Десятки тисяч учасників, серед яких родини героїв АТО: символічна Хресна Дорога пройшла Івано-Франківськом

15 квітня 2019, 11:52 | Репортажі | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Наталія ПАЛІЙ

Вулицями обласного центру Прикарпаття 14 квітня пройшла символічна Хресна дорога. Як зауважують організатори, одна з найвелелюдніших за увесь час проведення. Участь у ній взяли приблизно понад тридцять тисяч осіб.

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

Відбувається захід уже двадцять другий раз поспіль. Традиційно така хода проводиться у п’яту неділю Великого посту.

Запровадили таку традицію в Івано-Франківську отці-василіяни з ігуменом отцем Володимиром Палчинським і владика Софрон (Мудрий). 

Цьогорічна Хресна Дорога присвячена християнським родинам.

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

«Всеукраїнська Рада Церков саме родину проголосила основою суспільства, — наголосив митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин). – Адже родина – це і домашня церква, і держава. З неї починається усе живе».

«Хоча наша Хресна Дорога вулицями міста є духовним заходом, вона має культурний аспект, — додає ігумен монастиря отців-василіян Івано-Франківська отець Йосафат Хаймик. – Схожа до того, як відбуваються подібні заходи у різних країнах світу. Інший аспект нашої Хресної Дороги – об’єднавчий, бо до неї приєднуються різні люди з різними поглядами і вподобаннями – їх об’єднує хрест».

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

Зі слів отця Хаймика, символічний дерев’яний хрест, який несуть вулицями міста, виготовлений двадцять років тому на заміну того, який несли протягом двох перших років. Цей дещо легший. А перший зберігається на території монастиря отців-василіян, у парафії Царя Христа в Івано-Франківську.

Отже, в цю неділю, почергово по стаціях символічний хрест несли священики, семінаристи, сестри-монахині, викладачі та вчителі навчальних закладів, учні шкіл та студенти, молодіжні церковні спільноти, пластуни, скаути, «лицарі Колумба», правоохоронці, рятувальники, освітяни, медики, влада міста та області. 

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

«Ми хотіли якнайширше представити соціум, принаймні, людей, які відіграють важливу роль у суспільстві», — пояснює отець Йосафат Хаймик.

Також новаторством цьогоріч, як каже отець Хаймик, стало те, що на проханням громадських організацій, які працюють з родинами вояків АТО, хрест несли саме родини загиблих героїв. Їх на Прикарпатті є більше сотні.

Поряд прямували ветерани, які прийняли хрест на наступній стації.

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

«Мій син загинув в Авдіївці 2014 року, захищаючи Донецький аеропорт, - ділиться, стримуючи сльози, пані Марія - мама загиблого героя Ярослава Костишина. – Я допомагаю Ісусові нести Його Хрест. Здається мені – свій несу і Йому допомагаю. Я мала єдиного сина, якому було тридцять три роки. Моїм двом онучкам уже по чотирнадцять років. В цій Хресній Дорозі прошу про мир, щоб вони жили щасливо. Хочу для них кращого майбутнього, яке стане підтвердженням того, що їх батько загинув недарма».

Учні ЗОШ №16 Івано-Франківська долучилися до цьогорічної Хресної Дороги і вважають це особливо почесним. «Це змусило мене досить серйозно задуматися про страждання людей, — ділиться десятикласник Ілля. – Тим більше зараз, коли складною є ситуація в нашій країні і світі загалом».

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

«Дуже вдячні, що саме ми маємо шанс долучитися до такого важливого заходу, — додає дев’ятикласниця Вікторія. – Мої відчуття? Якесь таке полегшення і світліше на душі».

«Як кожного християнина – переповнює відчуття доброти, єдності. Також розуміння того, що Господь з нами. В той же час – це місце добрих роздумів над тим - що зроблено, які помилки допущено і як бути кращими», - ділиться враженням від участі у Хресній Дорозі ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда. 

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

Заступник начальника поліції в Івано-Франківській області Олег Йосипів прийшов на Хресну Дорогу з родиною. Символічного хреста правоохоронець ніс, тримаючи на руках річну донечку Полінку. «Маю трьох донечок, - каже він. – Відверто – мало буваю з родиною і саме на такому важливому дійстві я поруч. Вважаю, що у цей час посту потрібно віддати належне Богові і помолитися за майбутнє держави».

Хресна Дорога вулицями Івано-Франківська, яка стартувала від парафії Царя Христа, монастиря отців-василіян, завершилася біля кафедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ. Всі, хто до неї долучився, після подячного слова і благословення митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира (Війтишина), змогли відвідати храм, де для вшанування були виставлені мощі мучеників Станіславівських – Івана Слезюка і Симеона Лукача.

Хресна хода вулицями Івано-Франківська

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця