Блаженніший Любомир привітав «Обнову» з 80-річчям

15 квітня 2010, 13:09 | Калейдоскоп-дайджест | 0 |   | Код для блогу |  | 

"Офіційний сайт УГКЦ", 15 квітня 2010 року

З архиєрейським благословенням та побажаннями многих Божих благодатей у здійсненні своїх ідеалів звернувся Глава УГКЦ до учасників святкування 80-ліття академічного товариства «Обнова», повідомили у канцелярії Верховного Архиєпископа. Привітання Блаженнішого Любомира зачитали на ювілейних урочистостях, що відбувалися у Львові цієї неділі.

«Справжнє оздоровлення нашого державного організму вимагає людей відповідно із високим інтелектуальним рівнем, яких життя і діяння побудовані на послідовно дотримуваних моральних засадах. Беручи під увагу нашу тисячолітню традицію, нам потрібно християнської еліти, справжньої еліти, а не штучно сфабрикованої», – наголосив у зверненні Блаженніший Любомир.

 

«В таку хвилину треба нам усім пригадати  не тільки історичні дані „Обнови”, її початки в Україні, продовження та збереження в країнах після воєнної еміграції та щасливе відродження в уже вільній незалежній своїй державі. Але також застановитися: чому таке християнське академічне товариство важливе в житті нашої Церкви, а через неї також і в житті народу, – зазначив Глава Церкви. – 80 років тому це товариство народилося в лоні Греко-Католицької Церкви. Повстало воно у свідомості потреби гуртування академічної еліти, яка мала належне релігійне виховання».

 

Зауваживши, що у давні історичні часи провідні прошарки суспільства ідентифікували із династичною шляхтою, а у модерні, для яких більш питомим був так званий суспільний демократичний лад, – звертали більшу увагу на інтелектуальну формацію провідних верств, Блаженніший Любомир резюмує: «Заслугу такого зрозуміння та заснування академічного товариства „Обнова” треба приписувати таким постатям як Митрополит Андрей (Шептицький)».

 

На думку Блаженнішого Любомира, «святкування 80-літнього ювілею, з однієї сторони, –пригадка про цілий ряд душею та тілом відданих во благо своєї Церкви і свого народу постатей, завдяки заслугам яких ви можете зібратися; а з другої сторони, – це повинна бути справжня обнова совершенного наміру бути живим, дійсним, не тільки по-імені, членом християнської еліти, і тим будувати гідну людини майбутність своєї Церкви, свого народу і своєї держави».

 

Нагадаємо, що Товариство українських студентів-католиків «Обнова» було засноване у Львові 1930 року з ініціативи Митрополита Андрея та майбутнього Патріарха Йосифа (Сліпого). Першим духівником товариства був професор філософії та теології Львівської богословської академії блаженний о. Микола Конрад. Гаслом товариства є «Оновити все в Христі».

 

З початком Другої світової війни товариство припинило свою діяльність у Львові і продовжило функціонувати в еміграції. З 1947 року товариство діє у Німеччині, Бельгії, Британії та в Північній Америці.

 

2 квітня 1992 року товариство «Обнова» відновило свою діяльність в Україні і на цей час діє в п’яти містах України як Федерація студентської та академічної Обнов.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Моніторинг ЗМІ

  Останні коментарі

  • Zenia | 26 червня 2019, 01:28

   Кацап Миша, ты тоже болен на всю голову лжепропагандой своей дьявольской Московии, хоть тебе и не 90 лет! Но у кацапов это уже не лечится.))) Никто никого не будет судить, потому что

  • Михаил | 26 червня 2019, 01:03

   Ты что, совсем плохой, я что ли про эти деньги придумал? Это твой любимый Денисенко раскрыл секрет. Кстати, двоечник, 28 млн. и 65 тысяч, разница в 430 раз, учи арифметику.

  • Zenia | 26 червня 2019, 00:59

   А все тому, що у вас, отче Симеоне, ще не такий похилий вік, ви ще маєте розум! А Філарет його вже втратив у 90 років! Його треба негайно усунути від церкви та миттю везти до психлікарні, й ще треба

  • Ігор Затятий | 26 червня 2019, 00:56

   Ну хореньке воно вже, дуже хореньке.

  • Zenia | 26 червня 2019, 00:20

   Ты эти доллары туда лично отвозил, лживый кацап?))) А вот москальская церковь УПЦ МП в Москалию дань только из одной Лавры десятками тысяч долларов возит, да не по разу за год! страшно подумать,

  Популярні статті місяця