Закон Латиніної й інформаційна безпека католиків

21 березня 2018, 10:54 | Суспільство-дайджест | 6 |   | Код для блогу |  | 

о.Орест-Дмитро Вільчинський

"Католицький оглядач", 19 березня 2018

Московитська журналістка Юлія Латиніна, яка вимушена була емігрувати з РФ через неодноразові спроби замаху на її життя, без сумніву, - непересічна особистість. Не надаючи оцінки її дивним поглядам на християнство і релігію в цілому, варто відзначити, що як професіонал вона добре орієнтується в інформаційному полі. І саме вона сформулювала своєрідний закон, який описує життя fake news – неправдивих новин.

У часі передвиборчої кампанії Дональда Трампа та й підчас його президентства, яке триває, ліво-ліберальні ЗМІ стали джерелом неймовірної кількості фейкових новин про цього американського політичного діяча.  Ці fake news в основному зводились до двох посилів: нарешті нарили докази, що Трамп працював/працює на Кремль та ось-ось Трампу оголосять імпічмент.

Основна проблема полягала в тому, що ці новини виглядали дуже правдоподібно, і їх можна було сприйняти за чисту монету. Проте, вони ніколи не отримали свого логічного продовження, вони з’являлися, породжували інформаційну хвилю, яка докочувалася до наших берегів, і безслідно зникали або отримували розв’язку, яка, фактично, заперечувала їхню віродостойність.

Отож, Латиніна сформулювала закон про fake news: якщо новина з’являється і не отримує свого логічного завершення, або отримує завершення, яке її заперечує, то маємо справу саме з fake news.

Практично від моменту свого обрання Папа Франциск часто ставав жертвою fake news, які приписували йому неймовірно ліберальні революційні висловлювання, породжуючи інформаційні цунамі, потім виявлялося, що або журналісти вирвали його слова з контексту, або просто не вірно переклали.

Проте, останнім часом доводиться стикатися з fake news, які продукуються всередині ватиканських мурів. Свого часу сильний скандал довкола англійського тексту проміжних висновків Синоду єпископів Католицької Церкви стосовно сім’ї, з якого випливало, що Церква мало готується визнати позитивність одностатевих зв’язків, виявився наслідком недобросовісного перекладу тексту, за який проголосували Отці Синоду.

Цими днями ми стали свідками чергової спроби фальсифікації інформації з боку деяких працівників Ватиканського секретаріату в справах комунікацій. Йдеться про спробу сфальсифікувати посил листа Папи-емерита Бенедикта ХVІ.

З оприлюдненої витяжки листа читач міг прийти до висновку, що Бенедикт ХVІ не має жодних критичних зауважень до запропонованого йому на рецензію теологічного збірника з 11 невеликих томиків.

Проте, вже практично на наступний день було опубліковано більшу частину листа Папи-емерита, у якій йшлося про те, що Бенедикт ХVІ 11-и томний збірник не читав. Окрім цього, виплило, що працівники Ватиканського секретаріату в справах комунікацій дещо підфотошопили першу сторінку цього листа. Усе це змусило Ватикан визнати, що йдеться про фальсифікацію інформації. 

Тепер же ж з’явилася інформація, що, виявляється, навіть те, що було опубліковане як цілий текст листа, виявилось знову таки не повним. У цьому «повному» текст відсутній ще один абзац, який повністю змінює характер оцінки 11-томника.    

«Я також хочу висловити своє здивування тим, що серед авторів є професор Гюнерманн, котрий під час мого понтифікату відзначився тим, що провадив антипапські ініціативи. Він відіграв значну роль у випуску «Kölner Erklärung» [Кельнська декларація – пер.], яка, стосовно до енцикліки «Veritatis splendour» здійснювала злісні напади на вчительський авторитет Папи, особливо в питаннях моральної теології. Також «Europaische Theologengesellschaft» [Європейське теологічне товариство – пер.], яке він заснував, було від початку створене ним як організація в опозиції до папського магістеріуму. Згодом, церковне бачення багатьох теологів уникнуло цього напрямку, що дозволило цій організації стати звичайним інструментом для зустрічі теологів», - пише Бенедикт XVI.

Тобто, Папа-емерит не дав жодної підтримки 11-томника, який, начебто, мав би представляти теологічні погляди Папи Франциска.

Така сумна інформаційна ситуація є, на мою скромну думку, індикатором того, що ліво-ліберальна інтелектуальна нечистоплотність, бажання зманіпулювати інформацією для підтвердження своїх переконань дає про себе знати й там, де би цього не мало бути. Усе це створює ситуацію, коли навіть офіційним ватиканським інформаційним джерелам уже не можна відразу довіряти, а потрібно навіть ці джерела, по можливості, перевіряти.

Це не тільки удар по віродостойності офіційних інформаційних ватиканських джерел. Це, в першу чергу – удар по Вселенській католицькій спільноті. Інтелектуальна нечистоплотність кількох ватиканських працівників, фактично, створила серйозну загрозу у комунікації між вірними та Проводом Церкви. Адже тепер кожна інформація Ватиканського Секретаріату в справах комунікацій викликатиме підозру: а чи достовірною є ця інформації, чи, може, знову комусь прийшло до голови щось підправити?

У цій ситуації інформаційна безпека католиків вимагає від кожного з нас бути обережним не лише у сприйнятті інформації через світські чи церковні ЗМІ, а навіть і до тієї інформації, яка з’являється на офіційних ватиканських каналах.

Це, у свою чергу, вимагає від католиків, які хочуть залишатися вірними Христу і Його Церкві, з обережністю ставитись навіть до офіційної інформації, усвідомлюючи собі, що навіть з офіційних джерел ця інформації може бути неточною. А це, знову ж таки, вимагає від нас, католиків, не поспішати відразу робити якісь, а тим більше доленосні рішення, спираючись на першу інформацію, яка потрапила нам в руки, навіть, якщо це інформація з офіційного джерела. Потрібно зачекати, провірити джерела, а щойно тоді робити якісь висновки.

Стратегію інформаційної безпеки для кожного вірного заклав ще на початку існування Церкви св. Іван Євангелист: «Любі, не кожному духові вірте, а випробовуйте духів, чи вони від Бога, - багато бо лжепророків прийшло на світ». (1 Ів. 4,1).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Учкудук | 21 березня 2018, 18:26
  Коментувати коментар

  Хоча в наш час Церквою і урядами правлять масони,які служать сатані і ведуть світ до знищення християнської віри і загибелі людських душ, до встановлення царства антихриста. І якраз Мати Божа в своїх з'явах про це попереджає:в Ла-Саллет, Фатімі, Монтіхіарі і багатьох інших місцях. Дим,кіптява, чад сатани вже у Ватикані, про що і свідчить дана стаття.

  • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 19:31
   Коментувати коментар

   Так, справді: ті духовні послання - застереження й пророцтва, які - через з'явлення Діви Марії - Божим Провидінням були передані християнам, зокрема, у Фатімі, актуальні й нагальні ще й ПОДОСІ! ----- Крім того, в сучасній Церкві дійсно: має місце чимало очевидних негараздів і проблем, у т. ч. навіть і відступництва... Одначе ця - ледь не істерична "інфа" про те, що, мовляв, "в наш час Церквою і урядами правлять масони", - це, в усякому разі, явне ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ! Все те, що має своїм першоджерелом, передусім і головно, ультраконсервативні та реакційні чинники сучасного, а особливо - параноїдально-ксенофобні кола і структури московського мракобісно-чорносотенного квазі-"православ'я". А точніше - КРИВОСЛАВ'Я... ----------- Водночас: прихід і воцарювання - чи не над усім світом, одначе на досить нетривалий час - Антихриста та його команди: все це, по суті, НЕМИНУЧЕ й НЕУНИКНЕННЕ! Зате: за ним - одразу й неодмінно - в цей світ знову повернеться його істинний Цар царів, Господь і Спаситель - Син Божий Ісус Христос з Назарету!!!

 • Учкудук | 21 березня 2018, 18:10
  Коментувати коментар

  А від якого духа пішли протестанти- кальвіністи, баптисти, п'ятидесятники , квакери, адвентисти і куча всяких штундистів? Тепер, що не проповідник, то вчесть себе називає "церкву". Всі з них користуються Біблією, а одностайності не мають. До речі: ту ж Біблію так би мовити, канонізувала традиційна Церква в ІІІ ст., коли ще тих "реформаторів" і в гадці не було. А тепер повчають тих же наслідків, як їм заповіли батьки жити.

  • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 18:50
   Коментувати коментар

   Протестантська Реформація, до речі, "пішла" саме під дією Святого Духа. Тобто, ті всі добре знані - прикрі й ганебні ДЕФОРМАЦІЇ та викривлення, зловживання і аморальні беззаконня, що їх і в них - свого часу - припустилася й потонула Західна Церква, нагально вимагали ПОВЕРНЕННЯ до ПЕРВІСНОЇ - автентичної ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ сутності і форми Христової Церкви: її РЕФОРМАЦІЇ! ------ До речі, канон християнського Святого Письма і був новозавітньою Церквою сформований та канонізований - і теж, між іншим, під натхненням і проводом Святого Духа - якраз у той період її історії, коли та ПЕРВІСНА - євангельська її автентичність ще, загалом, ЗБЕРІГАЛАСЯ!!! -------- Так, тоді, в ХVI ст., отцям-ініціаторам Реформації, на жаль, так і не вдалося повернути Церкву до ВСІЄЇ повноти, простоти і правди євангельських часів. А тому-то надалі - під впливом Духа Божого та потреб часу - знадобилися наступні кроки (хвилі) у реформуванні й оновленні Церкви. ---------- Разом з тим: це саме протестантська Реформація і спонукала провід та ієрархію Католицької Церкви започаткувати й здійснювати - багато в чому дзеркальний - комплекс очисних та оздоровчих РЕФОРМ, що увійшли в історію під назвою КОНТРРЕФОРМАЦІЇ!!! ----------- Крім того, вже у ХХ ст. і тодішній євангельський протестантизм, а дещо пізніше - і, власне, католицизм, охопила потужна й благословенна - масштабна злива Святого Духа, в хрещенні, дарах і плодах Якого благодатно й успішно наразі живуть і служать Богові і людям СОТНІ й СОТНІ мільйонів правдивих християн: ОБОХ цих церковних традицій по всьому світі! І якоїсь - в цьому - дуже помітної та суттєвої між ними різниці - по суті й практично - НЕМАЄ!

  • velovs@ukr.net | 22 березня 2018, 10:42
   Коментувати коментар

   Р. S. Разом з тим тут, мабуть, слід зауважити ще й таке. Якщо б католицька верхівка - із самих початків - не чинила впертий і агресивний опір та переслідування, а поставилася з належним й мудрим розумінням до тих пропозицій та ініціатив щодо реформування - очищення, оздоровлення й оновлення Церкви, то тоді, ймовірно, вдалося б уникнути прикрого та драматичного й трагічного поділу-розколу західного християнства... ------- Та, відповідно, тієї гострої та непримиренної - взаємної нетерпимості й ворожнечі та обопільних гонінь на релігійному ґрунті, які виникли внаслідок цього. Не було б тоді й тих - руйнівних і кривавих збройних конфліктів і протистоянь, а особливо - надзвичайно спустошливо-нищівної Тридцятирічної війни (1618-1648 рр.)... ------------- Як знати: можливо, тоді б і доля нашої Батьківщини та її історичної Київської Церкви також пролягла б у зовсім іншому - більш благословенному й щасливому річищі... --------------------- Одначе, як добре відомо, історія не має умовного нахилу. А тому й увесь історичний літопис Європейського континенту та, загалом, цілого світу, починаючи від першої половини ХVІ ст. і далі - аж донині, написався саме так, як ми його (на сьогодні) маємо й знаємо... А тому наразі мусимо - з усього того - робити правильні й зважені висновки!!!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 15:26
  Коментувати коментар

  "Стратегію інформаційної безпеки для кожного вірного заклав ще на початку існування Церкви св. Іван Євангелист: «Любі, не кожному духові вірте, а випробовуйте духів, чи вони від Бога, - багато бо лжепророків прийшло на світ». (1 Ів. 4,1)." --------- Так от, приміром, католицький догмат про т. зв., мовляв, "непомильність" єпископа Рима в "питаннях віри і моралі": цей дух від Бога?! Або про його, глави Ватикану, цей (начебто) статус "намісника Бога на землі"?! Звідки цей дух? ------- Чи, скажімо, догмат про (нібито) "непорочне зачаття" Діви Марії, який, по суті, придає їй "божественну" сутність і природу і (де-факто) покликаний "обґрунтувати" та "виправдати" всі наявні перекоси, перебільшення й дисбаланси у католицькому поклонінні і почитанні Пресвятої Матері Ісуса... А від кого цей дух?! І т. д. й т. п.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Моніторинг ЗМІ

Останні коментарі

 • Михаил | 17 січня 2019, 00:01

  Денисенко, по четным "патриарх", а по нечетным просто аферист, не может понять, что такое искренняя Вера в Бога. Для его ума это непостижимо, т.к. он во всем ищет выгоду и думает, что все

 • Fr. Valerii | 16 січня 2019, 22:33

  А може ця справа підпадає під юрисдикцію земноно суду?

 • bopa | 16 січня 2019, 21:24

  Чи може такий християнин виконувати служіння архієрея? Ні!

 • bopa | 16 січня 2019, 21:22

  Чому Блаженніший Володимир не підняв питання проклинання митрополитом Лебедем?

 • bopa | 16 січня 2019, 21:01

  А на справді - ФЕЙК? https://kamin.rayon.in.ua/news/119594- Щось на РІСУ не подібне. Чи це було колись не подібне? Жаль!

Популярні статті місяця