Папа пропонує журналістам самим аналізувати звинувачення на його адресу, пов’язані з кардиналом у США

29 серпня 2018, 12:18 | Суспільство-дайджест | 0 |   | Код для блогу |  | 

Богдан Цюпин

"Голос Америки", 29 серпня 2018

 

Папа Римський Франциск на прощальному богослужінні в Дубліні у неділю 26 серпня 2018р.

Папа Римський Франциск на прощальному богослужінні в Дубліні у неділю 26 серпня 2018 р.

Папа Римський Франциск сказав, що наразі не буде відповідати на листа колишнього ватиканського дипломата про особисту відповідальність провідника Католицької церкви за замовчування конкретних звинувачень про сексуальні злочини, скоєні кардиналом у США.

Йдеться про оприлюдненого у консервативних католицьких ЗМІ листа від архієпископа Карло Марія Віґано, який на 11 сторінках звинувачує багатьох чинних і колишніх чільних посадовців Ватикану та представників церкви у США у покриванні справи кардинала Теодора МакКарріка, який минулого місяця пішов у відставку через звинувачення у сексуальних злочинах.

Звинувачення і заклик до відставки Франциска з’явилося під час дводенного візиту Папи до Ірландії, упродовж якого він був змушений зосередитись на проступках представників церкви, що донедавна відігравала провідну роль у всіх сферах життя тієї країни.

У травні Ірландія на референдумі проголосувала за скасування заборони абортів, а 2015 року - за узаконення одностатевих шлюбів.

Перед сотнями тисяч людей у Дубліні Папа виступив з емоційним закликом до покаяння і прощення.

У суботу він назвав "лайном" корупцію та покривання злочинів представниками церкви.

Деякі ЗМІ припускають, що лист є ознакою тиску на Папу з боку консервативніших кіл в ієрархії Католицької церкви.

Глава католиків світу відверто говорив про те, що церковні кола несуть відповідальність за знущання, включно з сексуальними злочинами, за експлуатацію жінок, свавілля з дітьми тощо.

Але щодо листа Віґано Папа Франциск сказав журналістам у літаку, повертаючись з Ірландії, щоб вони “уважно прочитали документ і зробили висновки самостійно”.

“Я не буду говорити про це жодного слова. Я вважаю, що заява говорить сама за себе”, - цитує слова Папи агенція Reuters та інші ЗМІ, зауважуючи, що у листі не наведено документальних доказів нових звинувачень.

Папа сказав, що може повернутися до теми пізніше, коли звинувачення будуть проаналізовані глибше: “Коли мине трохи часу і ви зробите висновки, можливо, я говоритиму”.

Листа архієпископа Віґано називають новим ударом для католицької церкви у Сполучених Штатах.

Карло Марія Віґано був папським посланцем у Вашингтоні між 2011 і 2016 роками.

У листі він пише, що ще у червні 2013 року сказав новообраному Папі Франциску про звинувачення на адресу МакКарріка.

У липні 88-річний кардинал МакКаррік був змушений піти у відставку на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях до семінаристів.

Окремі звинувачення стосувалися дій МакКарріка щодо 16 річного хлопця.

Архієпископ Віґано стверджує, що Папа Франциск знав про "корумпованість" МакКаріка, але "покривав його до останнього".

Система Orphus
Рейтинг
0
0

Моніторинг ЗМІ

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:53

  Особливо "цікаво" читати пасажі, в яких єврейський "бог" залякує та винищує народи, вимагає жертвопринесень, говорить про свої ревнощі, впадає у гнів, заохочує рабство... Як

 • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:34

  Наші священники теж осуджують співжиття за коханням, тому нічим не відрізняються від рпц своїми тавруваннями ЛГБТ. Показна мораль щастя не приносить! Навіть зі щтампом у паспорті та церковним шлюбом

 • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:24

  Душа насправді розуміє, що тіло її обмежує і вона хоче мати більше можливостей для розвитку. Тому варто долати надумані проблеми і йти у бік європейських цінностей!

 • enzian | 17 лютого 2020, 14:53

  Звісно, вони ж не могли сказати, що отримали наказ з Москви.

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 13:07

  Досить немало, як на мій погляд, правильних і слушних думок і акцентів наголошено і зафіксовано в цій статті. В т. ч., зокрема, щодо цього: "У церквах не може відбутися уніфікація догматики

Популярні статті місяця