РПЦ: Последний бой – он трудный самый...

2 серпня 2016, 16:37 | Суспільство-дайджест | view photo | 3 |   | Код для блогу |  | 

Тарас Возняк

"Блоги. Українська правда", 27 липня 2016 року

Сьогодні нарешті наступив фінал чергової ФСБешної постановочки за назвою "Всеукраинский Крестный ход – ход мира, любви и молитвы за Украину" – ось так – не менше і не більше...

Ну і всі розуміють політичні аспекти цієї провокації – розхитування України зсередини, перетворення України на киплячий котел.

Звісно, що хода це лише один з елементів знищення України – це спроба паралізування її волі.

Однак, як на мене не вдалося. Російська православна церква стрімко втрачає позиції в Україні.

Але ніхто не зауважив того, що попри політичні аспекти цієї провокації, є ще й інші – моральні і суто економічні.

Щодо моральних засад: Оглядаючи телерепортажі цієї постановки, я не міг позбутися відчуття, що десь ми всі це бачили. І згадав "Крестный ход в Курской губернии" великого реаліста і нашого земляка Іллі Юхимовича Рєпіна:

РПЦ: Последний бой – он трудный самый...

Та сама спека. Та сама безвихідь. Для Рєпіна це епічне полотно – показ глибокої обездоленості і показушного благолєпія предводителів цієї ходи. Як і тоді так і тепер глибоко нещирої. Такої, яка не має нічого спільного з християнством – в тому числі православ'ям. Як і тепер...

Про обездоленість не буду – досить подивитися на кадри тих нещасних, що плетуться обіч "Крестного хода". Їх провідником є маленький горбун на полотні Рєпіна, якого мужик не пускає до ікони. Таких самих нещасних можемо побачити і на наших екранах.

Натомість у натовпі убогих домінують священники – хоча хочеться написати – попи – в золотих ризах. Ну от нічого не змінилося.

Але мене найбільше зацікавив не так сам піп, як фігурка кустодієвської дамочки з іконою за ним. Бо саме вона мені прояснила те, що на ми споглядаємо на екранах, але не бачимо.

Нам показують вервицю молодиць у хустинах, які хвацько, а подекуди з діточками йдуть маршем на Київ. Ну просто кров з молоком! І якось ніхто не задумується, а що це за молодиці. Дамочка на полотні Іллі Рєпіна прояснила мені цю оповиту туманом духовності таїну:

Та це ж єгомості! Та це ж попаді стрункими рядами марширують по своє. А за чим ідуть ці попаді – ще й діточок своїх ведуть? А за окормлєнієм! І то не духовним, а матеріальним!

Російська церква в Україні тратить не лише позиції, а й приходи, і що головне – фінансові поступлення. Звісно, одноразово депутат Верховної Ради України з ініціалом Н. може воспомощЪствовать. Але ж тих діточок тра ще вивчити та в життя пустити. От і марширує бойовий корпус єгомосців-матушок на Київ. Це боротьба за метал, а не за мир і любов в Україні.

Але чи можна зібрати аж стільки матушок? А давайте прикинемо.

Українська православна церква налічує 46 єпархій. Загалом в Українській православній церкві налічується 179 монастирів та 4,6 тис. ченців і черниць. Самих парафій, яких в часи Януковича збільшували шаленими темпами, є 9680! Останні 10 років, після того як Путін прийняв рішення знищити Україну, кількість парафій цієї московської церкви збільшувалася на 200-250 на рік! Ну добре, не всюди правлять одружені священники. Але яка ж то армія матушок! От вам і відповідь на такий кустодієвський вигляд наших молільниць за мир і любов...

РПЦ: Последний бой – он трудный самый...

Кустодієв допоміг мені позбутися полуди і подивитися на цих молільниць широко відкритими очима. І мені відкрилося – та ж ось хто дає такі хвацькі репортажі для наївних журналісток наших телеканалів. Та це ж наші попаді, що втратили парафії та окормлєніє після Майдану Гідності довкола Почаївської Лаври!

А тепер перейдемо до чистої бухгалтерії. Проведемо рекогносцировку на полі бою. До самих священників (близько 10 тис.) додаємо матушок (9 тис.) та монашествующих (4,5 тис) – і отримуємо щонайменше 23,6 тис осіб! Ось така армія окормляється в УПЦ МП! І саме таку армію вона може виставити на Володимирській гірці! Це якщо не враховувати мережі інших організацій та бізнесів, які з нею афілійовані!

Ну і про бізнес – ні для кого не є таємницею, що Україна для Російської православної церкви і її підрозділу в Україні УПЦ МП є головною фінансовою базою. Самі росіяни не надто релігійні і не надто щедрі до РПЦ. Не те що українці. Тому цей "Всеукраинский Крестный ход – ход мира, любви и молитвы за Украину" – це так само бій РПЦ за свої доходи – нехай навіть для свого підрозділу УПЦ МП як інституції.

Матеріальні інтереси РПЦ, УПЦ МП як інституції та особисті матеріальні інтереси бойового корпусу батюшок та матушок співпали на 100%. Це і є той ресурс, яким палатиме вічний вогонь їхньої боротьби з Україною. І він не теоретичний, не еферемний, а конкретний. Тому боротимуться вони з Україною, яка не бачить місця московській церкві в Україні, щиро і до кінця.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Кропива | 4 серпня 2016, 11:05
  Коментувати коментар

  Ггггг... а куди ж тоді матушки попів з КП подівались? Чи жінкам інтуіція підказує триматись подалі від чоловіків, які навіть храми беруть силою?

 • Чуваки | 4 серпня 2016, 08:33
  Коментувати коментар

  Очень смешно конечно читать эту церковную версию "горе от ума". Но как ни старался ее автор украинским Грибоедовым у него стать не получилось. А все потому что как гласит одна популярная украинская пословица, танцевал, танцевал, да не поклонился. Скорее всего это можно отнести к недостаткам нашего украинского недообразования, когда всех нас ограничивают в нашем культурном наследии, на которое мы все без сомнения имеем право так же как его имели наши отцы и деды и прадиды при тиране Сталине. Он то как раз и не боялся великого русского языка и уже тем более произведений русских классиков, хотя как мы знаем по национальности был ещё менее русским, чем мы сейчас. Как ни выглядит это странным, но "Горе от ума", жемчужин русского литературного наследия, тогда бы несравнимо более доступно для изучения в школах чем сейчас. Видимо по причине такого культурного самоограничения, автор не знаком с одним из великих русских произведений, а жаль, иначе он мог бы придать более благородный вид своему жалкому пасквилю, задав в его завершение всего лишь один единственный вопрос - А СУДЬИ КТО?

 • Игил | 4 серпня 2016, 00:11
  Коментувати коментар

  пояснюю і ПОПЕРЕДЖУЮ по-людські! увага всім! Коли на Майдан зберуться ВСІ вищезгадані білі МАТУШКИ УПЦМП,то вам(новоАмерикоси)відразу всім ТОРБА!!! А коли до них приєднаються ще всі чорні матушки,то ВАМ,шановні,буде не торба,а КРАПКА і АМІНЬ!!! Ви ніколи навіть в уяві своїй не бачили такого Гніву Божого! Єдина Надія,що можливо вони не здогадаються зібратися одночасно всі))))

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 11:25

  Чергова провокативно-порохоботська "страшилка-лякалка"?

 • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 10:38

  Власне, уже сам зміст цієї новини геть спростовує все те лихослів'я і брудні вигадки й наклепи про правдивих християн, що їх тут поширює (перепрошую) педераст-неонацист. ------ Разом з тим: як

 • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:46

  ПОПРАВКА. У посиланні на біблійний текст машинально припустився неточності. Себто правильно слід читати так: (Іоїл 2:31).

 • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:41

  Разом з тим. ---- Уже направду дуже наблизився той час, коли в цей світ повернеться Христос й, відповідно, Його "настане день Господній, великий і страшний" (Іоїл 3:31). Причому, судячи з

 • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 21:23

  Церква використовує радянські методи агітації - паради, тільки під своїм "соусом". Такі переміщення "богообраних" виразно показує їхню гординю, самозакоханість, пихатість. А коли

Популярні статті місяця