Облудний апостол. Чому не варто вірити в обіцянки лідера «Відродження»

22 грудня 2017, 10:28 | Суспільство-дайджест | 1 |   | Код для блогу |  | 

Павло ФЕДОРОВ

"Твоє місто", 21 грудня 2017

Хто такий Володимир Мунтян, якого рекламують у Львові. 

171222_muntian.jpgМайже у  центрі Львова, біля офісної будівлі на початку проспекту Чорновола, нещодавно з’явився банер із рекламою програми релігійної організації  «Відродження» та її очільника Володимира Мунтяна. Громадський активіст Павло Федоров розповідає, що криється за вивіскою цієї «церкви» і ким є її лідер.

Хто такий Володимир Мунтян? Свого часу його засудили на три роки за крадіжку та шахрайство. Ув’язнення відбував у колонії в Кривому Розі, де й познайомився з місіонерами-п’ятидесятниками, які відвідували в’язнів.

Вийшовши на волю, Мунтян приєднався до цієї релігійної громади, закінчив біблійний коледж Християн віри Євангельської.

Його послали з місією заснувати церкву в селі Перещепиному на Дніпропетровщині. Мунтян виконав завдання, але частково – заснував церкву харизматичного напрямку.  Церква п’ятидесятників виключила його зі своїх лав. Відтоді самозваний пастор пішов своїм шляхом: створював церкви на Дніпропетровщині, а потім і в Києві, де зараз розташований центр організації.

Мунтян називає себе апостолом. Насправді ж його відлучили від церкви 2013 року, а Українська міжцерковна рада у 2013 і 2016 роках виступила з заявами, застерігаючи вірних щодо діяльності Мунтяна та Сандея Аделаджі – ще одного харизматичного пастора, який виявився шахраєм. Представники протестантських церков називають «Відродження» «деструктивною та небезпечною» організацією, попереджаючи, що людей там можуть обдурити, зруйнувати духовно, довести до банкрутства.

Людям, які приходять до «Відродження», обіцяють звільнення від родових проклять, «вінка безшлюбності», «печаті самотності», «прокляття бідності». Представники євангельських церков убачають у цьому окультні практики. Під час молитов за звільнення від демонічної сили на сцені часто з’являються підставні особи.  Мунтяна не раз ловили на неправдивих заявах, зокрема й на засіданні Української міжцерковної ради. Поміж іншим він говорив, що його покликання не в тому, щоб збудувати нове об’єднання церков, а в «хрестових походах» у різних регіонах України для допомоги місцевим церквам. На практиці ж «Відродження» просто приєднує до себе місцеві церкви, переманює до себе вірян і служителів, використовуючи для цього ЗМІ та різні маніпулятивні технології, а якщо вони не спрацьовують, то й хабарі.

Про такі «дрібниці», як призначення на духовне служіння осіб із сумнівною репутацією, публічне приниження пасторів інших церков чи образи незгідних із його «практиками», здається, не варто й згадувати.

Є в діяльності «Відродження» й ознаки тоталітарної секти. Вони не гребують психологічним тиском, маніпулюванням свідомості, формують культ особистості Мунтяна.

Мунтян обіцяє своїм прибічникам «гарантоване» Боже благословення, наприклад, добре здоров’я та матеріальний добробут. Але за однієї умови: щедрих дарів самому пасторові «на служіння». Люди, які йому повірили, часом набирають кредитів на космічні суми, щоб на них зійшло благословення. Та натомість мають борги й проблеми з кредиторами.

Такі «духовні лідери» часто знаходять прихильників серед тих, хто мріє вмить казково розбагатіти без щоденної сумлінної праці, або ж серед тих, хто опинився у скруті й шукає підтримки. У таких ситуаціях люди часто бояться робити вибір чи брати на себе відповідальність, тому готові віддати свою долю в руки того, хто все вирішить або бодай переконливо це пообіцяє. Цим користаються шахраї, які майстерно грають на людських слабкостях. Людина потрапляє в залежність, а «прозріває» лише тоді, коли з неї вже висмоктали все, що вона могла дати.

Як не потрапити на гачок до таких людей? Передовсім не поспішати й не вірити сліпо незнайомцям, які обіцяють розв’язати ваші проблеми й нічого не просять взамін. Особливо треба бути пильними тоді, коли складні проблеми обіцяють розв’язати швидко й безболісно, малюють картини неймовірного фінансового процвітання, демонструють «чуда». Досвід каже, що складні проблеми не мають простого роз’язання й вимагають складних рішень із болючими наслідками. Багатіють легально хіба що біржові маклери й продавці біткойнів, звичайні ж люди досягають успіху клопіткою працею.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 22 грудня 2017, 11:28
  Коментувати коментар

  "Досвід каже, що складні проблеми не мають простого роз’язання й вимагають складних рішень із болючими наслідками."--------------------------------------------------------------------------------------------------Це - суто ЛЮДСЬКИЙ досвід. Той, який не спирається і не враховує існування і діянь всемогутнього, милостивого й предоброго Господа Бога та Його благої волі і планів. І у Якого - на кожну конкретну, навіть найскладнішу й найтяжчу, ситуацію і проблему - можуть бути (і направду є!) Свої "рецепти" і розв'язки.------------------------------------------------------------------------------- Автор цього коменту ніяк не є членом цього релігійного угруповання, яке іменує себе, як "Духовний центр "Відродження"". Та, відповідно, жодним чином не належить до числа симпатиків його самозванного (самопризначеного) "апостола". І навіть більше того: знає про правдиву сутність їхньої діяльності не лише з повідомлень медіа і т. п. Тим більше, що декілька разів і сам бував та особисто спостерігав за тим, що реально відбувається на зібраннях цієї, по суті, квазієвангельської і псевдохаризматичної "спільноти"...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • serge1717 | 22 лютого 2019, 00:22

  де ви взяли цю мухумуху чи бляхумуху. що все обгівнює???

 • serge1717 | 22 лютого 2019, 00:20

  Що за сцикливий у нас суд???Чи може йому пороблено???

 • В. Ясеневий | 21 лютого 2019, 21:48

  Мало, мало, і мало, - шановні пане і панове, грецькі католики...Ну чому ж, Ви, не закликали всіх своїх грецьких католиків уважно вивчити життя всіх кандидатів у президенти, як це роблять на

 • muhamuha33 | 21 лютого 2019, 20:40

  Ленін був правий, коли говорив що релігія це отрута для народу! Тепер американські посіпаки застосовують релігію для розколу України ще більше!  Вони отруюють псевдорелігією українське суспільство

 • muhamuha33 | 21 лютого 2019, 19:26

  Якби варфоломій провів би собор з іншими православними церквами і більшістю голосів було б вирішено питання Розкольників спільно, то це була б інша справа, а так він сам пішов у розкол!!!

Популярні статті місяця