Протести біля Десятинки: обійшлося без інцидентів (ФОТО)

4 лютого 2018, 14:30 | Репортажі | view photo | 13 |   | Код для блогу |  | 

В'ячеслав НЕСТЕРОВ

Мітинг на підтримку двох архітекторів, що підпалили двері МАФу (що називає себе храмом Десятинного монастиря) на фундаменті Десятинної церкви в Києві, відбувся 3 лютого без інцидентів. Хоча одна сутичка і була, але нагадувала вона скоріше зіткнення двох гарячих опонентів сам-на-сам, ніж початок чогось більшого. Хоча могли бути й інші варіанти.

3 лютого біля Десятинки

Ще за три години до початку оголошенного мітингу до "монастиря" зібрались його "оборонці" та почали молебень. Скупчились навколо МАФу близько сотні прихильників самозабудови, добра третина яких — в рясах під верхнім одягом. Представників силових структур теж вистачало. Окрім поліцейського загону швидкого реагування на місце прибули два автобуси нацгвардії, що розташувалася обабіч.

3 лютого біля Десятинки

О першій годині з плакатами та патріотичною музикою почався мітинг на захист архітекторів. На відміну від настрашених прихильників Московського Патріархату, що активно молилися та чекали, коли "радикали" підуть на штурм їх оплоту, мітингарі вільно пересувалися по всій території навколо, там і тут створювали невимушені мистецькі перформанси.

Дещо знервувала присутність на цьому мітингу представників ВО "Свобода" та товариша Корчинського з командою, але організатори мітингу зробили все, щоб на ньому мова йшла переважно про ув'язнених архітекторів, апеляційне засідання суду по їхній справі повинно пройти 5 лютого, в понеділок. Закликами на підтримку цих фактично заручників у справі МАФу на Десятинній вулиці активна частина мітингу й завершилась.

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

У висновку цих подій можна зауважити, що мистецька спільнота Києва на цьому мітингу показала, що зібрані понад 10 тисяч підписів під електронною петицією з вимогою до київської влади позбутися незаконної забудови на фундаменті Десятинної церкви — не є непорозумінням чи накручуванням кількості голосів.

Самозахоплення столичної землі та в подальшому побудова на цьому місці капличок-храмів-монастирів-соборів Московським Патріархатом все більшою кількістю людей сприймається як аналог спецоперацій ФСБ РФ із захоплення територій інших держав і зустрічає все більше суспільне невдоволення.

У цій ситуації Московський Патріархат вимушений перейти в глуху оборону, сподіваючись на швидку втому "активістів-радикалів" від активних дій. Сподіванням "перестояти та перемолитися" проти "безбожної інтелігенції", що "атакує піснями "Лента за лентою" та " Ми, хлопці з Бандерштадту" "істинновіруючих", вони затягують, а не вирішують конфліктну ситуацію.

Тому, на жаль, але далі буде.

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

3 лютого біля Десятинки

Система Orphus
Рейтинг
0
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Магадан | 5 лютого 2018, 11:09
  Коментувати коментар

  Треба робити скріншоти таких статейок і після зміни влади буде матеріал для судових процесів. Стаття 161 ККУ - розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Від трьох років тюрми. Тепер по суті, 1)автор пише про безбожну інтелігенцію, а чи поцікавився він до якого прошарку належать віруючи , які прийшли захищати десятинний монастир. 2)Що означає, що ми чекаємо, що активіти заморяться. А якщо вони не заморяться, то що вони можуть зруйнувати храм? Це європейська держава? Ні це Африка , рєбята.

  • velovs@ukr.net | 5 лютого 2018, 14:14
   Коментувати коментар

   "Треба робити скріншоти таких статейок і після зміни влади буде матеріал для судових процесів. Стаття 161 ККУ - розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Від трьох років тюрми." ----------------------- Згідно ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ науки Христа, ПРАВДИВИЙ християнин має прагнути й жадати не стільки ПОМСТИ (ВІДПЛАТИ) щодо своїх опонентів, а, передусім, ПРОЩАТИ їм їхні кривди й образи. А, по-друге, бажати їхнього щирого ПОКАЯННЯ і НАВЕРНЕННЯ... ----------------------------------- Між іншим, саме подібні - запекло-злобні емоції чорної ЗАЗДРОСТІ, а надто нестримна жага такої ПОМСТИ, тобто жорстокої - кревної відплати і розправи над (дійсними чи лише удаваними, гіпотетичними) ворогами і кривдниками, що деколи оволодівали серцями і розумом великої кількості наших співвітчизників, а особливо у відомі періоди ХVII-XVIII і першої половини ХХ ст., і всуціль губили, нищили та геть спустошували й обезлюднували Україну... --------------------- Або, як саме про ПОДІБНУ ситуацію та обставини (цей заздрісно-братовбивчий "дух Каїна", який масштабно "оволодівав масами" й тому "ставав [потужною руйнівною] матеріальною силою" - Лєнін) наголошує і застерігає Господь, "І Я вилив на них гнів Мій на [невинну] кров, яку вони [рясно й нещадно] проливали на цій землі, і за те, що вони осквернювали її ідолами своїми" (Єз.36:18). ----------------- А тому-то наразі Україна потребує НІЯК не помсти і відплати, а якраз правдивого ВЗАЄМОПРОЩЕННЯ й ПРИМИРЕННЯ. І от текст - якраз щодо цього - відповідної МОЛИТВИ і наведений мною тут же, під цією ж новиною: velovs@ukr.net | 5 лютого 2018, 08:35

  • S.Melnyk | 5 лютого 2018, 14:23
   Коментувати коментар

   Треба таких магаданів відправляти саме в Магадан. Розперезалася шобла кремлівська - чекає реваншу. Отже на щось сподівається. Отже треба зараз їх добити, щоби втікали з України і боялися на українські сайти навіть потикася, щоби за айпі-адресою не вичислили їх розташування.

  • S.Melnyk | 5 лютого 2018, 14:27
   Коментувати коментар

   магадан - ти навіть не розумієш, про що автор пише. Він безбожну інтелігенцію бере в лапки - це так ленінці з МП називають мирних людей, які протестують проти їх кіоску з кремлівською пропагандою.

 • velovs@ukr.net | 4 лютого 2018, 17:11
  Коментувати коментар

  І слава Богові, що дійсно: все обійшлося без інцидентів, сутичрк і насильства! ----------------- Разом з тим впадає в око отака суттєва різниця. Якщо "оборонці" цього самозведеного силами УПЦ МП МАФу-"монастиря" таки МОЛИЛИСЯ, то їхні опоненти, котрі справді досить схожі на АНАРХІСТІВ-БЕЗБОЖНИКІВ, провели гучну акцію, яка дещо нагадує поганський ШАБАШ... Чи радше щось подібне: наприклад, примітивно-дешеву - оперетково-циркову виставу під "патріотичними" гаслами...

  • enzian | 4 лютого 2018, 21:11
   Коментувати коментар

   Їм краще було б не молитися, а каятися за лицемірство, нахабну брехню, погрози і незаконні дії.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця