало усвідомлення, що ми – [одна] країна та [один] народ. Неможливо відокремити Київ від нашої країни, оскільки це початок нашої історії. Національна самосвідомість росіян і українців зберігає єдність з Російською Православною Церквою» - сказав патріарх Московський, який вважає, що джерелом усіх проблем в регіоні є Ферраро-Флорентійська Унія.

«Якби не унія, росіяни б не висвятили митрополита Іова [Іону - Cerkvarium] без згоди Константинополя. Автономія не була би проголошена і юрисдикція Константинополя в тих землях тривала ще довго» - патріарх Кирило підкреслив, що ідея окремої української нації розроблена в кінці XIX-го століття уніатами, для розширення сфери свого впливу та щоб позбутися Царя.

Повна незгода

З діалогів двох Предстоятелів очевидна повна протилежність у поглядах між патріархом Константинопольским та патріархом Московським. Останній не згодний не тільки з проголошенням Автокефальної Української Церкви, але і з самою державною незалежністю. Показовим є наступний діалог:

Вселенський патріарх: Однак українці відчувають себе не комфортно під владою Росії і прагнуть повної свободи - релігійної, так само, як вони мають її політично. Вони підносили свої прохання до Матері Церкви, яка вважає їх бажання справедливим і буде діяти в цьому напрямку відповідно до рішення, вже прийнятого на останній сесії Священого Синоду.

...За виключенням президента Януковича, якого я зустрів десять років тому, всі інші [президенти] приїздили до Вселенського Патріархату і благали про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко та прем'єр-міністр [Арсеній Яценюк – Cerkvarium], але і Парламент прийняв офіційне рішення...

Московський патріарх: Ваша Всесвятість,  ті, кого ви згадуєте, є однією і тією ж самою політичною силою.

Вселенський патріарх: Але вони представляють український народ.

Московський патріарх: Вони не представляють цих людей. Вони отримали владу внаслідок державного перевороту на «Майдані». Вони просять автокефалії для того, щоб зміцнити свою владу, бо їх влада незаконна. Люди повалять цю владу та виженуть її. Саме тому вони хочуть заручитись підтримкою та використати авторитет Вселенського Патріархату.

Незабаром вони продовжують:

Вселенський патріарх: Надання автокефалії Церкві в Україні - це справа Матері-Церкви.

Московський патріарх: Надання автокефалії Церкви в Україні є питанням не тільки Константинопольської Церкви, але справою, яке стосується всього православ’я, а отже, і нашої Церкви.

Вселенський Патріарх нагадав патріарху Московському та митрополиту Іларіону, що вони не можуть відвідати Україну, а священнослужителі не згадують ім’я Кирила на літургії. «Хіба це не викликає занепокоєння? Чи це не є чітким доказом того, що ви небажані в Україні?» - запитав Вселенський патріарх.

«Ви стверджуєте про відношення українського народу до мене або теперішньої політичної сили? Я вважаю, що це два різних аспекти. Політична сила, яка має підтримку 8% населення, сьогодні проти мене, а православний народ України молиться та підтримує мене», - відповів патріарх Московський. «Ті, хто не згадує ваше Блаженство – це церковні люди, а не політики», - відповів Вселенський патріарх.

Спроба принизити Матір-Церкву

У багатьох частинах обговорення двох Предстоятелів, які подає orthodoxia.info, присутня радикальна відмінність Церков щодо тлумачення історичних подій. Московський патріарх кілька разів просив організувати міжнародну наукову конференцію, яка аналізуватиме та пояснюватиме події, однак Вселенський патріарх зазначив, що «такий процес відкладе справу до грецьких календ».

«Я вважаю, що діалог – більш вигідний, а ніж помилка, яка зруйнує єдність православ'я» -  відповів Московський патріарх, продовжуючи наступний діалог:

Вселенський патріарх: Єдність та одностайність порушив не Вселенський Патріархат. А ті, хто підриває авторитет Константинопольської Церкви Матері та намагається принизити її.

Московський патріарх: Ви маєте на увазі нас, Ваша Всесвятосте?

Вселенський патріарх: Саме так.

Московський патріарх: Тому ми тут, Ваша Всесвятосте, щоб обговорити з Вами це питання.

Вселенський патріарх: Ви говорите, Блаженнійший, що у Вас є мільйони ваших вірних, що дає Вам політичну владу. Але скільки  цих мільйонів були хрещені? Скільки з них ходять на богослужіння? Для Православ'я ніколи чисельність не була критерієм. Але критерієм були священні правила, традиція та канонічний порядок.

Великі розбіжності

Серед речей, які обговорювалися на зустрічі в Стамбулі, окрім відомого права Константинопольського патріархату на територію України, Російська Церква заперечує його як вищу апеляційну інстанцію, так і право Константинополя надавати автокефалію.

Щодо апеляції, Вселенський патріарх попросив Московського патріарха надіслати «справу Філарета», який неодноразово просив розглянути його справу.

Патріарх Варфоломій посилався на правила 9 та 17 Халкідонського Собору, який дав архієпископу Нового Риму право приймати та розглядати такі апеляції. Проте патріарх Московський оскаржує це право.

«У нашому розумінні правила 9 та 17 Вселенського Халкідонського собору надають право архієпископу Нового Риму приймати звернення єпископів, які перебувають під його юрисдикцією. Якщо я правильно пам'ятаю, Педаліон саме так інтерпретує ці правила. І ми повинні разом обговорити це питання», - відповів патріарх Кирил.

Що стосується автокефалії, то патріарх Кирил висловив позицію Російської Церкви: «Ми розглядаємо цю практику інакше. Привілей Вселенського Патріархату надавати автокефалію здійснюється не тому, що він має цю владу, а тому, що помісні православні церкви були створені в межах юрисдикції Вселенського патріархату. Україна є частиною території Російської Церкви».

Брехня митрополита Волоколамського

Особливо жорстким був Вселенський патріарх щодо митрополита Іларіона, якого звинуватив перед патріархом Кирилом у ворожості по відношенню до Вселенського патріархату та систематичній брехні проти нього.

Патріарх Варфоломій був дуже суворим, особливо з приводу нещодавнього інтерв'ю митрополита, в якому той натякав на підкуп Вселенського патріархату.

«Ви заявили, що Президент Порошенко підкупив Вселенський Патріархат. Я Вас прямо запитую: чи можете ви це довести? Якщо ви не можете довести це – ви хулите Матір-Церкву, і будете під її прокляттям» -  сказав патріарх митрополиту, продовжуючи, що «Це не можна вибачати, коли Ви навмисно брешете...».

Митрополит відповів, що в своєму інтерв'ю він не згадав ім'я Порошенко. «Я сказав, що розкольники, які відвідують Вселенську патріархію, як нам в Росії відомо, приїжджають не з порожніми руками». Тоді Вселенський Патріарх йому відповів: «Все з Вами зрозуміло».

Цей інтенсивний діалог було перервано Патріархом Московським, який попросив Патріарха Варфоломя оточити єпископа Іларіона любов'ю, але відповідь Вселенського Патріарха була остаточною. «Його Преосвященство зробив це не один раз, а постійно був агресивний та ворожий до Матері-Церкви Константинопольської. Я прошу вас покарати його, щоб він поводився відповідно до свого сану, тому що він заподіює вам шкоду».

Ми повинні розвивати відносини з Ватиканом і підтримати його в питанні щодо педофілії

Особливо цікавою є заява Патріарха Кирила з питання міжхристиянського діалогу. Російський предстоятель зазначив у розмові з Вселенським патріархом, що у його Церкви немає ніяких питань щодо діалогу з Римо-католицькою церквою, підкреслюючи, що ці відносини «повинні розвиватися і розширюватися», і додав, що немає такого зустрічного бажання з боку протестантів, і висловив свої застереження з приводу подій у них, особливо рукоположення жінок і гомосексуалістів.

Треба відзначити, що Московський патріарх роз'яснив свою позицію щодо скандалів з педофілією, які є одними з найбільш серйозних питань для Римсько-католицької Церкви.

«Криза, яку переживає сьогодні Римо-католицька Церква, і зусилля, спрямовані на її знищення, всі ці фантазії про педофілію турбують і нас», сказав Патріарх Кирил та додав, що «різні твердження, згідно яких нібито тридцять років тому якийсь єпископ щось таке робив, без жодних доказів, завдає шкоди Церкві і створює дуже хворобливу атмосферу. Ці претензії, ці звинувачення є катастрофічними, і ми повинні підтримувати братів католиків і заявити про нашу з ними солідарність».

 Уточнений та адаптований переклад з грецької Cerkvarium

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 4 жовтня 2018, 22:54
  Коментувати коментар

  У цьому інтерв"ю патріарх РПЦ виглядає клоуном, адже заперечує очевидні речі, які відомі багатьом вірянам, що Католицька Церква визнала факти сексуальних зловживань духовенства і бореться з тим, щоб таких випадків більше не траплялося http://catholicnews.org.ua/kardinal-omelli-donesti-golos-zhertv-zlovzhivan-do-provodu-cerkvi А Кіріл вважає, що «різні твердження, згідно яких нібито тридцять років тому якийсь єпископ щось таке робив, без жодних доказів, завдає шкоди Церкві і створює дуже хворобливу атмосферу. Ці претензії, ці звинувачення є катастрофічними, і ми повинні підтримувати братів католиків і заявити про нашу з ними солідарність»." А ще свідомо озвучує інтимне: "всі ці фантазії про педофілію турбують і нас», сказав Патріарх Кирил", тобто визнав, що його та духовенство РПЦ теж турбують сексуальні гомоеротичні фантазії:) Отакі вони побожні, коли задивляються на хлопців, розбещують їх, а потім боряться із содомітами, яких самі навчили таким стосункам, але тільки не у своїх лавах!!! Ганьба отаким паразитам у рясах та фелонах, котрі брешуть прямо в очі і не каються у своїх численних злочинах!!!

  • velovs@ukr.net | 5 жовтня 2018, 08:04
   Коментувати коментар

   ПРАВДИВІ християни "борються" НЕ З ГРІШНИКАМИ, а викривають і засуджують, власне, ГРІХ і БЕЗЗАКОННЯ. Тобто, як акцентує і наголошує з цього приводу, св. апостол Павло, "наша боротьба НЕ ПРОТИ крови і плоті, а проти начальства, проти влади, проти світоправителів темряви віку цього, проти ДУХІВ злоби піднебесних" (Еф.6:12). --------- Іншими словами, ця боротьба учнів і послідовників Христа НЕ з конкретними ЛЮДЬМИ - носіями гріхів, злочинів і переступів, а є суто ДУХОВНОЮ й, передусім, через МОЛИТВУ - спільнотно-церковну, групову та індивідуальну. В т. ч. через проведення, наприклад, певних молитовно-чувальних акцій, паломництв тощо. ----------- А також, безумовно, і шляхом публічного - через ЗМІ, конкретні масові заходи і т. п. - донесення до широкого загалу й органів влади ХРИСТИЯНСЬКОЇ точки зору на ті чи інші суспільні, соціальні, морально-етичні та ін. проблеми і негаразди. ------------- Крім того, ОКРЕМІ християни - як свідомі й відповідальні громадяни - можуть брати (і беруть) участь у діяльності різних громадських і політичних організацій та об'єднань, а також і виборних органів влади.

 • В. Ясеневий | 30 вересня 2018, 17:43
  Коментувати коментар

  Шановний п. ВЕЛОВС. Чи не здогадуєтеся і не " маєте чуйки ? (вибачте за такий сленг), що щось не так не лише просто в УГКЦ, але й і в Її проводі?! 1. УКУ, за свідченням ряду викладачів цього ВНЗ є мостом між Заходом і Сходом (тобто Україною), через який, на початку приховано, а тепер уже явно просуваються т.з. західні демократичні ліберальні( а насправді Безбожні сатанинські цінності)...Фактів до теми предостатньо... 2.Припускаю (небезпідставно), що ряд отців і до найвищих є активними членами руху ЛГТБ, що засвідчує: а)заява о.Назара Заторського 17 червня ц.р. про підтримку парадів ЛГТБ... б)14-го червня ц.р. о.Петро Балог у своїй статті "Яким має бути відношення християн до геїв?" аж дуже їм толерує...Вони мають право і на паради і...Тому не дивно буде коли провід РКЦ-УГКЦ і їхні духовні отці будуть ЗАХИЩАТИ ПРАВО на відкриту діяльність і паради САТАНІСТІВ, ЧАРОДІЇВ, МАГІВ, ВОРОЖБИТІВ і всієї іншої диявольської нечисті... в)пан Балог цитує Понтифіка: 6" хто я такий, щоби їх засуджувати? А мав би довершити:" ТА СУДИТЬ ТАКИХ БОГ! І процитувати відповідні місця кн.ЛЕВИТ, ВТОРОЗАКОННЯ І посл.св.ап.ПАВЛА. г)Далі цілковите безглуздя.Пан викладач релігійних наук наводить слова Христа, що Він прийшов спасати не праведників. а грішників. Так! Так! АЛЕ ЛИШЕ ТИХ ГРІШНИКІВ, ЯКІ ВИЗНАЮТЬ СВОЮ ГРІХОВНІСТЬ, НАВЕРТАЮТЬСЯ ДО БОГА, ЩИРО КАЮТЬСЯ І НАМАГАЮТЬСЯ ВИПРАВИТИСЯ І ПОБОРОТИ СВОЇ ГРІХИ. Очевидно, що пан ПЕТРО Балог, та й інші т.з. духовні провідники і з числа найвищих ієрархів( а куди вони ведуть?) є не лише прихильниками, але й активними членами лгтб. Тільки так. а не інакше можна зрозуміти їхню позицію...

  • velovs@ukr.net | 30 вересня 2018, 21:13
   Коментувати коментар

   Шановний п. Валентине, я, до речі, теж помічаю деякі ліберальні моменти (тенденції) в дописах і теологічних поглядах о. Петра БАЛОГА... Разом з тим: оскільки не володію належною повнотою достовірної і незаперечної інфи, то не можу - однозначно й компетентно - щось тут коментувати, а надто в тих підозрах, що Ви озвучили щодо частини ієрархії і декого зі священства, зокрема, УГКЦ... ------- Водночас, чесно кажучи, ця тематика (церковне священство - ЛГБТ), довкіл якої, як виглядає, крутяться якісь чутки-плітки, мене мало обходить. ------- Мене набагато більше цікавить і надихає ось що: те і як Дух Святий нині чинить у тій частині - дійсно "народжених згори" (Ін.3:3,7) християн різних традицій і деномінацій - як в Україні, так і по всьому світі, - котра живе, відновлюється і служить у дарах і плодах духовних... -------- Вважаю, що, насамперед та головно, саме через благодатну й плідну діяльність ТАКИХ - активних, пробуджених і ревносних християн в ці - вже, судячи з усього, "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду Боже Провидіння - і вже в наш час! - реально єднає, відновлює і благословляє Своє різнобарвне (і ПРАВДИВЕ) Тіло Христове. Тобто, гадаю і впевнений, що якраз подібне - суперпотужне євангельське духовне пробудження, зрештою, і має зібрати цей - вже, мабуть, ОСТАННІЙ - перед поверненням на землю Сина Божого - дуже й дуже грандіозний і (чисельно) вельми масштабний ВРОЖАЙ. Врожай покаянних і спасенних людських душ для Царства Божого!!! І Ви тут маєте повну рацію: "ЛИШЕ ТИХ [екс-]ГРІШНИКІВ, ЯКІ ВИЗНАЮТЬ СВОЮ ГРІХОВНІСТЬ, НАВЕРТАЮТЬСЯ ДО БОГА, ЩИРО КАЮТЬСЯ І НАМАГАЮТЬСЯ ВИПРАВИТИСЯ І ПОБОРОТИ СВОЇ ГРІХИ." По всіх континентах, регіонах і частинах планети Земля. ---------- І тут наша Україна та її народ Божий, як я (і далеко не тільки я!) твердо вірю і сподіваюсь, можуть і неодмінно мають сказати своє - дуже вагоме, гучне і переконливе слово... -------- Одначе, наскільки я розумію, якраз ЦЯ тема для Вас навряд чи становить якийсь дуже великий і повсякчасний інтерес і резонанс... Чи, може, я тут дещо помиляюсь??? :-)

 • Halo | 30 вересня 2018, 16:33
  Коментувати коментар

  Дуже схоже, що пропагує в коментарях розпусту бот

 • fedirtsiv | 30 вересня 2018, 03:19
  Коментувати коментар

  В РПЦ століттями були випадки педофілії. Є історичні відомості, що Іван Грозний докоряв російському духовенству за розбещення хлопців. А те, що Гундяєв про це почав говорити, ще раз засвідчує відомий вислів: що кого болить - той про те говорить :)Ця зараза поширилася й на УПЦ (МП), особливо масово на півдні України. Кірюша захищає збоченців-католиків і підтримує цих маньяків у рясах, солідаризується з ними, що яскраво показує його збочену сутність та його гомосексуальну практику, про яку можна дізнатися в інтернеті! Тому поки духовенство та монахи не викорінять содомію-педофілію зі своїх лав - не маєте морального права осуджувати світських осіб, коли самі не дотримуєтеся біблійної науки!!!

  • Halo | 30 вересня 2018, 12:19
   Коментувати коментар

   Себто ви визнали, що содомія порок.

  • velovs@ukr.net | 5 жовтня 2018, 08:26
   Коментувати коментар

   Так, що ж, власне, являє собою ця "біблійна наука"? Збірник "казок" і "міфів" про, мовляв, жорстоко-кривавого національного "божка-демона" Єгову-Яхве та проповідь "вищості" одного-єдиного народа над усіма іншими і т. п. Чи - все-таки - дороговказ, зокрема, до моральної взірцевості і чистоти тощо. ----------- Мабуть, тут слід, зрештою, однозначно ВИЗНАЧАТИСЯ у своєму ставленні до Біблії! Тобто, сліпо й бездумно повторювати - з цього приводу - відомі сентенції і злобні вигадки різного штибу атеїстів-безбожників, в т. ч. і комуняк-більшовиків, запекло-антихристиянських неоязичників і окультистів, агресивно-войовничих расистів і ксенофобів, включаючи нацистів і неонацистів, та ін. збоченців і людиноненависників. Або - чітко і ясно - погодитися з їхніми принциповими - світоглядно-ментальними опонентами. :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Моніторинг ЗМІ

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 1 квітня 2020, 08:53

  Дуже цікаве й переконливе свідчення! І гарна відповідь усім цим - секулярно-ліберальним та всіляким іншим і різнобарвним, по суті, безбожникам і беззаконникам!

 • velovs@ukr.net | 1 квітня 2020, 06:10

  А хіба в нас цього "розуму" набагато більше?! Теж: не надто вже багато. І негативних та ганебних наслідків цього - цілі три величезні (і вельми очевидні для всіх) купи... ----- І з цього

 • Ігор Затятий | 1 квітня 2020, 05:33

  Не надурно ж Бог забрав розум у цього "насєлєнія".

 • velovs@ukr.net | 31 березня 2020, 16:29

  Мабуть, ці люди, ініціатори й потенційні учасники такого хресного ходу, - а, тим паче, з точки зору "взірців" цього грішного й безбожного світу - виглядають, м'яко кажучи, не надто

 • velovs@ukr.net | 31 березня 2020, 15:56

  Дуже "євангельська" ця постава...

Популярні статті місяця