Отці невидимого фронту

7 лютого 2017, 07:48 | Колонка Тетяни Деркач | view photo | 22 |   | Код для блогу |  | 

Тетяна ДЕРКАЧ

«Чудові» новини надходять від УПЦ Московського патріархату: вона таки починає свій фінальний бліц-кріг в українську армію. Наміри намазано медом: духовна підтримка вірних УПЦ, що воюють на сході країни проти сепаратистів. Силові чиновники, від яких залежало рішення, чи допускати священиків МП до наших військ, тримались довго. Але, здається, те, що УПЦ не вдалось в 2010 році, може вдатися на 4-му році війни з Росією, країною-агресором, де перебуває адміністративний центр УПЦ.

В УПЦ (МП) хочуть іти в армію. Фото УПЦ

Ще наприкінці 2014 р. заступник голови Синодального військового відділу УПЦ архимандрит Лука (Винарчук) скаржився, що відбір капеланів до ВСУ відбувається не на користь його юрисдикції. До останнього часу капеланів Московського патріархату було раз-два та й усе, хоча при цьому повноцінно функціонував цілий Синодальний відділ УПЦ МП із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Головою цього відділу багато років є митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич). У свою чергу, владика Августин скаржився, що, буцімто, «недоброзичливцями активно використовується принцип «колективної відповідальності», коли за дії одного-двох, окремих представників духовенства звинувачують всю Церкву загалом». Правда, нагадує сакраментальне: «за речі, які здані в гардероб, адміністрація відповідальності не несе»? Нажаль, владика Августин погано вміє рахувати, якщо нарахував у своїй Церкві аж одного-двух попів-сепаратистів. Якби митрополит заглянув у відому базу «Миротворець», він би там побачив список, очолюваний Патріархом Московським Кирилом, з багатьох священиків УПЦ, які:

 • вели антиукраїнську (імперську, шовіністичну, людоненависницьку) пропаганду;
 • надавали церковні приміщення для схову зброї та бойовиків;
 • були духівниками сепаратистських незаконних військових формувань тощо.

А є ще священики, які зривають мобілізацію до ВСУ, воюють проти України зі зброєю в руках або виконують функцію корегувальників вогню. Чим займаються єпископи східних єпархій УПЦ на непідконтрольній Україні території, УПЦ взагалі намагається замовчувати. Але навряд чи без відома свого священноначалія тамошні батюшки опікуються бойовиками, благословляють-вінчають-відспівують, відпускають гріхи (цікаво, які?) бойовикам, освячують пам’ятні брили на честь тих, хто розпочав війну на Донбасі. Кримські архиєреї взагалі не витрачають часу на замітання слідів своєї антиукраїнської діяльності, відкрито беручи участь майже у всіх військових заходах, освячуючи зброю, націлену проти України, пам’ятники «чемним людцям» та надаючи «пастирське благословіння» підрозділам російської армії. Деякі архиєреї УПЦ є громадянами Російської Федерації. Тобто, мова йде не про одного-двох «окремих представників духовенства УПЦ», як намагається нас запевнити митрополит Августин, а про цілеспрямовану тенденцію, яка формувалась не один десяток років.

Багато світла на події 2014 року пролило зламане українськими хакерами листування московських біляцерковних активістів типу Кирила Фролова. Дуже детально показано, як вони роками, методично, людину за людиною вербували представників УПЦ у потенційні заколотники та зрадники, які в годину «Ч» будуть готові хлібом-сіллю зустріти окупантів. Ось що, наприклад, сказано про вищезгаданого митрополита Августина (Маркевича): «Митрополит Белоцерковский Августин (Маркевич) – военный епископ УПЦ МП, обладает мощными связями в ВСУ и СБУ, готов информировать о ситуации в них и вести нужную пропаганду».

170207_1.jpg

А ще митрополит Августин у 2003 році удостоївся видатної нагороди від самого президента Путіна – ордену Дружби «за великий внесок в розвиток та зміцнення дружби між народами Росії та України». І не він один єлейно посміхався цьому чудовиську під час церемонії «прінятія на грудь» путінського ордена. Жоден з нагороджених архиєреїв не відрікся від тієї «чорної мітки» після початку війни на Донбасі.

Як свідчить «ФроловЛікс», до осіб, які готові до повномасштабного співробітництва з «відповідними структурами РФ» з метою боротьби з «хунтою», зараховано намісників всіх Лавр УПЦ та інших єпископів. Почаївську Лавру неодноразово викривали в розповсюдженні літератури антиукраїнського змісту або такої, що агітує за російську армію. Вірити цим служителям Божим, що вони «нєпрідєлах», категорично неможливо. Їхній батько – батько брехні.

Вірні Кремлю

Товариш Фролов у своїх листах розкриває роль УПЦ в цій війні – фактично це роль приманки для вторгнення російських військ: «Союз православных граждан Украины и православных дружин самообороны Новороссии призывают Президента Путина ввести на Украину контингент российских войск в связи с угрозой для всей канонической Украинской Православной Церкви Московского Патриархата. В этой ситуации Президент России не просто имеет право, А ОБЯЗАН ввести российский котингент на Украину для защиты Православия, взять под охрану Лавры и другие святыни, заседания Синода и Соборов УПЦ МП должны проходить под охраной российского контингента, а самые важные — на уже осбожденной от бандеровской хунты территории».

УПЦ не приховує, що надає духовну підтримку не тільки українським захисникам, але й донбаським сепаратистам та російським комбатантам. Архиєреям цієї релігійної організації видається цілком нормальним позиціонування «і вашим, і нашим». Нещодавно самопроголошений «прес-секретар УПЦ» Василь Анісімов проанонсував поїздку капеланів УПЦ на Різдво «привітати військових по обидві сторони конфлікту». Неофіційно в УПЦ підтверджують, що студенти Київських духовних шкіл були попереджені про запланований перетин делегацією УПЦ лінії зіткнення і підписували з цього приводу письмові згоди. Тільки завдяки втручанню патріотичної громадськості та військових капеланів, що уже служать в зоні АТО, ці наміри «привітати всіх по обидві сторони фронту» було зірвано.

Найстрашніше, що все вище перераховане абсолютно не бентежить УПЦ, яка, з одного боку, кричить про гоніння на себе від української влади та добровольчих батальйонів, а з іншого цілеспрямовано намагається проникнути в ряди ВСУ. І от маємо: «28 січня в Київських духовних школах відбулася перша лекція в рамках предмета «Духовно-пастирська опіка військовослужбовців і капеланство». Спецкурс вводиться в програму навчання духовних навчальних закладів згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 грудня 2016 журнал №50 п.4.», — радісно повідомляє нам сайт КДАіС УПЦ. А 30 січня представники УПЦ вже були у Львові, де брали участь навчальному курсі для військових капеланів, організований за підтримки Збройних сил Канади спільно з Радою у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, Міністерством оборони та Генеральним штабом України. З цього приводу один з провідних капеланів АТО о. Костянтин Холодов висловив своє щире здивування: «Вам буде смішно, але з нами на навчанні присутні два попи московського патріархату. Якщо це позиція Міністерства оборони — то з такими капеланами у нас не буде оборони. Якщо це позиція Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони — то не варто себе обманювати ілюзіями про ефективність і доцільність цього органу. Навіщо така Рада? Що вона радить міністру оборони? Пане міністр, візьміть у штат механізованих бригад московських попів-сепаратистів? Не бачу доцільності у такій Раді, або перебування в ній».

Зависає дуже велике питання на адресу Міністерства оборони, СБУ та Генштабу: люди добрі, що ви робите? Чи ви не розумієте, чим закінчиться таке «капеланство»? Деморалізовані бійці, яким священики будуть втовкмачувати, що «ми з російським народом брати, а в братів не можна стріляти», що «це не ваша війна, а олігархів», що «поки ви тут воюєте, українська влада розкрадає країну» – всі темники з кремлівських методичок осядуть в головах навіть найпатріотичніших військовослужбовців. І можете не сумніватись, дадуть свої результати. Цьому питанню свого часу було приділено достатньо уваги (див., наприклад, аналітичну записку С.Здіорука «Проблеми організації служби військових капеланів України в умовах агресії Російської Федерації»), але схоже, що хтось наверху ще не награвся у російську рулетку з безпекою власного народу.

Dixi.

Система Orphus
Рейтинг
3
3
22коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • keleynik | 3 квітня 2017, 14:01
  Коментувати коментар

  И это духовенство хотят сделать капелланами в украинской армии? - ДУХОВЕНСТВО УПЦ (МП) ТАКИ ВЗЯЛО УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ В ЛУГАНСЬКУ ІЗ «ЗМІЦНЕННЯ РУССКОГО МИРА» - Это же просто БЕЗУМИЕ! https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/66563/

 • Стефан | 3 березня 2017, 00:41
  Коментувати коментар

  Многие священнослужители не устояли в вере, соблазнились на обман и посулы мирских благ от христопродавцев, верных ленинцев, рулящих с 1917 года, осквернились своими проповедями лжи и ереси, оправданиями серийных убийц, наёмников, сепаратистов, террористов Донбасса и пр. Что в евангельских словах: "Горе миру от соблазнов, ибо надобно прийти соблазнам, но горе тому человеку, через которого соблазн приходит; лучше было бы ему, если бы привесили ему мельничный жернов на шею и потопили его в глубине морской".

  • Оленка | 3 березня 2017, 15:00
   Коментувати коментар

   Амінь. Проте горе людям, а не всій Церкві, створеній ще Нашим Господом Іісусом Христом. Поборників агресивного руського міру повинна виловлювати СБУ, а не пані Деркач у кожній своїй недалекоглядній (чи то навпаки, дуже розсудливо написаній) статті.

  • Nikola Kutovoy | 7 березня 2017, 09:34
   Коментувати коментар

   Кацапы - ЭТО ЗЛО а кацапы в поповской рясе ЭТО ВСЕЛЕНСКОЕ ЗЛО ! Гнать загаженой и обосцаной метлой кацапско - мацковских попов из Украины ! Это лжецы фсб шники и Христапродавцы.

  • Стефан | 9 березня 2017, 17:41
   Коментувати коментар

   России нет с 1917 года, на её месте территория под управлением христопродавцев, верных ленинцев, совкового быдла, колхозной сволоты, поэтому в кромешной тьме, гниении и зловонии повсеместный бардак, ложь, лицемерие, тупость, трусость. Украина единственная страна на постсоветском пространстве и в мире, позволяющая надеяться на помощь, защиту и поддержку честным людям.

 • Николай Николаев | 24 лютого 2017, 10:52
  Коментувати коментар

  гундяевцев на пушечный выстрел не подпускать к армии

 • Askold | 10 лютого 2017, 11:32
  Коментувати коментар

  Московити почали використовувати тактику "якщо не можеш перемогти, потрібно спочатку очолити ворога а потім розвалити з середини". Не допускати цих сектантів ґундяєвських у ЗСУ.

 • keleynik | 9 лютого 2017, 11:26
  Коментувати коментар

  Правильно и своевременно. НЕЛЬЗЯ УПЦ МП ДОПУСКАТЬ В АРМИЮ!!! Являюсь прихожанином этой церкви и знаю на собственном опыте как промывают мозги на исповедях, иногда очень деликатно, но - результат всё тот же: "Россия - братья! В Киеве - хунта! Майдан - бесовщина!" и т.д. Исключения, конечно есть, но они только подтверждают правило. Пусть сначала сама УПЦ МП определится - с кем она, а СЕЙЧАС ЕЙ В АРМИИ НЕ МЕСТО!!! имхо

  • Фёдор Калашников | 9 лютого 2017, 11:58
   Коментувати коментар

   Ви серйозно??? На сповіді ви обсуждаєте такі теми?? В каконічній УПЦ?? Я в шоці. Ні разу на сповіді такого не чув

 • Пан Валерій | 7 лютого 2017, 22:40
  Коментувати коментар

  Багато звинувачень УПЦ, але жодного конкретного факту. І ще, авторці треба визначитись - що ж відбувається на фронті. А то у першому ж абзаці два протилежні тезиси: спочатку України воює із сепаратистами, а через два рядка вже із Росією.

  • Nikola Kutovoy | 7 березня 2017, 09:41
   Коментувати коментар

   Пан Валерій ...какая разница, говно свежее или не свежее ? Говно оно одно..что сепаратисты с мыслями о расее, что рузьгемир на танках и с пушками. В общем мразь и то..и то.

 • Леонтій | 7 лютого 2017, 20:34
  Коментувати коментар

  Тут ясно одне: на цих "капеланів" від УПЦ МП покладається ДВОЄДИНЕ завдання. По-перше, ІЗСЕРЕДИНИ світоглядно-політично, морально й духовно РОЗКЛАДАТИ особовий склад ЗСУ. А, по-друге, по мірі можливості, використовувати їх як додаткових РОЗВІДНИКІВ (ШПИГУНІВ-ІНФОРМАТОРІВ). У т. ч. щодо місця розташування, командирів та особового складу, наявності озброєння і бойової техніки тощо окремих частин ЗСУ. Як у тилу, так і особливо - на лінії збройного протистояння на Сході та в районі адмінкордону з окупованим і анексованим Кримом.

 • NikoPilgrim | 7 лютого 2017, 19:55
  Коментувати коментар

  УПЦ МП - осередок ідеологічного відділу Кремля: Православіє - єдино істинна віра в наскрізь демонізованому світі; Осередки демонізму - Европа (з її толерантністю) і Америка (з її ФРС); Каждый русский - православный, каждый православный - русский; Москва - центр і надія всього православного світу; Хто проти Москви - той проти православія, хто проти православія - той проти Б-га. Цими тезами пронизане все православіє московскоє, а розвинуті вони в українофобських деталях, які особисто я "вивчав" по-перше, через газетку "Родительский комитет" (розповсюджується безкоштовно, я спостерігав тільки з помаранчових часів), по-друге, через проповіді рукоположених пастирів православнихъ і послання "Владик". Для приклада - "Родительский комитет": http://www.rodkom.org.ua/index.php/izdaniya/67-2011-01-10-16-55-55

 • Оленка | 7 лютого 2017, 13:36
  Коментувати коментар

  "Чем дальше в лес..." Читаю та дивуюсь. З кожним разом авторка все бiльше та бiльше вдаеться до чорноï пропаганди, вiдмовляючись вiд чесноï та неупередженоï журналiстики. Ну хоча б одне пiдтвердження цих такзваних "фактiв" пролунало б з-пiд ïï псевдопатрiотичного пера! Пропаганда та брехня, брехня та пропаганда. Починае статтю з невдоволення активiзацiею православного капеланства, начебто нiколи сама не звинувачувала УПЦ у бездiяльностi на фронтi! Посилаеться на антидержавницьку базу Миротворець (менi от цiкаво, чи багато таких баз, котрi фактично пiдривають мир у тилу, iснуе, наприклад, у свободолюбних США?). I апофеозно збирае в один абзац усю створену окремими проплаченими ЗМI брехню щодо УПЦ. Не уявляю, що може вiдбуватись усерединi цiеï жiнки.

 • незалежний | 7 лютого 2017, 13:23
  Коментувати коментар

  вони сидять по всій Україні, і розповідають байки які вони українці, якщо ще втратимо цей плацдарм, тоді патріотам потрібно переходити в підпілля як у радянські часи, і не потрібно говорити про якісь складнощі і провокації, свідомі українці не допускайте УПЦ МП до ЗСУ. І ще один доказ в 2014 р. наших воїнів хто благословляв на 9 травня разом з президентом?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Точка зору

Останні коментарі

 • sai | 5 квітня 2020, 11:50

  Лубідя ?

 • enzian | 5 квітня 2020, 10:46

  Доки грім не вдарить, москвославний не перехреститься.

 • Paraeklezyarh | 5 квітня 2020, 09:21

  Можливо хоч випадок інфікування ієрарха заставить "віруючих" серйозно ставляться до рекомендацій влади щодо збереження свого здоров'я та своїх близьких. А у поважних представників

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

  Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

 • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

  Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

Популярні статті місяця